web tasarım

basit, ticari amacı olmayan, üyelik, 4-5 farklı soru formlarının yanıtlanacağı, ve bir database e ya da maile göndereceği bir tasarıma sahip web sitesini tasarlama zorluğu nedir?
hazır şablonları olan web siteleri ile yapılabilir mi? ( böyle bir site örneği?)

yapılabilir, isteğine uygun özellikleri yada eklentileri olan bir cms(içerik yönetim sistemi) bulup onla ilgili temaları tutorialları forumları falan biraz dolanarak işini çözebilirsin bence. wordpress, yaygın kullanılan bir sistem, uygun eklentiler bulabilirsin muhtemelen, kurması yönetmesi kolay, çok geniş dökümantasyonu var, oradan başlanabilir. daha detaylı bir tanım olsa belki daha uygun bir sistem önerisi de çıkabilir.

  • k4l3m  (10.02.15 22:22:19)
aslında 5-6 checklist benzeri form olacak. seçilen formlarda evet /hayır sorularına cevap, ya da seçeneklerden birini işaretleme olacak. işaretlenen seçenekler database e kayıt edilecek ya da mail yoluyla gönderilecek vb..
umarım anlatabilmişimdir :)

  • nick name  (10.02.15 22:39:30)
wordpress.org şöyle bir şeyler mi?

  • k4l3m  (10.02.15 22:58:47)
şöyle bir şeyler de varmış: wordpress.org

bunları kurup modifiye edebilmek temel html bilgisi falan gerektiriyor olabilir, emin değilim ama başka seçenekler de var gibi.
  • k4l3m  (10.02.15 23:02:08)
ha bir de surveymonkey, google documents'i falan kullanıyorlar öyle anketler formlar için, takip edip değerlendirmesi daha pratik oluyor, özerk bir web sitesi açacağını kabul ederek wordpress önerdim. öyle bir dert yoksa bedave hızlı ve daha özelleşmiş çözümler var.

  • k4l3m  (10.02.15 23:04:26)
  • k4l3m  (10.02.15 23:07:50)