Hangisini alayım: Lg g3 vs xperia z2 vs z3 compact vs htc one m8

Binlerce kere soruldu belki ama aramalarda tatmin edici cevap bulamadım.

Xperiaları birlikte değerlendirebilirsiniz.

-Hiç donmasın, hızlı olsun
-3-4 sene kullanabileyim
-Kamera ve ekran iyi olsun.
-Problemsiz olsun, kimisinde 3g çekme hatası falan varmış öyle şeylerle uğraştırmasın.
-Boyutları önemli değil
-Fiyat/performans oranı iyi olsun (bu nedenle xperia z3'ü eklemedim z2'nin neredeyse aynısı diye)
-Yatarken şarja takayım kalkınca çıkarayım, gündüz şarjı bana yetsin. Oyun falan oynamam, whatsapp mail bir kaç şirket uygulaması drive falan genel kullanım alanlarım. Arada bir browserla bir şey ararım. Onun dışında fazla dolaşmıyorum internette. Az bir şey de instagram belki. Bunlarla bir günü geçirtsin.
-Isınma performans sorunu yaratmayacaksa problem değil.

Hangisni tavsiye edersiniz? Nedenleri de belirtirseniz sevinirim. Başka alternatifler de olabilir, iphone hariç.
Teşekkürler.

Buna benzer bir soruyu ben de geçenlerde sormuştum. Hala arayış içindeyim, tatmin edici bir yanıt bulamadım. Ben de rezerv alayım yine de.

Ama htc one m8 hariç diğer üçünün birbirinden çok farklı olmadığını söylüyorlar. G3'ün kamerası keskinlik olarak Xperialara göre daha iyiymiş. Ancak G3'te Android 5 güncellemesinden sonra bazı kullanıcılar sorun yaşamaya başlamış. Şimdilik bildiklerim bunlar. Tatmin edici cevap olursa ben de incelerim.

Reserved
  • razvan rat  (20.01.15 19:09:05)
Hiç hiç hiç donmasın diyorsanız maalesef iOS olmalı.

  • cunupkral  (20.01.15 19:20:26)
bunlar arasindan kamerasindan dolayi z3 compact'i tercih ederdim ben.

ama bence telefona o kadar para vermek mantiksiz, duz adam diyebilirsiniz belki ama, sonucta cebinde tasidigin beraber dolastigin bir cihaz. insanin basina her sey gelebiliyor, o yuzden bozulunca canimi cok sikmayacak cihazlar aliyorum ben.

su an asus zenfone 6 kullaniyorum.

edit: bir de bu cihazlari nasil dondurabiliyorsunuz arkadas, 2.kusur ghz islemcili aletler bunlar, bir de ayfon dalan denmis(sovmuyorum, sakinim).
  • ugi the slayer  (20.01.15 19:42:09 ~ 19:44:47)