Before sunset, sun rise midnight 3lüsünü seyredenler

Bir taraftan mantık aşklarına giydiiryor, dğer tarafta romantik ilişkilere sallıyor ama en son oraya çıkıyor her şey.

Ne düşünüyorsunuz filmler hakkında?

gerçeğin suratıma ilk çarpması midnight ile olmuştu. film festivalinde koşa koşa bilet almıştım hemen yıllardır beklediğimden.

gerçeğin daha da suratıma çarpması bu eylül viyana'da oldu. filmin çekildiği yerleri baştan sona gezdim ve yalnızdım. lanet olsun bu hayat dedim.

en güzeli ise 2.film, ilkinin çocuksuluğu, sonuncusunun ağır gerçekliği yok. her şey kararınca güzel.
  • kahin ahtapot paul  (15.03.15 18:06:00)
eskiden julie delpy hayranıydım. ilk iki filmin bende özel bir yeri var çok severim. bence de en güzeli ikinci fimdir.

  • ssyumusakg  (15.03.15 18:35:49)
ben ilk filme aşık olmuş hemen ikinciyi izlemiştim. ikincide az da olsa hayal kırıklığına uğradım ama yine de güzeldi, üçüncüyü izleyemedim bile. cidden normalde filmi beğenmeyip kapama, ortasında çıkma gibi bi huyum yoktur, ama nedense bunu 15. dakikadan sonra kapattım, ve bitirmeyi bikaç kez denediğimi de belirtmeliyim, malesef olmadı.
sanırım başroldeki adamın yaşlanmış haldeki tipine uyuz oldum, bi de fransız abla çok gıcık davranmaya başlamıştı, o yüzden.

  • littlejack  (15.03.15 18:55:38)
İlk film her ne kadar güzel olsa da gerçeküstü bir aşk hikayesiydi. İkinci film bu aşk hikayesinin gerçeğe yaklaşması, üçüncü ise gerçekle buluşmasıydı bence. Üçünü de ayrı beğeniyorum bu yüzden, seç deseniz seçemem yani.

İyi hatırlattın, bir ara seriyi yeniden izleyeyim.
  • virgul  (15.03.15 20:09:12)
Ben seriyi 2. filmden izleme şanssızlığını yakaladım. Pek sorun olmadı aslında.

Her bir film beni ayrı etkiledi de, seri olarak düşününce daha bir etkiliyor. Godfartherdaki gibi zaman gerçekten geçmiş, yaşlanmışlar mesela.

2. film yayınlandıktan sonra Hawke gerçek hayatta boşanmış, hamileyken evlenediği eşinden.

Bence de sık sık seyredilip real dünyadan uzaklaşıp sürrealiteye dalmak,r omantizmi hatırlamak için iyi bir seri.
  • Cursed Chico  (15.03.15 21:20:08 ~ 21:23:44)