Laptop Tuş Sorunu

Windows 8.1 e güncelleme geldi geçen akşam, güncelledim çıktım şirketten. Sabah geldiğimde "p" harfi, numpaddeki "4" rakamı, üst sıradaki "1,2,3,4,7,8,9" tuşları ve Enterın üstündeki "Geri" tuşu çalışmaz oldu.

Format attım bugün, ama yine çalışmıyorlar. Deseniz ki sıvı dökülmüştür, çalışma masamda sıvı bulundurmuyorum. Ve çok alakasız tuşlarda bu sorun var. Tek bir bölgede değil. Ne olur bir yardım edin. 2 gündür kafayı yemek üzereyim.

bu yazılımsal bir olay değil, donanımsal. Büyük ihtimalle siz yokken birileri kurcaladı bilgisayarı. Temizlik yapan kişi olabilir.

Tavsiye: servise gotur, cok fazla kullanıyorsan bir adet usb klavye edin.
  • anonymice  (12.06.15 16:01:09 ~ 16:03:56)
cevaplarınız için teşekkür ederim. yeni bir klavye taktım. bu şekilde kullanmaya çalışacağım bir müddet. ama gerçekten çok ilginç bu tuşların çalışmaması. format attım pcye. o yüzden programdan kaynaklansa bile formattan sonra düzelmesi gerekiyordu. bir de ofisimi kilitlerim çıkarken. bir başkasının girmiş olması zor görünüyor.
belki zamanla düzelir. teşekkürler yine de yardımlarınız için.

  • cioz  (12.06.15 16:38:55)