Köpeklerle ilgili ufak bir soru

Selamlar. üstte duran Golden ile ilgili başlığı görünce aklıma geldi. Bu konularda hiç bir fikrimin olmadığını belirterek soruya geçiyorum. Bir abim, kedi veya köpekle birlikte yaşamak ile ilgili şunları söyledi: Köpek kediye oranla çok daha ilgi ister. Bizlerin nöbeti vs. gibi durumları olduğundan dolayı köpeği her zaman gezdirememe sıkıntımız olabilir, hayvan bundan çok olumsuz etkilenir. Kedi ise böyle değil, sen ilgi gösteremesen bile mamasını ve kumunu hazır ettiğin müddetçe köpek kadar sorun yaşamaz. Ne derece doğru?

sonuna kadar doğru

  • brotha b  (14.01.15 21:21:39)
Hayvanların hepsi ilgi bekler. Köpekler kedilere göre daha duygusal hayvanlardır ve buna paralel sevgisizlikten daha çok etkilenirler ancak gezdirmediğinizde yaşayabileceğiniz sıkıntı fazlalık enerjisini atamadığı için yaşanır. Yoksa bir köpeği bütün gün sevme akşam 10 dk verimli bir şekilde onunla ilgilenirsen dünyalar onun olur, dargınlığa kalmaz.

  • air  (14.01.15 21:21:47)
Belli bir dereceye kadar doğru.
hem kedi hem köpek beslemiş biri olarak benim fikrim;
Kediler de yalnızlıktan strese girip hasta olabilirler.Ama mamasını-suyunu tuvaletini koyduktan sonra bütün gün yalnız kalabilir.

Ama köpekler dışarı çıkarılmadığı zaman tuvaletlerini uzun saatler tutmak zorunda kalabilir, tabi sonunda yapar bir yere.
Onun dışında kedi evde canı sıkılınca ordan oraya atlar zıplar oynar falan ama köpeğin daha fazla alana ihtiyacı vardır. Yalnızlıktan ve sıkıntıdan sağı solu kemirmeye başlayabilir. Ayrıca köpekler insana daha yakındır, yani insan sevgisi ve ilgisi ararlar. kediler daha cool takılabilir.
Kısacası benim fikrim, evet kediler köpekler kadar sorun yaşamaz.
  • innerbliss  (14.01.15 21:22:52)
Kediye de sevgi ve ilgi göstermek gerekir, göstermezsen gelir zorla alır. Sabah kalkınca sevmezsem ayağımın altına yatıyor, kafasını sürterek kendi kendini seviyor. Daha özgür hayvanlar, evde dolaşıp dururlar. Camdan bakarlar, enerjilerini atacak bir yol bulurlar. Temiz ve sahibini fazla yormayan canlılar.

Köpek beslemedim hiç ama onlar daha sahiplerine bağımlı ve duygusal hayvanlar gibi gözüküyorlar.
  • Lim5  (14.01.15 21:26:03)
köpek, kediye göre daha zor. köpek sahiplendik ve çok zor gerçekten. köpek sürekli ilgi istiyor, dışarı çıkarmak zorundasın. hasta da olsan, yorgun da olsan, keyifsiz de olsan çıkaracaksın hatta günde birkaç kez çıkarman gerekebilir. bazen görüyorum gece yarısı köpek gezdirenleri, bu insanlar gündüz de çıkarıyor. bizim köpeğimiz henüz çıkamıyor küçük olduğu için birkaç güne çıkacak. kedi de besledim daha kolay. yemeğini, suyunu ver, yalandan da iki sev tamamdır. kedilerin ısırma, tırmalama huyu yok çok kızdırmazsan. ama köpekler 7 aya kadar çok ısırıyor. bizim köpeğimiz de şuan ısırma durumlarında. kolumu, bacağımı alamıyorum ağzından. hele ki ısırırken bir ses çıkarıyor çok korkunç bir ses :)))

  • rock n roll  (14.01.15 21:39:31)
Dogru, kedi "umursamaz" bir hayvan.

  • delifaruk  (14.01.15 21:43:15)
Fikirler için herkese teşekkürler. Sanırım biraz daha rahatladıktan sonra bir köpeğim olabilir.:)

  • mdmfk  (14.01.15 21:46:30)
şunu da söylemeliyim köpek çok keyifli bir hayvan. hayaller kuruyorum yaz gelsin bunu gezdiriyim parkta falan diye. taklidini yapıyorum kızıyor, hırlıyor komik oluyor :)

  • rock n roll  (14.01.15 21:56:33)