iş başvurusu için sağlık raporu

internette çelişkili bilgiler var. iş başvurusu için aile hekiminden alabiliyor muyuz bunu? alamıyorsak devlet hastanesinden alabiliyor muyuz? o da olmuyorsa nasıl alınıyor bu?
teşekkürler.

aile hekimine git ilk önce. sonra verem savaş dispanserine. akciğer grafisi iste. belki işyeri gerekli görmüyor olabilir ama genellikle gerek görürler.

  • emfuzi  (25.02.15 21:15:37)
Ortak sağlık güvenlik birimi diye yerler var ordan alıyosun. Aile hekimi vermez, haraca bağladılar o işi de bi nevi osgb'ler ücretle verdiğinden ücretsiz olanı kaldırdılar ki millet mecbur gitsin. Gireceğin iş yerine bi sor, bazı iş yerleri belli osgb'lerle anlaşma yapıyolar git ordan al illa diyolar.

  • hala mi ceren yahu  (25.02.15 21:17:28)
aile hekimleri vermiyor bir süredir. bazı devlet hastanelerinden ve özel polikliniklerden alabilirsin. devlette 35tl'ydi 2 ay önce, röntgen dahil mi emin değilim. özel polikliniklerde 40-50tl falan, röntgen dahil. tabi bunlar tek hekim raporu. muhtemelen yeterlidir zaten. belirtmediyseler tek hekim raporu alabilirsin.

  • lemmiwinks  (25.02.15 21:18:40)
1 buçuk ay önce aile hekimimden aldım raporu bu arada vermez diyen arkadaşlar daha yakın tarihten mi bahsediyor?

  • emfuzi  (25.02.15 21:20:12)
arkadaşlar işe giriş sağlık rapoaru alacak arkadaş boşu boşuna kasmasın. devletin yasası belli. işe giren elemanın sağlık raporunu işe girdiği firma verecektir. işe giriş sağlık raporu ücretleri ve tahlilleri işe girdiği kurumun işyeri hekimi tarafından hazırlanacaktır. insan kaynakları elemanları bu kanundan habersiz olduğu için saçma salak durumlara neden oluyorlar.

işe giriş sağlık raporu alacak arkadaşlar için tavsiyem budur. iş yerinizden hala böyle bir baskı geliyorsa istanbul anadolu yakasında yalın ortak sağlık güvenlik birimi "yalın osgb" bu konuların çözümünü sunuyor. gidip başvurun konuşun nasıl olacağını anlatsınlar size. ayrıca işyerleri artık şu 6331 sayılı kanunu bir zahmet öğrensinler. yaptıkları yapacakları işi sikeceğim ama. kanun ortada, yönetmelik ortada orospu cocugu insan kaynakları çalışanlarının beyinlerini sikeyim.

her gün aynı konu her gün çözümsüzlük. ibneler.
  • camurluk  (26.02.15 00:38:20)