göz altı yağ bezesi

yıllar öncesinden beri bunlardan bir iki tane vardı göz altlarımda. böyle minik nokta şeklinde beyaz şeyler. yağ bezesi deniyomuş sanırım. bu aralar biraz arttı; bi gözümde 4-5 tane, öbüründe de 2-3 tane var. bi zararı yok aslında ama sinirbozuyo böyle artınca. bir de eski bi tanıdığımın bütün göz çevresi bunlarla doluydu. onu filan düşününce korkuyorum biraz. bunlardan olan, gören, bilen var mı? nasıl kurtulunur bu bezeciklerden? vallahi dert oldu içime..

sanırım onlar kolestrol ile ilgili. yediğinize dikkat etmeniz gerekebilir.

  • bellbane  (18.08.09 17:53:42)
dermatologa gidersen, özel iğne gibi birşeyle çıkarıyorlar tek tek. İğneyle evde kendi kendine yapan da varmış. Sebebine de karaciğerin yetersiz çalışması diyorlar.

  • sayinseyirciler  (18.08.09 17:55:09)
@ bellbane
kolestrol sorunum hiç yok onunla alakalı olduğunu sanmıyorum benimkilerin. yağlı da yemem hiç zaten.

@ sayinseyirciler
en kısa zamanda gidiyorum o zaman dermaya. bi karaciğer araştırması yapıyım bi de madem neden çalışmazmış neymiş derdi..

sağolunuz..
  • minguinho  (18.08.09 18:04:07)
ya bunlar zaman zaman çıkıyor bende de. ne kadar sağlıklı bilinmez tabi ama kendin de bir iğneyle patlatabilirsin benim yaptığım gibi, bazen de kendi kendine zaten patlıyorlar.
ama dediğin gibi fazlaysa doktora gidip steril bir şekilde kurtulabilirsin.

  • clem  (18.08.09 18:37:40)
Bahsettiğiniz şey muhtemelen "Milia". Kıl köklerinde oluşan yüzeyel kistik yapıdır. Özel bir tedavisi yok. Çok rahatsız ediyorsa küçük bir işlem ile alınabilirler. Geçmiş olsun.

  • plastik turambar  (18.08.09 19:20:13)