Bu kadar mal olmak zorunda mıyız?

Sen yaşanan vahşetten sonra bir mallık fırtınası esmeye başladı. Heryer hiçbir geçerliliği olmayan imza kampanyaları, mağduruz diye zırlayanlar, erkeklerden tiksiniyorum diye salyalarını saçanlarla dolu.
"La oğlum, kızım mal mısınız" minvalinde bir kaç paylaşımda bulundum facebookta ama yok arkadaş önü alınacak gibi değil.
1. internet siteleri üzerinden yapılan imza kampanyalarının bir hükmü yok. duyuruda da başlık açmış bazı mallar var; change.org'da kampanya açmış 1 milyon kişi hedefliyorlarmış falan. Azcık akıllı olun la, adamın sinirlerini bozuyorsunuz.
2. kadınlar mağduruz diye zırladıkça daha çok ezilirler. kadın-erkek eşittir ama bu lafla olmaz. "ama biz eşitiz, siz hakkımızı vermiyorsunuz" demekle eşit falan olunmaz. bırakın bu post feminist ayaklarını da, eşit olduğunuzu ispat eder şekilde davranmaya başlayın. kimsenin size eşitlik vermesine gerek yok; hakkınızı kendiniz alın.
3. erkeklerden tiksiniyorum diyen zevat, size diyecek hiç bir sözüm yok. pozitif ayrımcılığın dibine vurmuş bir ülkede yaşıyoruz zaten hala daha şu erkekleri nasıl aşağılasam da kendimi yüceltsem derdindesiniz. erkeklerden tiksinmek yanlış, arabeskten tiksinin. arap sevicilerin algı yönetimiyle dayatmaya çalıştığı şeriat sevdasından kurtulun. arap zihniyetini reddedin, modernliğe yönelin.

yahu yazacak çok şeyim var aslında ama toparlamakta zorluk çekiyorum. mevzu şu ki, bu arap seviciler bizi kendi milli değerlerimizden uzaklaştırmaya, araplastirmaya calisiyor. Türk-islam birligi diye uydurma bir safsata var mesela. bu safsatanin tamamı din kullanilarak arap adetlerini Türk milletine yedirme numaralari. kızdığım nokta da bu. ben zaten din denilen olguya tamamıyla karşıyım, insanları kandırmak için kurulmuş politik bir düzen. bizim insanimiz da zaten müslüman olmayı, arap gibi yaşamakla karıştırıyor. kuran'ı öğrenmeye çalışmıyor kimse, herkes arapları taklit etmeye uğraşıyor. bu da bizi uçuruma sürüklüyor. biz zaten milli değerlerimizi yasasak, kızlarımızın başına hic birşey gelmez, güvende olurlar.
idam gelsin diye meydanlarda bas bas bagiranlarin tek amaci seriat getirmek ulkeye. bakın bakalim bu heriflerin bir tanesi çıkıp da televizyonda bebek katili apoyu asalim diyor mu?

o kadar şey yazmışsın ama tek çözüm önerin "biz zaten milli değerlerimizi yasasak, kızlarımızın başına hic birşey gelmez, güvende olurlar."

ciddiye alıp cevap yazmadım.
  • freebird5406_2  (15.02.15 19:50:40)
kusura bakma ama ben de sana benzer hisler duyuyorum şu an.

1. haklısın, insanlar bir şey yapmış gibi görünüp kendilerini rahatlatıyorlar. ama en azından kötü niyetli bir şey değil. bi boka yaramayacak tabii ki.

2.kadınlar tepkilerini gösterince zırlamış mı oluyorlar? kadınlar haklarını alamıyorlar işte. abi sen bu ülkede yaşamıyor musun? ben erkeğim bin bir türlü hakkımız gaspediliyor. senin de gaspediliyor. alabiliyor muyuz? yahu kadın boşanmak istedi diye tehdit ediliyor, polise başvuruyor koruma yok, savcıya gidiyor savcı sallamıyor. ailesi sahip çıkmıyor. ne yapsın? sen aynı durumda olsan kendini savunabilecek misin? aptal aptal konuşma zaten olaylar sıcak. canını sıkma insanların.

3. bokunu çıkaran aptallar olmakla beraber büyük kısmı anlık duygusal tepkiler. makul olup tahammül et işte.
  • doxanikee  (15.02.15 19:51:22)
ilk sorunuza kısa ve net cevap veriyorum; bence bu kadar mal olmak zorunda değilsiniz.
bu kadar da sinirlenmeyin, ben mesela sizin zihniyetinizdekilere sinirlenmemeyi öğrendim, size de tavsiye ederim. derdinizi anlatmakta güçlük çekiyorsanız bırakın dağınık kalsın.

  • asisamus  (15.02.15 19:55:45)
tecavüzü gerçekleştiren tip müslüman ve milliyetçi ideolojiyi benimsemiş bir kişiydi. eyyorlamam bu kadar.

  • zgrydn  (15.02.15 20:02:44)
yine de yapıcı bir önerim olacak

istediğimiz kadar çeşitli kampanya yapanları eleştirelim, bu vahşeti kınayalım, iktidarı sorumlu tutalım, toplumu suçlayalım kendi yaptıklarımızın farkında olmadan bir şey değişmez, önce kendimizi değiştirmeye çalışarak başlayalım
  • freebird5406_2  (15.02.15 20:03:02 ~ 20:07:38)
araplaşma süreci ile tam manasıyla alakası yok diyemeyiz aslında. araplarda kadın 2. sınıf insandır. hatta bi' aralar kadın insan değil yaratıktır, erkek insandır diyorlardı bizim arapçılar.

kadının sınıfını düşürüp, toplumdan silmeye kalkınca, kadın cinayetlerinde inanılmaz bir artış oldu. başımızdakilerin sürekli olarak kadınları hedef almaları sonucunda, kadın değersizleştirildi ve dirisi de ölüsü de değersiz bir hücre yığını olarak kabul görmeye başladı.

bunlar araplaşma sürecinin tetiklediği şeylerdir. bunun önüne geçilmediği müddetçe, kadınların sınıfları daha da düşecek, kadınlar toplumdan daha da fazla silinecek, siz de açık giyinmeseydiniz diyerek tecavüzü tacizi meşrulaştıranlar daha da artacak.

bu ivmeyle araplaşma devam ederse, her sene burada kadın cinayetlerinin artışını, tecavüzlerin artışını konuşmaya devam edeceğiz.
  • mesglsn sanirm bn yatiyrm  (15.02.15 20:06:11 ~ 20:06:36)
milli değerin neymiş?

o milli değerlerinin hangisi kadına "ev hanımlığı" dışında adam gibi bir rol biçiyor? "güvende olurlar" demek sanki bunun kadınlara verilen bir "lütuf"muş gibi gösterilmesi olmuş. insan gibi bir düzende zaten güvende olacak kadın ya da erkek fark etmez.

şunu kafanıza artık sokmanız lazım: "kadın peygamberden emanet" gibi sözler ya da "kadınlarımıza iyi bakalım" gibi laflar doğru şeyler değil. kadın ne kimsenin emanetidir, ne de senin bakımına muhtaçtır. Kadın bağımsız bir bireydir ve yaşadığı sorunların temel sebebi biz yani erkeklerdir.

Sana bu kadar uzun cevap yazarak parmaklarımı boşa yormuş oldum ama olsun.
  • burberry  (15.02.15 20:09:57)
tecavüzcü her ülkede var , akıl hastası var , sapık var , bunlar tamam da , ben size alışamadım . Asıl korktuğum sizsiniz işte ,sizden bu kadar çok olan tek ülke biziz sanırım :(

  • waterhardeningsteel  (15.02.15 20:38:45)