aseksüel kahramanlar

evet eğer varsa, bana aseksüel kahramanları olan roman, öykü, film, dizi, çizgi roman, animasyon söyleyebilir misiniz? ya da konuyla ilgili şarkı, türkü, şiir vs. ne varsa. yan karakter de olabilir ve tür farketmez.
edit: insan olması tercih sebebidir.

genelde hayvan karakterlerin cinsiyeti anlasilmiyo. she-ra'nin kanatli ati, he-man'in atilgani, sonra pikachu:P

  • nawres  (07.09.09 01:30:23)
the smurffs desemmm... bilmem

  • alokozay  (07.09.09 01:41:27)
@alokozay

sirine var, sirin baba var, cinsiyeti belli onlarin.
  • nawres  (07.09.09 01:48:49)
cinsiyetle aseksüelliğin ne alakası var çözemedim.

  • layer26  (07.09.09 01:53:38)
aseksuel cinsiyeti olmayan demek, bu bakimdan alakasi vardir belki.

cinsel yonelimi/istegi olmayan anlaminda da kullanilabilir ayrica.
  • nawres  (07.09.09 02:04:51 ~ 02:09:40)
nawres: yanlışınız var, aseksüel cinsel yönelimi/isteği olmayan anlamında kullanılır, çok kasarsanız cinsiyeti olmayan fantastik bir karakter yaratıp kendisine aseksüel diyebilirsiniz tabi ama cinsiyeti olmayan bir insan gösteremeyeceğinizi düşünüyorum.

tenten kimileri tarafından eşcinsel dense de gayet aseksüel bir karakterdir, herhangi bir geyliğini görmüş değiliz şimdiye kadar.
  • nickini vermek istemeyen suser  (07.09.09 02:10:24)
aseksuel cinsiyeti olmayan demek, bir sozluk acip bakabilirsiniz. kelimenin koku de belli zaten, basina olumsuzluk eki olan 'a' yi almis.

bu arada duyuru 'insan' olarak degistirilmis, insan olarak hatirlamiyorum, ama insan disi olarak teletubiler olabilir. ama tinki winky haric, o gay:)
  • nawres  (07.09.09 02:16:32)
hahahha tamam cevaplar için çok teşekkür ediyorum. ama yani aseksüel olduğu "resmi" (hehhehe) olarak bilinenler olursa sevinirim.

  • merry shelly  (07.09.09 02:23:56 ~ 02:30:57)
evet, aseksüel cinsiyetsiz demektir.

  • başımıellerimin arasınaalıpdüşündüm  (07.09.09 02:26:46)
film:
www.asexuality.org

kitap:
www.asexuality.org

bu siteyi arastirabilirsin yani.
  • ermanen  (07.09.09 02:28:54)
(bkz: karanlığın sol eli) aseksüellikten ziyade bildigimiz cinsiyet rolleri ve cinsel kimlikler degisiyor dönem dönem.

  • atmacaged  (07.09.09 02:50:08)
Kevin kostner ın oynadığı su dünyası diye bi film vardı orda kostner canlandırdığı yarı insan yarı balık bi karakter vardı o biraz aseksüeldi galiba:D

  • Bob_Earth  (07.09.09 03:16:46)
voldemort. adam kafayı idealleriyle bozmuş ergenlikte bile hogwarts da kimseyle ilgilenmemiş

  • narcissa black  (07.09.09 03:52:19)
casper, sponge bob

  • sttc  (07.09.09 13:32:29)
susam sokağı , minik kuş kırpık ve kurabiye canavarı olabilir mi?

  • kemal sunal  (07.09.09 14:41:37)
bojack horseman dizisinden todd chavez.

  • uyduruktor  (09.12.18 00:15:14)
Sherlock.

  • bir tatli huzur almaya geldik kalmamis lan  (09.12.18 00:20:13)