bb krem

İlk önce garnier'in BB kremini aldım ancak pek memnun kalmadım, simdi de loreal'in kullanıyorum bir sünger yardimi ile yediriyorum ancak sürerken krem yüzümde topak topak olup ufalaniyor saçma bir şekilde. Sonra çamur gibi oluyor yediremiyorum, çok aşırı da surmuyorum halbuki. Sorularım;
1) Sizde de boyle oluyor mu?
2) Yanlis mi kullanıyorum acaba?
3) BB krem sürmeden önce nemlendirici kullanmak gerekir mi?
4) tavsiye edebileceğiniz başka marka var mı?

Cevaplar için teşekkürler.

Ben yves rovher'e ruj almaya gitmiştim, BB krem sorunca BB kremlerini, bir de BB krem tadında şu ürünlerini gösterdiler:

www.yvesrocher.com.tr

Bunu kullanıyorum bazen, fondöten değil nemlendirici krem sanki, cildi o kadar rahatlatıyor ki çok hafif eminim kullandığın BB kremlerden bile daha hafiftir.Zaten satan kişi de bunun Bb kremden daha hafif olduğunu söylemişti, isminde depure light demesinin sebebi bu, orada denedim farkı gördüm.

Bu hiç topak topak olmuyor, yüzünde belli bile olmuyor, tavsiye ederim.
  • neferkitty  (15.03.15 13:04:30 ~ 13:05:44)
Yüzümü yeni yıkamışsam olabiliyor, Loreal'inkini kullanmıştım ben. Cildin kuru olabilir, nemlendirici kullanırsan olmaz sanırım. O zaman hiç olmuyor.

  • aychovsky  (15.03.15 13:07:11 ~ 13:07:28)
Clinique cc krem diyorum

  • isimmisimyok  (15.03.15 13:21:19)
Loreal in bb kremini kullaniyorum hic oyle bisi yasamadim. Elimle normal krem surer gibi suruyorum.

  • rayde  (15.03.15 13:29:07)
2 - 3) topak topak oluyorsa ya cildin çok kuru ve soyuluyor, bu durumda önce peeling yapıp güzelce nemlendirmelisin,
ya bb krem bozuk?
ya da öncesinde başka bir ürün kullanıyorsun ve topaklanmayı o yapıyor. bazı nemlendiricilerde olabilir bu durum.
son ihtimal olarak süngerin kalitesiz. elle sürüyordum ben, sünger gereksiz bence. ürünü de emer boşuna harcamış olursun.

4) maybelline kullanmıştım başarılı bence.
  • lily briscoe  (15.03.15 13:34:44)
1- hayır
2- yanlış kullanmıyorsunuz. bir tek, süngerinizin nemli olmasına dikkat edin. yani, suda ıslatıp iyice sıkın ondan sonra kullanın. bana kalırsa parmaklarla yedrmek daha kolay, ekonomik ve sağlıklı.
3- eğer cildiniz kuruysa mutlaka hafif bir nemlendirici şart
4- la roche posay'in bb kremi: www.laroche-posay.com.tr

büyük ihtimalle aldığınız ürün bozuk. aksine bb kremin yumuşak ve kolay sürülen bir şey olması gerekiyor.
  • in pyjamas  (15.03.15 13:40:31 ~ 13:44:13)
bb krem sürerken ve sürdükten sonra yüzde agir bir his birakmamali bence.
1- hayir
2- hayir (bence sünger sart degil ama)
3- hayir zaten kendi nemlendirici
4- Loreal cc cream yesil olan mükemmel. cok hafif bir hissi var, yapisi ince ve kolay sürülüyor.
ben mac fondöten kullaniyordum artik onun yerine gecti bu.
surda buldum fotografini
www.kozmetikcim.com
  • painted bird  (15.03.15 13:56:30 ~ 13:59:06)
1) missha'nın bb kreminde oluyor burun kenarlarımda pul pul dökülme. o yüzden kesinlikle altına nemlendirici uyguluyorum. kullandığım diğer markalarda bunu yaşamadım (mac cc, garnier bb, nivea bb).

2) süngeri ıslatmanız gerekiyor. elle sürmek daha rahat gibi.

3) kullanıyorum ben.

4) mac cc olabilir ama verilen paraya o kadar da değmiyor. estee lauder çok övülüyor ama onu henüz denemedim, yine 100 küsür lira o da. bb krem için değer mi emin değilim.
  • kayranin kedisi  (15.03.15 15:40:46)
kremle de ilgili olabilir cildinle de.. genelde benim de adetimden önceki bir iki gün yüzüm krem emmeyi reddediyor kusuyor resmen kremi her bir şeyi.

bu yüzden cildini içerden dengeleyici şeylere yönel derim. papatya çayı iç, bol bol üstüne limon sıkıp maydonoz ye, elma ye. bunlar cildine iyi gelir. ve tabi bol su iç.

ikinci olarak yazın pek fazla bb krem kullanmıyorum kışın ve bahar aylarında kullanıyorum ki ankara genellikle soğuk olduğundan uzun bir döneme tekabül ediyor bu. kullandığım krem diadermine in cc kremi . parfum paraben silikon filan yok. bence fiyat/performans oranı aşmış gitmiş bi krem. soranlar oluyor yüzüne ne sürüyosun diye.. bir tüpü bana bir yıldan fazla gidiyor. çok az miktarı bütün yüzüne dağıtsan yeterli oluyor. geçen kadınlar gününde bi drugstoredan %50 indirimde 11 liraya aldım öyle düşün. fakat biraz yağlı bir formulu var. çok hafif değil yani ama benim cildim kuru olduğu için sürünce rahatlatıyor. esas nokta ise öncesinde altına body shop pore minimizer kullanıyorum primer olarak. bu ürün de cc kremin gözenekleri tıkamasına ve gün içinde parlamaya engel oluyor. yine de parlama olursa akşama doğru burnuma ve alnıma çok az bir şey pudra sürüyorum.
  • shotgunwoman  (15.03.15 16:48:46 ~ 17:03:22)