Hastaneye nasıl gidilir? Bilmiyorum

Arkadaşlar biraz saçma ve cahilce bir soru ama bugüne kadar lazım olmadı. şimdiyse öğrenmem gerek.

Hastalık belirtisi durumunda veya rahatsızlık durumunda hastaneye gittim diyelim.

Yanıma almam gereken bir şey var mıdır? Mesela kimlik yeterli midir? sağlık karnesi gibi belgeleri yanımda götürmem gerekir mi?

Bağ-kur'luyum. her ay 380 lira ödememi yapıyorum. Tedavi edildiğim takdirde ödeme nasıl gerçekleşir? Tedavi olduğum hastane kamu hastanesiyse ödeme yapılır mı? özel ise bağ-kur karşılar mı?

Her iki tip hastane için randevu gerekli midir?

Devlet hastanesine randevu almadan gitme öncelikle. SGK anlaşmalı özel hastanelerde ise muayene ve tetkiklerin bir kısmı karşılanıyor, bir kısmı ödeniyor hasta tarafından. Kimlik dışında bir şeyle gitmedim bugüne kadar.

  • soft  (03.06.15 22:33:48)
Her ikisi için de randevu gerekli. Kimliğin yanında olsun, sağlık karnesi diye bişey kalmadı sanırım. Kamu hastanesinde ücret vermiyorsun ama reçeteye 8-10tl bişey ekleniyor, eczaciya ödüyorsun. Ozeli aradığında muayene ücreti için bagkurluya kaça oluyo diye sor, belli oranda indirimleri oluyor. Ama devaminda film, tahlil gibi şeyler için indirim olsa da totalde pahalıya gelebilir, bunları da bastan sorup öğren. Örneğin dahiliyeye gideceksen, röntgen, kan ve idrar tahlili fiyatlarını da öğren, randevu için aradığında. Geçmiş olsun.

  • manuel mandalina  (03.06.15 22:33:56 ~ 22:35:21)
merkezi hasta randevu sisteminde istediğin hastaneye randevu almalısın. www.mhrs.gov.tr bu adresten gireceksin. eğer üye değilsen, ki ilk kez gidiyorum diyorsun tc kimlik no ile hemen üye olup sisteme dahil olabilirsin.

  • tahtelbahir  (03.06.15 22:35:56)
sağolun arkadaşlar. hastalığımın teşhisini koydum, tedavisi de basit. 2 hafta içerisinde halletmem lazım.

  • roy keane ve giggs reyiz  (03.06.15 22:38:19)
Terlik ve battaniye çok lazım oluyor, unutmayın.

  • Euxinos007  (03.06.15 23:17:50)
arkadaşlar rahatsızlığım, ciddi bir hastalığın tüm belirtilerini göstermesine rağmen basit bir kıl dönmesinden oluşan yaradan başka bir şey değilmiş. hastaneye nasıl gidilir ödeme nasıl yapılır, fiyatlar nedir öğrenmiş olduk.

sigortanızla anlaşmalı hastanelere gitmenizde mali olarak fayda var arkadaşlar. bugün 2 dakikalık bir teşhis için 350 lira verebilirdim.
  • roy keane ve giggs reyiz  (04.06.15 20:21:55)