Ispanya gormus gecirmislere soru..

Merhabalar,
20-30 temmuz arasinda 10 gunluk bir Ispanya gezisi planladik. Iki kisiyiz ve bu geziden beklentimizi ucuz ve guzel gece hayati, asiri lukse kacmayan ama gayet lezzetli yemekler yapan cafe ve restoranlar olarak kisaca ozetleyebilirim. Bilet barcelonaya alindi. Bir rota belirlememiz lazim 3 sehir olsun diye konustuk. Barcelona, madrid, valencia, seville, cordoba, zaragoza, granada sehirleri ya da sizin bildiginiz daha iyi bir durak varsa o da olabilir, arasindan bir rota cizecek olsaydiniz nasil bir sira izlerdiniz, hangi sehirleri mutlaka gezerim derdiniz?

Kesinlikle Barselonayı olabildiğince uzun tutardım. En az 5 gün. Madrid'e pek vakit ayırmazdım.

  • dave87  (27.04.15 00:50:39)
Madrid gayet güzel. Müze gezmeye niyetiniz varsa Prado bir günde ancak gezilebiliyor. Madrid'e gelmişken de bir gün ayırıp Toledo'ya gidin, pişman olmazsınız. Hatta bir çılgınlık yapıp Gece treniyle Lizbon'a bile gidebilirsiniz. Lizbon'un gece hayatı ucuz ve güzel.

  • zamanin otesinden gelen edit  (27.04.15 01:14:31 ~ 01:17:29)
yazdıklarının arasından barcelona madrid, valencia, seville, cordoba, granada ya bonus olarak bask bölgesine olan sempatimden ötürü fransa sınırında bir yerler, bilbao ve ibizayı görmüş geçirmiş biri olarak:

dönüş bileti de mi barcelona?

maalesef işin ucuz kısmına yardımcı olamayacağım ama hazır gitmişken önemli yapıları görmenizi tavsiye ederim. turistik gezi gibi gelebilir kulağa ama her ne kadar organik formlardan inanılmaz nefret de etsem üstat mimar antoni gaudi barcelonaya baya fazla imzasını atmıştır.

sadece önemli yapılarından bahsetmiyorum aslında sokak lambalarının bile gaudi tarafından tasarlanmış olduğu bir şehir barcelona. gezerken öncesinde ders çalışır gibi öğrenerek gitmek insana inanılmaz bir zevk veriyor.

ikinci bana göre görülmesi gereken yer yine aslında hiç bana göre olmasa da endülüs. cordoba cami

tabi buraya eğer sevillaya gitmeye karar verirseniz gidin. bir yanında granada da elhamra sarayı menüye eklenmiş olur. madrid bir istiklal caddesi gibi valencia da nişantaşı gibi. verdikleri his bana bunlar oldu.

yurtdışında gideceğim yere ilk defa gidiyorsam. ilk günler keşif son günler keyif yapıyorum. insan ya da bi tek ben bilmiyorum hemen adapte olup orada yaşayan biriymiş gibi takılıyorum nedense o yüzden sonrasındaki bu keyif olayını yapabilmek için bence de barcelonadaki süreyi uzun tutun.

mesela türkiyede hiç gezmeyip mardine gitmeyen kişiye granadayı git gez demek olmaz. gece hayatı lezzetli yemek için barcelonadan kıyıdan kıyıdan aşağı valenciaya inip geri çıkabilirsiniz.

müzelerde kalabalık arasında aslında internetten fotoğraflarına bakabileceğiniz turistik mekanları es geçin.

bir daha gitsem yapacağım olay şu olur benim.

barcelona - valencia - ibiza
  • disardayim  (27.04.15 01:34:46 ~ 01:36:09)
temmuz'da madrid gibi iç bölgeler hayattan bezdirebilir.
barcelona-valencia ve bask bölgesinden bir yer bence iklimsel açıdan daha uygun olur.

ispanya'da parayı ulaşıma vereceksiniz. hani türkiye'den daha küçük bi ülke ama yine de bi yerden bi yere gitmek uzun sürüyor. hele madrid-barcelona gitmek istersen sanırım sadece hızlı tren var o da 150 euro falan.
  • la noix  (27.04.15 08:52:00)