izmir* motosiklet eğitimi

Selam! Motosiklet konusunda inanılmaz yeteneksiz ama acaip istekliyim. İzmir'de uçuk fiyatları olmayan bir eğitim merkezi önerebilir misiniz?

ps: 50 defa döndüğüm yoldan 51. defa duvara girebiliyorum mesela öyle bir yetenek düzeyim var. Aynayı elime aldım sonuçta. Öğrenme sürecim ehliyet almamla beraber işleyecek ve 1 yıldır artçı olmamdan başka deneyimim de yok. Bakış olayı artçıyken çok kolay geliyordu fakat deneyimli insanların arkasında olmama rağmen her virajda aklım çıkıyor. Yine bakışımla alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir çok video izledim, ekşi teker İzmir buluşmalarında saatler geçirdim ve sürüş tekniklerine dair kitaplar okudum. Neyi kaçırıyorum neyi eksik yapıyorum öğrenmek istiyorum.

kendisini karşıyakalı olması dışında pek sevmem ama:

motoregitimi.com
hepekiz.com
twitter.com
  • teknikekip  (06.04.15 10:41:00)
kendisi ile tanışmışlığım var bazı sebeplerden ötürü çalışamıyoruz.

  • exist is pretty  (06.04.15 10:42:40)
ooo eksiteker :)
sen simdi motor kullaniyor musun anlamadim. ehliyet almadin daha galiba. izmirde motor egitimi konusunda cok alternatif yok saniyorum. et'deki arkadaslar zaten yardimci olmustur o konuda. ordakiler olmadiysa isini okulunu vs. ayarlayip istanbulda egitim almayi da deneyebilirsin. burda birebir egitim veren bir cok egitmen de var.
ama daha yolun basindasin ve bir anda mukemmel surememen cok normal. bakma hepsi apir supur konusur ama yolda bir milyon tane hata yaparlar. 10 yillik surucu de yapar. onemli olan bol bol yola cikmak. iki kisi cikin yola. arkadasin goproyla ceksin seni. sonra bakin bakalim niye girmissin duvara. zaten arastirma, okuma vs. yapiyorsun, kendini disardan gorursen daha iyi anlarsin hatalarini.
motor ne bu arada?
  • jimicik  (06.04.15 11:13:47)
daha dun ve onceki gun honda gs 2 egitimini aldim, 5 yildir 50bin km'den fazla motor kullanmama ragmen baya eksigim varmis, cok faydali oldu.

motosiklete yeni baslamis olanlar da vardi egiitmde, onlar icin de baya faydali oldu.

2 gunlugune istabul'a gelip katilmaya degecek bir egitim.

bir de artci olmakla cok farkli kullanmak, cok nadir artci oldugumda basit virajlarda tedirgin oluyorum ben de, motosiklet kullanan arkadaslarimda da genel olarak boyle.
  • nawres  (06.04.15 12:03:19)