Bu monitörü alsam nolur?

www.bimeks.com.tr

DVI girişi yok, sadece D-Sub var, farkındayım. Ne olcak ki dvi'ı olmasa. Eskiden dvi mı varmış? DVI'dan bağlamazsa ölecek hastalığına yakalanır mıyım?

Bir de ekran kartım radeon x1800xt. Memnunum gayet ama iki çıkışı da dvi. Şimdi ben bunu dvi'dan vga'ya bağladığımda sorun yaşar mıyım? Ölür müyüm?

Geziyorum google'ı, herkes başka bişey söylüyor. DVI almazsan çok ağlarsın diyen var. Ya yok bişey olmaz yeaa diyen var.

Bundan önceki monitörüm Samsung 940BW idi, hem dvi hem vga girişi vardı, bi ara dvi'dan, bi arada vga'dan bağlamıştım, pek bir fark hatırlamıyorum. Nedir yani bu, geeklikten mi kaynaklanıyor kesinlikle dvi almalısın! diyenlerin ısrarı.

Teşekkürler. Kafama yatarsa gidip alıcam da.

250 lira verip 22" monitör alıyosan dvi çıkışı da olmalı bence

ama öbür türlü de bağlarsın tabi çevirici falan
  • cnonefb  (11.09.09 15:06:51)
250 lira normal bi para mı ki 22" lcdler için? 300 falan diil mi piyasası? (dvilı giriş seviyelerinin)

  • karapolisnas  (11.09.09 15:14:00)
dvi girişli alırsan ilerde elinden çıkartman da kolay olur. zira üreticiler vga'yı tümden kaldıracak diye bi haber okumuştum. girişi değil sinyali toptan kaldıracaklarından adaptör de fayda etmeyecekmiş. miş. ben nolur nolmaz diyip dvi'lı bulup aldım.

www.hepsiburada.com
  • inugard  (11.09.09 15:24:43)
250 lira 22" vga lcd monitör için uygundur. yalnız o markayı bilmiyorum. ben 22" vga asus monitör kullanıyorum hayatımdan memnunum, aldığımda dvi girişli modellerden neredeyse 100 lira daha ucuzdu..

Ayrıca vga giriş kalkacak diye bir şey yok. dvi'dan vga'ya çeviriciler var. Zaten şu an çoğu ekran kartı vga çıkışla gelmiyor. ama çeviricileri oluyor. vga ve dvi giriş arasındaki fark da öyle abartıldığı kadar fazla değil. bence bütçe limitliyse daha düşük çözünürlüklü dvi girişli monitör almak yerine 22" almak daha mantıklı
  • tos ba ga  (12.09.09 01:33:32)
bilgi için söylüyorum, aldım o monitörü. call of juarez bile oynadım. problem yok, alet çiçek gibi, tavsiye ederim.

  • karapolisnas  (12.09.09 08:58:49)