cinsiyetci olmayan kufur

Olur mu? Olursa nasil olur, örneklerle aciklayiniz.

gotveren. erkek icin de kadin icin de gecerli.

  • eksimtrak  (19.01.15 20:57:46)
Pis!

  • franz kafka  (19.01.15 20:59:10)
şerefsiz?

  • kuzey li  (19.01.15 21:01:07)
Göt, ağzına sıçayım gibi katılmayı uygun görmediğim şeyler.

ŞErefsiz gibi şeyler de var da bunlar da toplumun insanlara dayattığı ar, namus, ahlak gibi şeyleri yüceltiyor, onları aslında doğruluyor. Ataerkil kültürün uzantıları olarak görmekteyim bunları da.

Küfür edenlerin %95nin kadınları aşağılayan küfürler kullanması, %4.9umnun da hayvanları insanlara atfederek hayvanları aşağılaması gerçeği var ve BDP bunu çok yapıyor.
  • Cursed Chico  (19.01.15 21:01:18)
Gerizekalı.

  • pike  (19.01.15 21:01:25)
Pust, adi, serefsiz, salak, eblek, gaspet, (pic olabilir mi bilemedim), garabet,

  • selam  (19.01.15 21:02:06)
hayvan

daha cinsiyete gelmeden başka bir kategoride ayrım yapıyor
  • calzoncillos  (19.01.15 21:03:13 ~ 21:04:44)
Amorf.

  • blues buzz  (19.01.15 21:03:46)
yavşak.

  • cok iyi yol  (19.01.15 21:12:43)
Pezevenk.

  • nereye bu gidis  (19.01.15 21:14:00)
Soyu ile bitenler var ama onlarida erkekler icin kullanirlar genelde,kopek soyu, essek soyu falan diye, itin dolu de var, kapisinin onune sictigimin seklinde olanlari da var, yaratici baya. Aklima gelenler bunlar. Birde kurabiye var ama hepsini yazamiyorum.

  • selam  (19.01.15 21:14:28)
Küfürden kasıt olarak ''sikmeli sokmalı''lardan bahsediyorsun anlaşılan. Normal şartlarda ''karaktersiz'' de bir küfürdür ''sikik' de.

ama ben ''sikmeli sokmalı'' olarak sorduğunu düşünerek cevaplıyorum:

hiç bir küfür cinsiyetçi değildir. küfürde kasıt güç göstermek, meydan okumak, tehtit edip sindirmeye yöneliktir.

doğada dişi ve erkek hayvanın görevleri vardır (bundan sonrasını insanın da bir hayvan olduğu gerçeğine göre oku).
erkek avlanır yuvaya yiyecek getirir ve yuva ile yuva fertlerinin korunması/kollanmasından sorumludur. kadın ise yuvayı çekip çeviren, anneik içgüdüsü ile yavruları besleyen, büyüten, yuvayı koruyandır.
dişi erkeğin gücüne güvenir. onu koruyacak kollayacak güçte ve sağlıklı yavrular verebilecek döle sahip olmasını ister. Erkeğin gücünü göstermesi ve kadının bunu görüp hissetmesidir kadın için önemli olan (o yüzden o güzel kızların yanında hep o öküzler var).

Ciftleşme/birleşme/sevişme sırasında da erkeğin sert olmasını ister kadın (ben yumuşak seviyorum diyen kadın sıçsın bokuyla oynasın, yalan söylüyor (sekle tanıştığı ilk zamanlarda yani geçmişte sertlikle ilgili kötü bir anısı travmaya dönüşmemişse tabi).
Dirty talk, hardcore, ne bileyip kalçaların tokatlanması, göğüslerin sıkılması vs. kadınların çok büyük çoğunluğunun tercih nedenidir bu nedenle. Evrim sürecindeki davranışlarımız hala dna'mızda kayıtlı ve bilinç altımız bu yöne iterek yaşamızı sağlıyor.

Şimdi gelelim küfür meselesine; küfürde ne dersen ''sik, sok, amk, orospu, piç, götveren, sikik, siktirici vs vs vs... Hepsinde bir ''sikmek'' eylemi hakim. Yani sikeceğini gösteren gücünü gösteriyor, siktirmekle suçladığın ise sikilen yani alatta o güce maruz kalan oluyor.

Yani yukarıda anlattığım ne kadar doğanın bir kanunu ve normal olan ise küfürlerin de bu yönde olması normal.
Küfürler cinsiyetçi değildir bu nedenle. Küfür güç sağlama, güç alanı yaratma amaçlı bir söylemdir ki erkeğin dişiye uyguladığı güç yeryüzünün en kudretli gücüdür. O nedenle de tüm küfürlerdeki hadise cinsiyetçilikten öte gücün karşı tarafa gösterilme cabasıyla aptalca bi tehtitdir.

ps: feministler saldıracak şimdi yukarıdaki yazdıklarıma ama bunlar benim düşüncelerim değil bilimsel analizlerdir. kusura bakılmasın..
  • Fayfa  (19.01.15 21:14:57)
"Izdirabini ....." hem cinsiyetsiz, hem de hayatimda duydugum en sacma kufur.

  • delifaruk  (19.01.15 21:27:50)
Fayfa, doganin kanunu bilimsel analiz deyince ben de bir şey söylüyorsun sandim. Çok yanlislardasin bana gore, sana puanim sifir.

İçin de soy, Piç, ana baci, am got geçiyorsa cinsiyetcidir bence. Pis diye küfür eden arkadaşı naifliginden ötürü kutluyorum.

tepecikte doğdum büyüdüm, küfür edesim geliyor edemiyorum. Köklerime inerken politically correct kalmama yardim edin lütfen. İçinizden geleni soyleyebilirsiniz
  • jaygatsby  (19.01.15 21:34:19 ~ 22:42:45)
Eger soy u cinsiyetci dusunuyorsan bu durumda "dölü"yude cinsiyetci kabul etmen lazim degil mi?

Bir ara yogurtcu parkinda cinsiyetci olmatan kufur atolyesi vardi keske katilsaydim
  • selam  (19.01.15 21:48:12)
Ecdadina tukurdugum olabilir (ecdad da yine erkekler var aslinda) sarap canagina/mezarina tukureyim de var.

Beddua seklinde kabul ediyorsan cocugun olmasin gibi seyler de olabilir.

Agzina kolum girsin cinsiyetci mi acaba?

Dalaksiz, cigersiz var yine erkeklere denior genelde.

Sulalesini essekler kovalasin falan olabilir belki,
  • selam  (19.01.15 21:53:08)
Yavsak?

  • selam  (19.01.15 21:58:32)
Yavşak en svdigim ama bir erkeği ciddiyetsizlikle itham ediyorsun. Cinsiyetçi o da. Yoksa agiz dolusu ne güzel söylenir simdi.

  • jaygatsby  (19.01.15 22:00:08 ~ 22:54:33)
@sour, erkek yapabiliyor mu ki? :)

  • delifaruk  (19.01.15 22:01:57)
@sour strapon'u takiyolar izdirap falan artik...

Neyse dalga geciyorum tabii, kus beyinli.
Sicmali seyler, agzina/bacagina/koluna/kafasina sictigim misalen.

Gotu boklu, sidikli (erkek de kadinda olabilir bunlarin hedefi)

Zilli, kaltak, sillik falan dieyecemde bunlar olurmu bilemiorum emin olamiyorum, orospu gibi bisi bunlarda cunku dolayisi ile cinsiyetci sinifinda olabilir.

Hirsiz (cok ciddi bi kufur,iftira aman diyeyim dikkatli kullanmak lazim)

Mezhebi genis serefsiz yavsak (kombine basladik)

Pezevenk de cinsiyetci sanirsam emin degilim.

Cahil cuhela.
Hiyar (cinsiyetci sanirsam bu da)
Dana/okuz (cinsiyetci olabilir)
Essek, kopek,
bok yiyen
Bok yiyenin usagi (cocuu anlaminda)
Cenabet (hakaret olabiliyo neden bilmiom)
Yalaka
Akilsiz
Beyinsiz
Hayvan

Aklima.geldikce yazarim daha
  • selam  (19.01.15 22:16:33)
ben de aradım bunu. bi ara gezi döneminde cinsiyetsiz küfür atölyesi yapıldığını duymuştum, sonra ne oldu bilmiyorum.

ben bacağına sıçıyım filan diyorum. sıçmak iyi bence. bacağına sıçtığım, kafasına sıçtığım. cümle içinde kullanmak gerekirse ben bugün sıç gördüm. sıçmık kafa. bok da güzel. bok.
  • snape i başından beri tanırım  (19.01.15 22:21:15)
Ustun zekali
Capulcu

Kime hangi icerikde soylendigine gore degisir tabii ama ustun zekali mahkeme sebebi oldu yakin gecmiste.
  • selam  (19.01.15 22:38:46)
Götelek, dallama, lavuk?

  • cetoxim  (19.01.15 22:47:31)
Sikme fiili ortadan kaldırdığınızda cinsiyetçi yaklaşım da otomatik olarak etkisiz hale geliyor sanırım.

  • angelus  (19.01.15 22:50:58)