Şakirtler Bank Asya'ya el konulmasına ne diyor?

Fethullah Gülen beddua etmişti ya hani,
Kim haramilik yapıp suçu masum insanların üstüne atıyorsa
"Allah onların birliğini bozsun, duygularını sinelerinde bıraksın, bir şey olmaya imkan vermesin..." vs. diye

"Biz kumpas kurduysak, paralelsek aynısı bize olsun" falan demişti.

Bu bedduadan sonra Ak Parti seçimden zaferle ayrıldı, Tayyip Cumhurbaşkanı seçildi, Hsyk seçimlerini istedikleri gibi götürdüler. Günden güne güçleniyorlar amk..

Cemaat ise darmadağın oldu, polislerin hepsi cezaevinde, savcılar görevden alındı, okulları kapatılıyor, yurtlar bomboş, esnaf desteğini kesti, en son da Bank Asya'ya el kondu..

Bu Gülen'in paralel olduğunu mu gösterir? Ne diyonuz?

He Erdoğan da halife bu denkleme göre. Tabii yaaa

  • emirkulu2  (03.02.15 22:07:44)
Tabi lan paralel, bir ara ışın mı acaba diye suphelendik.cçok şükür yanilmisiz

  • kahve kokusu  (03.02.15 22:08:02)
@emirkulu2 ne alakası var şimdi

  • mountaincat  (03.02.15 22:11:31)
bunlar hep riemann uzayı

  • namus ninjası  (03.02.15 22:11:59)
Gülencilerin başına kötü şeyler geldi o yüzden kötüler çünkü beddua tutmadı diyosun. E bu demek oluyo ki Erdoğan hz çok mübarek bir insan ondan beddua tutmadı demek istiyorsun. Halife latifesi yaptım ben de.

Bunun öteki tarafı da var diyorum. Burda işi rast giden adamın aklandığı manasına gelmez.
  • emirkulu2  (03.02.15 22:14:38)
senin gibi sabah sekiz akşam dokuz tayyib yaygarası yapan arkadaşların, önemsemesi gereken, bir de öteki dünya var. sizin inandiginiz allah, kitabinda yazdigi gibi bir allah ise, zalimlerin hak ettiğini er geç verecek. asıl azap diger tarafta, sen burada paralelcilerin götü tutuştu diye göbek atiyorsun. zavallısın.

  • jaygatsby  (03.02.15 22:17:36)
Benim orda param vardı ya, kredi kartı borcunu öderken bayağı fazla yatırmıştım. Uğraş dur şimdi parayı almakla.

  • Cursed Chico  (03.02.15 22:18:13)
@cursed chico
pek uğraşacağını sanmıyorum. banka kapanmadı, bankaya el konmadı. standart işlemlerini yaparsın rahatlıkla.

  • enkolaykullaniciadi  (03.02.15 22:19:44)
@emirkulu2 Yoo tam tersine beddua tuttu diyorum. Şakirtler Fethullah Hocaefendi'nin her sözüne güvenir, üstün güçleri olduğuna inanır falan ya.
Gülen ne demişti bedduasında:

"Siz haramiyseniz Allah sizin belanızı versin, eğer değilseniz biz kumpas kurduysak bizim belamızı versin"

Yani olayın halifelik vs. ile bir alakası yok. Bu bedduanın sonucunda gelişen olaylar Tayyip'in harami olmadığını, Cemaatin paralel olduğunu kanıtlamalı şakirtlere göre.
  • mountaincat  (03.02.15 22:20:47 ~ 22:21:02)
annemin emeklilik zımbırtısı var orda ya. o yüzden ne olduğunu tam da bilemediğimiz için "nolcak şimdi" diye bana soruyor. kredi kartı var, her ay ekstreye 100 lira yazıyolar. onu ödüyoruz emeklilik zımbırtısına sayıyorlar. ben de bilmiyorum detayını, adını falan. kart da benim adıma üstelik, yani ben onu emekli yapıyomuşum gibi bi şeyler.

50 bin liraya kadar devlet güvencesinde diye okudum bi yerlerde. biz o kadar para vermedik zaten 3-5 bin ya vardır ya yoktur. e şimdi emekli de mi olamıcak bu kadın napcaz biz. anam şakirde yani düşündüğümüz tek şey bu şu an hehe
  • der meister  (03.02.15 22:21:52 ~ 22:22:04)
Halifenizle mutluluklar dağcı kardeş

  • emirkulu2  (03.02.15 22:24:36)
@der meister
sizlik bir şey yok. siz rutin işlemlerinizi yapabilirsiniz yine herhangi bir şubeden. bankaya el konulmadı, faaliyetine devam ediyor. yönetim çoğunluğu tmsf nin. yani şu anda bankayı tmsf yonetiyor inceliyor.

  • enkolaykullaniciadi  (03.02.15 22:24:40)
Şu kadar mantıksız ve dünya üzerinde görülmemiş saçma bir bahaneyle halkın parasının bulunduğu bankaya el konuluyor ve sen utanmadan bunla övünüyorsun. İnsanlığını sorgula bi. Bunun sahiden hesabı olacak şaka değil.

  • emirkulu2  (03.02.15 22:27:29)
cemaate paralel devlet demeyen hereks salaktır.
kendi yargılarını, kendi polis teşkilatlarını vs. kurdular, kendilerine devlet içinde devlet yarattılar.

buradaki tek önemli nokta: akp'nin de bu paralel devletin bir dönem tam göbeğinde olduğu, şimdi ise kendi paralel devletini yaratabilmek için mevcut paralel devleti yok etmekle meşgul olduğu. daha doğrusu akp kendi paralel devletini değil, kendi devletini yaratmak istiyor. haliyle yeni devletinin içinde paralel yapı olmasını istemiyor.

malum, mevcut türkiye cumhuriyetini bu paralel devlet ile yıktılar. paralel devlet yerini korursa, akp nasıl yeni devletinin güvenliğini sağlayacak.

umarım hepinizin yargılanacağı gün gelecek amk. ve umarım alayınız tek tek idam edilirken izliyor olucam.
  • kamera motor  (03.02.15 22:32:46)
Teşekkürler
enkolaykullaniciadi

  • Cursed Chico  (03.02.15 22:32:55)
@emirkulu2 Sen de tam şakirt çıktın be kardeşim

  • mountaincat  (03.02.15 22:37:05)
zelzele olabilir yakında

  • partizan  (03.02.15 22:39:05)
cemaat de akp de hızlıca büyüdü. kendinden olanları makam mevki sahibi yaptılar.

şimdi akp güçlü olup cemaati vurunca, cemaat yalakaları ayrıldı... gidip akpye, chp ye falan yaranmaya çalışırlar şimdi.

yarın bi gün akp vurulursa onlarda aynısını yaşayacak
  • ceycey e  (03.02.15 22:39:38)
akp bu adamlarla bu kadar uğraşıyorsa iyi bi tarafları olmalı dağcı. merak uyandırıyor hani, iyisi kötüsü olmaz hesabı.

  • emirkulu2  (03.02.15 22:44:33)
Rte bi "paralel" kelimesi uydurdu. Herkesin dilinde. Buradaki aklı başında insanlar da bu tuzağa düşüyor ya pes.
Cemaatle uğraşıyor çünkü bu kavganın sonunda birisi bitecek. Her seçim öncesi kendine bir sanal düşman uyduruyor. Gündemde ne varsa "paralel" çuvalının içine atıyor.
Akp ciddi güç kaybetti. Oy oranından bahsetmiyorum. Meşruiyetini ve özellikle uluslararası arenada itibarını sıfırladı. Can havliyle düşmanına saldırıyor.
  • corneillus  (03.02.15 23:26:14)
böyle şeylere allah karar vermiyor ne yazık ki :(

  • mistreated  (03.02.15 23:31:12)
@emirkulu
Bayaa saçmalamışsın. Neresi yanlış bu el koymanın? Somut bir şeyler söyle

  • enkolaykullaniciadi  (03.02.15 23:58:47)
oo duyuruda cemaat akp çatışması mı var?

  • titiraprap  (04.02.15 00:17:34)
cemaat kötüye gidiyorsa sebebi daha önce saldırdıkları nispeten güçsüz hedeflerle(asker, medya vs.) koskoca devlet gücünü elinde tutan akp'yi bir tutması. cemaat+akp=3 cemaat-akp=0

fazla kibire kapılıp, düşüncesi hareket ettiler. güçlerinin akp'yi devirmeye yeteceğini sandılar olmadı.

böyle olması duadan vs. değil doğanın kanunu. büyük balık küçük balığı yer.
  • doxanikee  (04.02.15 00:23:32 ~ 00:24:14)
@enkolaykullaniciadi

haberleri okumuyosun sanırım.

"şeffaf değilmişmiş" gerekçesiyle %63lük kısma bddk açıklama yaptı yönetime el koyduk diye. böyle bir bahane tarihte ne görüldü ne duyuldu.

daha önceleri bddknın el koyma sebebi hep batma üzere olan bankaların hisselerine el konulması şeklinde gelişir ve vatandaşı zarara uğratmama amacı taşır. sen canın istedi diye yönetmeliğini tersinden anlayıp böyle saçma bahaneyle katılım bankasının yönetimine el koyamazsın. biraz oku dilersen.
  • emirkulu2  (04.02.15 07:42:26)
iki dakika tarafsız olun. cemaat alerjisi yüzünden akp yi bile savunuyor adam. bankaya el konulması da cemaate yakın polisler ve gazetecilerin tutuklanması da tamamen hukukun zorlanmasıyla yapılan uygulamalar. ortada delil yok. siyasi baskı sonucu keyfi uygulamalar.
bir tarafta tüm delillere rağmen üstü kapatılan yolsuzluk iddiaları, diğer yandan delil olmadan tutuklananlar, el konulan bankalar.
ayrıca cemaatte ciddi bir çözülme olduğunu düşünmüyorum. adamlar daha da kenetlenmiş durumda. sadece kamuda menfaat için cemaate yakın duranlar uzaklaşmış ki bu da güç kaybettirmez bence.

bugün cemaate haksızlık yapıldığını söylemek için cemaatçi olmak gerekmez. vicdan sahibi olmak yeterlidir.
İkinci Dünya Savaşı sırasında bir kilisede rahip olarak görev yapan Pastör Nie Moeller şunları yazdı bir gece bütün olanlardan sonra:
Önce Yahudiler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben Yahudi değildim
Sonra komünistler için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben komünist değildim
Sonra sendikacılar için geldiler
Sesimi çıkarmadım –
Çünkü ben sendikacı değildim
Sonra benim için geldiler
Ve artık ses çıkaracak kimse kalmamıştı...
  • corneillus  (04.02.15 08:43:37 ~ 08:50:30)
@emirkulu
sıra bugün birilerine geldi yarın diğerlerine gelecek.
ha eğer onlara haksızlık yapıldığını düşünüyorsan ve bu gerçekse bence bu çok daha değerli.
zira dün başkarına göz göre göre ve içimizi acıta acıta onlar haksızlık yaptı.
  • velhasilkelam  (04.02.15 08:46:11 ~ 08:47:00)
haklısın velhasilkelam. sonuna kadar katılıyorum.
ben bunu denk geldiğim cemaat öndegeleni (kendi bölgesinde olan) bikaç kişiye de söledim. en azından yüzlerinde ve dillerinde bir pişmanlık ifadesi görüyorum. biz herşeyi biliriz biz yaptık doğruydu höloooğğ değiller bu adamlar.

onun dışında, bu olay sadece cemaati etkileyip bitmeyecek. türkiyede yaşayan herkes bundan etkilenecek. söz konusu ekonomi. ve bu adamlar, cemaati yıkacaz diye tüm ülkeyi batağa götürüyorlar. benim asıl kızdığım nokta bu. kötü bişi yaptılarsa yargıla, at hapse, kapat gasteyi, her neyse. ama kalkıp da cemaatten olmayan adamın da parasını yatırdığı bankaya sudan sebeplerle yönetimine el koyma. ekonominin içine etme.
  • emirkulu2  (04.02.15 09:16:04 ~ 09:17:40)