Baska bir ortodontist mi bulmaliyim?

Daha once dis teli takanlara ya da aramizda varsa dis hekimlerine bir sorum var. 2 yildir tel takiyorum ve son zamanlarda neredeyse hic degisim yok. Doktorum dislerimin bu sekliyle telleri cikaracagini soyledi ancak ben memnun degilim ve daha fazla geride olmalari gerektigini dusunuyorum ust dislerimin. Dislerim daha fazla geriye gidebilir ama doktor ben zaten odemeyi yaptigim icin beni basindan mi saviyor sizce yoksa sizin de basiniza ayni sey geldi mi?

Ben de 2.5 yıldır takıyorum. Sağlıklı bi şekilde ısıramıyorum. Ne olacak bilmiyorum, güveni iyice kaybettim. Senin dişleri kapatınca ısırma durumun sağlıklı mı?

  • cemlemikonusuyorsun  (21.01.15 21:38:14)
gittiğin doktor devlet hastanesi mi, özel hastane mi özel muayne mi? özel hastanelerde bu tip durumlar olabiliyor.
ps, belki dişlerin gerçekten normal seviyeye gelmiştir ama bunu çok kafaya taktığın için geride hissediyor olabilir misin?

edit, iyi doktor istersen de tavsiye verebilirim
  • try again fail again fail better  (21.01.15 21:38:31 ~ 21:39:24)
Ben de ust dislerim olmasi gerektiginden onde diye dusunuyorum, kapaninca deep bite gorunumu hala olusuyor kapanis sorunu olmasa da. Ortodontistten suphe duymaya basladim bu durumda cikarmak isteyince.

  • ismoreto  (21.01.15 21:40:07)
@try again
Ozel muayene. Dislerimin ailem de hala olmasi gerekenden ileride oldugunu dusunuyor bu kadar zaman takip simdi tam duzelmeden, icime sinmeden cikarmak da istemiyorum.
Doktor tavsiyesi alabilirsem mesajla cok memnun olurum gercekten.
  • ismoreto  (21.01.15 21:41:56)
@1a2b3c
Gecmis olsun epey sorun yasamissiniz. Sorun su ki doktor degistirmekte sorun yok ancak her biri sifirdan baslar gibi tedavi ucreti aliyor. Bu ikinci doktorum ilki 2 ayda bir randevu veriyordu cok kotu bir doktordu. Bu doktor da ne zaman memnun degilim desem ustunde durmadan gecistiriyor ve tedaviyi bitirmek istiyor.

  • ismoreto  (21.01.15 21:44:23)
mesaj attım, bu adam benim 27 dişimi düzeltti daha önce

  • try again fail again fail better  (21.01.15 21:45:23)
diş hekimi değilim ama diş teli taktım, 14 15 yaşlarındaydım. ilk önce damaklı tel sonrasında da braketlere geçmiştim. alt ve üstlere de uygulandı bu işlem. köpek dişlerim vampir gibi öndeydi her ikisi de olması gereken yerlere çekildi.

üstteki dişlerim aynı süre içerisinde gayet düzelirken, alt dişlerimin bi tanesi hala yamuk. sebeplerinden biri artık diş teli takmaktan bunalmamdı.

diş teli takmaya devam etmek kişinin kendisiyle alakalı bi durum. şu anki halleri içinize sinmiyorsa doktorunuza bu halini beğenmiyorum tedaviye devam etmek istiyorum diyebilmelisiniz. ama bence tedaviniz devam ederken başka bir hekim aramak ikinci şıkkınız olmalı.

bir de daha fazla geride olmaları derken, belli dişleriniz önde onlar mı geride olmalı? işin içine çene yapısı da girince belki daha geriye çekilemeyebilir. bütün bunları hekiminizle konuşmalısınız.
  • 760 gr  (21.01.15 21:50:17)
@760 gr
Tesekkur ediyorum cevap icin. Ondeki dislerim derin kapanis olusmasina neden oluyordu cunku on 4lu ilerdeydi ancak simdi de normal kapanis olustugunu dusunmuyorum. Arkadaki disleri torpulenerek ya da birkac dis cekilerek geriye gidebilirler fakat doktor tedaviyi bitirmek konusunda israrci davraniyor.

  • ismoreto  (21.01.15 21:55:55)