eve çıkmak mantıklı mı

odtü kkk'da hazırlık okuyorum. ilk dönem kampüs içinde 4 kişilik yurttaydım. uyumak için 2 küçük oda ve bir çalışma odasından ibaret. tuvalet ve mutfak koridor sonunda ortak kullanılıyor ve pek temiz kullanıldığı söylenemez. ama odalar ve oda arkadaşlarım gayet temiz. okul bitene kadar 1700 lira ücreti var ve yemek dahil değil. çıkacağım ev kampüsün 5 dk, hazırlık binasının 20 dakika yürüme mesafesi uzaklığında. 2 tane son sınıf öğrencisinin bir arkadasları ayrılınca 3+1 eve bir kişi arıyorlar. kira 1840 lira ama istersen yazın sonuna kadar oturabilirsin ekstra kira vermeden. faturalar kişi başına aylık 150 ye yakın düşüyormuş. yani 2440 liraya kadar yükseliyor masraf. evin rahatlıgı bir baska tabi. bulundugu bölge sosyallik icin daha elverisli. yurt odalarına kız arkadas sokmak yasak :) (su siralar kız arkadasım yok gerci). her neyse durumlar böyle. sizce mantıklı mı? ailemle görüştüm babam sinirlendi ben karısmam o islere sen yeter ki sınıfı gec dedi.

edit: maddi acıdan rahat olduğumuz söylenemez.

edit2: ev eşyalı.

edit3: bölgedeki diger kiralar 2000 lira civarı.

SON SINIFLAR. yarın mezun olacaklar sonra tekrar ev arayacaksın. bence yurtta kalmaya devam et. öğrenci evleri de temizlik bakımından yurttan farksız...

  • gotic  (27.01.15 22:24:54)
hocam her sene yurt tercihleri yapılıyor zaten en kötü ihtimal tekrar yurda dönerim. hem evde kalmak gibi bir zorunluluğum yok.

  • bana jacob diyolar  (27.01.15 22:34:08)
ankarada 1800-2000 kira ne demek yahu. biraz daha uzaktan ev tut okula otobüsle gidip gelirsin.

iki sene yurtta kaldım iki senedir de evdeyim, gerçekten aç kalacak kadar parasız olmazsam imkanı yok yurda geçmemin. amiyane tabirle, sikseler yurtta kalmam.
  • take me rufee2  (27.01.15 23:26:24)
hocam odtü kkk dedm kıbrısta.

  • bana jacob diyolar  (28.01.15 00:15:53)