askerlik durum belgesi

selamlar 12 nisan 95 doğumluyum. işe başlıyorum ve askerlik durumu ile ilgili belge istiyorlar ancak daha önce askerlik şubesine gitmedim hiç. lisans öğrencisiyim bu arada. okul tecil ettirdi mi ettirecek mi ya da hiç bulaşmayacak mı onu da bilmiyorum.

bugüne kadar 20 yaşını doldurmadığım için askerlik belgesi vermedim hiç. şimdi yine vermesem olur mu? yoksa illa gidip askerlik şubeden belge mi almam lazım?

bonus soru: askerlik şubesine randevuyla mı gidiliyor? randevu almadan gitsek yoğun olur mu? bir de yapacağım işlem (adı her neyse artık) uzun sürer mi?

danke!

randevu almana gerek yok, herkes kafasına göre gidiyor mesai saatleri içerisinde, celp dönemine göre yoğunluk değişir, diğer sorunu bilemedim, okulla bir alakam olmadığı için.

  • devorgilla the gunslinger  (01.04.15 14:03:37)
bi soru daha sorayım. tecil için yanımda öğrenci olduğuma dair belge götürmem gerekiyor mu?

  • choasista  (01.04.15 14:10:53)
gerekmiyor.şu tarihe kadar tecil edilmiştir diye bi belge vericekler sana.eğer okul düzgün bir şekilde bu işleri halladiyorsa.işlem kısa ama eğer askere alım falan varsa bugünlerde uzun sürer.yakın bi şubeyi arayabilirsin

  • high hopes of the sozluk  (01.04.15 14:59:06)
dostum bence sen yanında belge götür ne olur ne olmaz.
benzer bişey benim başıma geldi,belge olursa işin kolaylaşır,denk geleceğin memurdan memura bile farklı olur.
sen eşşeğini sağlam kazığa bağla evrak götür yanında,allah yardım etsin
  • coldnick  (01.04.15 15:02:35)