kedilerimin su kabına çiş yapması

kedilerim 7 aydır bende. ve hiç böyle davranışlar göstermezlerdi. hatta eve ilk geldikleri gün bile tuvaletlerinin (kum) içine yapmışlardı. uzun zamandır aynı kumu kullanıyoruz hiç yadırgamamışlardı. çok titizler diyemem ama en azından tuvaletlerini hiç etrafa yapmadılar. e sürekli de evde değiliz ilgilenemiyoruz o kadar. dün boyu susuz kalıyorlar içine çiş yaptıkları için. kakalarını yine kuma yapıyorlar. bize bir şeyler anlatmaya çalışıyorlarsa da anlamadık. bilgi sahibi arkadaşlarımın yardımını bekliyorum.

Kisirlastirildilar mi?

  • Lim5  (24.04.15 01:10:32)
hayır kısırlaştırmadık henüz biri 7 biri 8 aylık yaklaşık olarak. veteriner biraz daha büyümelerini bekleyebilirsiniz dedi

  • satanist kesen psikopat kedi  (24.04.15 01:11:45 ~ 01:12:27)
Bir tanesinde bu huy olsa idrar yollarında bir hastalık olduğunu anlatıyor olabilir derdim ama ikisi birden yapıyorsa ya ergenlige girdiler, ya kaplarin ayrılmasını istiyorlar/bir şeyi begenmediler ya da sizi protesto ediyorlar.

  • Lim5  (24.04.15 01:14:54)
ikisi de yapıyor mu bilemiyoruz ki hiç yanımızda yapmadılar :(

  • satanist kesen psikopat kedi  (24.04.15 01:17:43)
kabı değiştirmeyi denediniz mi?

  • e haliyle  (24.04.15 01:25:03)
kabı temiz tutuyoruz ama kokusundan mı rahatsız oluyorlar acaba diye iyice yıkadım deterjanda beklettim yerini değiştirdim paşalar için bana mısın demiyorlar. kabı değiştirmeyi denemedim ama deneyeyim onu da

  • satanist kesen psikopat kedi  (24.04.15 01:27:59)
kabı değiştirmeyi deneyin; üzerinde koku kaldığı için yine yine oraya işiyor olabilirler.

kısırlaştırma zamanıdır...
  • e haliyle  (24.04.15 01:36:11)
bence de ama geçer mi kısırlaştırıldıktan sonra bu davranışları? zor oluyor mu iyileşme süresi bilginiz varsa rica edicem

  • satanist kesen psikopat kedi  (24.04.15 01:42:24)
kedilerimin ikisi de geçen hafta kısırlaştı, biri dişi biri erkek. erkeğin iki dişinin üçüncü günde yaraları kapandı.

ama allah aşkına hala dış deriyi diken hekimlere ameliyat yaptırmayın. sonra on gün sonraya dikiş alınmaya gidiyor, hayvan o arada derideki irritasyon yüzünden sökebildiği dikişi söküyor, elizabeth takmak zorunda kalıyorsunuz onu çıkartayım derken kendni sıkıştırıyor falan. hiç gerek yok gerçekten, ben yaka bile takmadım ilk gün bile. (bu dişi için tabi, erkekte olmuyo zaten dikiş, tırnak ucunun yarısı kadar bir yara oluyor sadece)

dişi için antibiyotik gerekebiliyor iki gün ameliyattan sonra, bu kadar.

he bi de erkek kedim işiyordu sağa sola, bıraktı. çok alışkanlık haline getirirlerse bırakmayabiliyorlar ama geciktirmeden kısırlaştırın.

bu arada suyu sevmemiş de olabilirler, suyu değiştirin.
  • mutevazi  (24.04.15 01:51:41 ~ 01:53:05)
Idrar yolu infeksiyonu muhtemelen ihmal ermeyin

  • tearif  (24.04.15 02:12:02)
idrar yolu +1
basit bir test, yaptirin gitsin aklinizda kalmasin en azindan

  • no avalon  (24.04.15 03:16:24)
çok teşekkür ederim beni aydınlatan herkese. sağ olun var olun hepiniz

  • satanist kesen psikopat kedi  (24.04.15 04:52:18)
kısırlaştırın. kızgınlığa girince mantık, akıl, duygu-düşünce, sevgi, bağlılık, alışkanlıklar filan hepsi devreden çıkıyor. içgüdüleri ile saçma sapan şeyler yapıyorlar.

bir de kedilerin yemek yediği kapları çok deterjanla temizlemeyin. kimyasallar zararlı.

iyi bir veteriner bulun. çok çabuk iyileşiyor artık kediler. dişilere bile 1-2 dikiş atıyorlar.
  • mea maxima culpa  (24.04.15 14:25:46)
bir de, lütfen kısırlaştırma işlemleri için cömert davranın.

  • e haliyle  (24.04.15 17:32:13)
ergenlikten dolayı yapıyor olabilirler. kısırlaştırın yeterli olgunluğa gelince. kabı da mutlaka değiştirip kabın olduğu zemini de iyice silin. koku kaldığı müddetçe aynı yere işemeye devam edebilirler. Kısırlaşıp ergenlikten yetişkinliğe geçince sorunları da bitecek.

  • baruch  (25.04.15 16:48:48)
tuvaletleri ile mama ve su kapları aynı odadaysa ondan da olabilir. uzağa koymayı deneyin.

  • su nanesi  (10.08.16 12:19:36)