iptal edilmiş rezervasyon ile pasaport kontrolü

Kolay vize almak için booking.com dan ücretsiz iptal seçeneği olan bi rezervasyon yaptırdım.sevgilimin yanında kalıcam diye vize çıkınca iptal ettim. ispanya pasaport kontrolünde göstermek için çıktı da almadım ki alsam da gelen mail türkçe zaten. bunlar nerde kalacaksın derse şu otel deyip geçeyim mi, "belge yok telefondan göstereyim ama türkçe "filan desem bakarlar mı listeden hostel rezervasyonlarına? Bir sorun çıkar mı?

bir şey göstermek zorunda değilsin. gerçekten kalacağın adresi söylemen yeterli. pasaport polisine o çıktıyı gösterip neden yalan söyleyesin ki.
vizeyi almışsın zaten.

  • trocero  (15.01.15 08:24:07)
yurtdışına çıkarken hiç sormadılar bana nerede kalacaksın diye. ingiltere'ye girerken sadece ne için geldiniz dediler, anlattım sohbet ettik kadınla o da doctor who hayranı çıkmıştı. sonuçta kontroldeki görevli senin otel rezervasyonunu nasıl bilsin?

  • pokerface  (15.01.15 08:27:32)
Bir Database'den bilgilere ulaşabilirler diye düşündüm. Türkiyedeki gibi kalacak listesini polise iletme olabilir bu son terör saldırısından sonra çeşitli bilgileri kontrol edebilirler filan. Bilmiyorum. Her şey yolunda olmaz.bir problem çıkar diye düşünüyorum hep :/
Teşekkür ederim cevaplar için.

  • robep  (15.01.15 08:38:14)
herhangi bir ülkeye girerken gayet nerde kalacağını sorabiliyorlar. başıma gelmişliği var ordan biliyorum. yanımda kalacağım arkadaşın adresi olmasa problem çıkacağından %100 eminim hatta. kalacağım adresi de bir yerlere kaydetti üstelik. tabi bir kez başıma geldi o kadar çıkış arasında ama sormazlar diye bir şey yok, sorabiliyorlar. vize başvurusunda ne gösterdiğini bilemezler yalnız, sen kız arkadaşında kalacaksan onun adresi bulunsun yanında, onu gösterirsin.

  • in vino veritas  (15.01.15 09:08:57)
kardeş selam.

2013'te aynen senin yaptığın şekilde booking.com'dan çakma rezervasyon yapıp vize aldım.
vizeyi aldığım gün rezervasyonu iptal ettirdim.
ispanya'ya, portekiz'e gittim geldim.
bir Allah'ın kulu da kalacak yer neresi falan diye sormadı.

Konsolosluk vizeyi verdikten sonra ordaki sikko memurun sana neyi sorup sormadığının bir önemi yok. Gitsin Konsolosa sorsun göt lalesi.

Kaldı ki kimse bir şey sormaz sana.
Rahat ol.
  • straples  (15.01.15 09:48:23)
Korkutmak gibi olmasın ama sizi ülkeye sokup sokmamak pasaport kontroldeki görevliyle alakalı. Vizeniz olduğu halde sizi ülkeye almama hakkına sahip. Ama bu ihtimal çok çok çok küçük. Onun için bence siz gerçekten kalacağınız adresi yanınıza alın, sorarsa o adresi söyleyin ama ya hiç sormaz ya da sorsa bile bi adres gösterince hemen geçirir. İyi yolculuklar

  • azeriturku  (15.01.15 10:04:38)