Hangi siyasi partiye oy vermeliyim??? ikna odasına buyurun

Evet arkadaşlar, yurttaşlar,

seçimlere az bir süre kala kararsızım. kararsız kaldım.Seçimlerde hangi partiye oy vereceğinizi sebepleriyle yazarsanız sevinirim. hepsine eyvallah diyeceğim. ciddi bir şekilde politika tartışalım. her türlü yorumunuza açığım.

yine de söylemeden edemeyeceğim kesinlikle oy atmayacağım tek parti akp'dir!

let the ikna odası begin :/

aynı vicdanı hdp ye de vermeme konusunda titremeye davet ediyorum

  • erty_ksk  (09.03.15 17:17:06)
hdp'ye niyetim vardı ama oturup o kadar milletvekili bir metin hazırlamak yerine apo'ya bir metin hazırlatıyor. bu yüzden oy moy yok hdp'ye.
küfrede küfrede chp'ye vereceğim.

  • rakicandir  (09.03.15 17:18:29)
ben su fikirdeyim: www.youtube.com

hepsi ayni gozumde. simdi gelip "oy vermezsen iktidara yarayacak bla bla" diyecekler. yarasin. umurumda degil. kime yararsa yarasin, bana yaramiyor zaten. haliyle benim acimdan bir sey degismiyor.
  • lunker  (09.03.15 17:20:21)
hdp ye verebilirdim ama barajin altinda kalacaklarini bile bile parti olarak giriyorlar.

chp ye verirdim ama mustafa sarigul gibi birini aday gosterdiler. yetmedi sonra ekmeleddin gibi scma biri. ne bileyim. chp olmuyor ya

ben galiba gidip bir liberal partie oy vericem. azinlik haklari konusunda iyi bir parti olmasi alzim.
  • charlotte blanc  (09.03.15 17:20:26)
kime oy vereceğinden öte olarak; vicdanı sebeplerle oy vermeme kararın varsa, mhp, bbp, saadet partisi, vesaireye de oy vermeyebilirsin.

  • kulkke  (09.03.15 17:22:56)
ben chp ye daha hayatta oyumu vermem, işçi partisine vericem oyumu.

  • masa penisi  (09.03.15 17:24:34)
geçerli oy vermiyorum kendi adıma Türkiye seçimleri için; saydıklarımla ilişkili olan katliamları (çatışma falan demiyorum bu arada, dikkat çekerim) alt alta yazsam yeterli olur herhalde nedenselliği için. hübele hübele, tek yönlü vicdan tabii.

  • kulkke  (09.03.15 17:34:13 ~ 17:43:06)
genel seçimlerde bölgenin bir önemi yok diye düşünüyorum ama ankaradayım.

  • roy keane ve giggs reyiz  (09.03.15 17:39:53)
BEn akp derdim, Türkiyeye köprüler barajlar yaptı, hangi parti bunu yapmış asdfgh

Savaş tekrar başlasın, gençler ölsün, ülke bu saçma olayla uğraşsın kimse istemez. İlk kez böyle bir şey yapıyorlar, barajı geçmeye çalışıyorlar. İlk defa umutlular, haklarını alacaklarına inançları tam. Tüm kayıplarının ruhlarını huzura erdireceklerine de. Onlara bu şansı vermemek, haksızlık olacaktır. Dİğer partilere atmak hem de, HDP %8de filan kalırsa yine kime yarayacağı belli bunun. Barajı geçmesi şart.

Her partide var ne yqazık ki bu tür ideolojicilik, lidercilik. Sistem müsaade edyor buna.

Ölümler vs deniliyor.
Daha önce de yhazmıştım da hangi partinin katliamla ölümle ilgisi yok

CHP , katliamlar
AKp her gün
MHp BBp liderlerinin ne tür katliamlarda rol aldığı vs bir sürü belge var.

Yani hepsinde var bir şeyler.
  • Cursed Chico  (09.03.15 18:45:23)
Gidişatı düzeltecek tek parti olarak gördüğüm MHP'ye oy vereceğim.

  • bengi tonyukuk  (09.03.15 18:51:21)
ya anadolu partiasine vericem yada boş oy atcam. anadolu partisinin seçim sürecinde ki politikası etkili olcak oyum da.

  • amonaki  (09.03.15 19:15:13)
Benim anlamadigm sey sosyalist sol bir patinin neden gundeme getirilemedigi...

Yani sosyalist sola sempati duyan insan sayisi cok degil fakat orana vurdugumuzda odp tkp gibi binde bir oy alacak kadar da az sayida degil.

Bence sosyalist sol icin bir parti eksikligi var.

Bu sebeple bu yondeki insanlar ya hdp ye ya da chp ye oy atiyor.

Sonra secim sonuclari aciklanirken akp kazanacagina mhp kazanain falan diye yorum yapiyolar evde.
oi62.tinypic.com
  • kosun lan mevzu var  (09.03.15 19:32:48)
Sosyalistim, dolayısıyla sağ partilerin tamamını bir çırpıda eledik.

HDP'li değilim, birçok konuda yanlış yaptıklarını düşünüyor ve hem ana unsurlarını, hem de etrafındaki sol-sosyalist hareketleri eleştiriyorum. BHH'nin bağımsız hat kararının (içindeki bileşenleri de düşündüğümde) herhangi bir ilerlemeye yol açacağına inanmamaktayım. CHP, hem içindeki yamyamları koruduğu hem de birçok ulusalcıyı yaptıklar nefret söylemlerine rağmen koruyup, parti içinde yolsuzluk yapanları eleştiren Hüseyin Aygün'e soruşturma açtıkları için tamamen bahsimin dışındadır. Bunların haricinde de zaten CHP'ye oy vermeyi doğru bulmuyorum.

Ancak mevcut duruma baktığımız zaman AKP'yi geriletebilecek yegane unsur HDP'nin barajı aşabilmesi olacak. İçindeki Altan Tan gibi figürlerden zerre kadar hoşlamasam da içindeki vicdanlı insanların doğru şekilde muhalefet yapabileceklerine inanmak istiyorum.

Sonuç olarak oyumu bir sosyalist olarak toplumsal muhalefetin birçok kesiminin desteklediği HDP'ye vereceğim. Ulusalcı ve AKP'li arkadaşlara da bu kadar değerlendirmeyi uzun uzun okutayım diye mevzuyu en son sakladım :D haydi hayırlı traşlar.

Dipnot: Sandığa giderken "ya büyük ihtimalle bi kazık yiyecez ama dur bakalım" düşünceleriyle de gideceğim, bunu belirteyim ki "ama millete HDP'ye oy ver diyordun bik bik" laflarını duymayayım. Ben kimseye içinde bile olmadığım bir yere oy vermelerini söylemiyorum, görüş açıklıyorum.
  • sevgikusunkanadinda  (09.03.15 20:13:01)
kararsızsan oy vermene gerek yok. sizi dağıtıyorlar diye biliyorum. kararsızlar dağıtıldıktan sonra falan diyolar:/

  • zamanin otesinden gelen buz gibi suser  (17.03.15 16:36:46)
yanlış anlama ama sen boş at kardeşim. hani bunu sana yönelik olarak söylemiyorum. senin açtığın gibi bu duyuruyu açan birkaç kişi daha oldu. onlara ve buradan sonra açacaklara.

zaten kahvesinden, cáfe'sine kadar her yerde siyaset konuşulan bir ülkeyken, son 7 (özellikle son 3) senede içimiz dışımız siyaset oldu. hala bu kadar sürede bir görüş oturtamadıysanız çok da kasmayın bence.

ortalama bir akp'liden farkınız, henüz bir şeye ikna edilmemiş ve onu körü körüne savunacak kadar benimsememiş olmanız. koyun gibi güdülmeyin ya da çoğunluğa uymayın. kendi düşünceniz olsun.
  • nawar  (17.03.15 16:40:51)
moralinizi bozmak istemem ama:

her türlü anket sonucunda, meclise 3 ten fazla partinin girmediği her durumda akp tek başına iktidar oluyor. chp isterse %31 mhp %22 alsın değişen bir şey yok. kaldı ki böyle über senaryoda bile 5-10 koltuk yetersiz kalıyor. akp %41-42 olursa..

yani meclise daha fazla partinin girmesi şart..
  • roy keane ve giggs reyiz  (24.04.15 19:18:41)