Kabe'nin içine kimse girmeye çalışmıyor mu?

Merhabalar,

O kadar insan Mekke'ye heyecanla gidiyor. Kabe'ye dokunmak için insanların yarıştığını, hacca, umreye giden insanlardan dinledim. Peki o kadar insanı Kabe'ye girmekten alıkoyan ne? İnsanlar sonuçta birbirini ezip öldürebiliyor. O zaman kusursuz bir saygı ortamından bahsedilemez sanırım.

Eğer Kabe'yi görmek için heyecan duysaydım, içini de görmek isterdim. Peki sevgili Müslüman arkadaşlar, sizin Kabe'nin içini görme gibi bir isteğiniz var mı?

İyi geceler

Suudi polisi. Ayrıca Suudiler kendi mezhepleri doğrultusunda bu tür olaylara kesinlikle müsemma göstermiyorlar. Hatta diğer müslüman topluluklardan çekinmeseler Kabe'yi dahi "Putlaştırılıyor" diye yıkarlar.

  • angelus  (03.04.15 23:49:45)
Kral süpürüyor bazen içini bi de vip konuklara da gösteriyorlar, onun dışında kapısı kilitli zaten başında da polis bekliyor. Çok fazla önüne gelip kapıya asılırsan bile itip kafana vuruyor falan. Kabede ya uhrevi bi ortam kimse şiddet gösteremez falan diye de düşünmeyin. Geçen defa annem bi kapıdan geçti gitti ben geçemeden kapıya bant çekti polis, geçmek istedim diye koluma vurmuştu polis baya şiddetli bi şekilde.

  • ekaterina  (03.04.15 23:55:51)
Faruk Dilaver abimizle umre ziyaretine gidip,orda dua ederken kendini orda bulmuş bir ablamız vardır.içinde olmak istemiş,nasıl istemişse ışınlanmış gibi bişey.tayyi mekan yani.gerçektir.

  • gadlemler  (04.04.15 00:59:41)
kapı zaten bir buçuk adam boyu yukarıda. kimse de saygısızlık edip o işe kalkışmaz. zaten altın oluğun olduğu tarafta bir yer var hani (hicri ismail) işte orası da kabenin içi olarak sayılıyor. tavaf ederken o kısma bundan dolayı girilmez fakat kalan zamanlarda izin verildiği müddetçe girip namaz kılınabilir.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (04.04.15 01:14:26)