diyet + spor

merhaba. 1 aydır hiit, ek olarak son 10 gündür de IF uyguluyorum. diyette 20:00 ve 12:00 bir şey yenmiyor. 8 saat aralıkta da 2 tam yumurta 1 dilim kepek ekmek zeytin peynir domates ve şekersiz kahve vs ile günü açıyorum. arada bol bol yoğurt,badem,fıstık,fındık ve bir iki yudum direkt olarak zeytinyağı gömüyorum. 16:00'ya doğru yarım tatlı kaşığı tereyağında 3 tam yumurtalı omlet yapıyorum. akşam da mümkünse et yoksa nohuttur brokolidir ıspanakdır diye gidiyorum. 2-3 litre de su.

takviye kullanmıyorum ama belki bu ay protein tozu alabilirim. 2 kg verdim şu ana dek. alt karında azıcık daha yağ var. neyse demek istediğim eksik gedik varsa belirtmeniz. bir de son günlerde çok pis "cheat" yapasım var. bugün pizza söylememek için zor tuttum kendimi. acaba diyorum 2 haftada bir versek coşkuyu bünyeye, psikolojik dışında olumlu bir etkisi olur mu?

dostum kaçamakları bilmiyorum ama benim takıldığım nokta akşam 8'de yemek yemen. gece kaçta yatıyorsun? akşam 8 yemek için biraz geç değil mi?

  • drystedb efficacious  (02.01.15 02:02:39)
yatış saatim 01.00 civarı. uyku ile arasında epey olduğundan sorun değil.

  • dove falconhand  (02.01.15 02:06:28)
Saat 9dan sonra metabolizmanin oldukca yavasladigini okumustum. Yatis saatinle ilgili diil.

  • aeroflot  (02.01.15 02:42:13)
gece yemek yemek öcü değil şunu bir çıkarın artık aklınızdan. günde 2500 kalori alman gerekiyorsa, akşama kadar 1000 kalori yiyebildiysen 1500 kalori yiyebilirsin yatmadan. bunda sorun yok. yeter ki ne yediğine dikkat et ve kendini frenlemeyi bil.

  • sckxyss  (02.01.15 02:54:13)
Madem IF'i keşfettin, işi tam yap ve karbonhidrat alımını daha da düşür. Kepek ekmeği çıkar mesela. Yağ oranın istediğin seviyeye gelene kadar nohut gibi bakliyat da tüketme. Bu arada kilonu bilmiyorum ama protein alımın az görünüyor.

  • arnold schwarzeneger  (02.01.15 07:50:15)
merhaba!
ilk öğündeki ekmeği çıkarınız. ihtiyacınız yok. yerine 1 avuç badem ekleyin, daha iyi hissedeceksiniz. akşam et türevi mutlaka olsun, mümkünse değil. hayvansal protein mutlaka olsun yani her öğünde. balık haftada 1-2 yemek lazım, yemiyorsanız diye yazdım. yoğurdu çok abartmayın, ben de yiyorum böyle dediğime bakmayın ama çok abartmamak lazım, epey karbonhidrat alıyoruz yoğurttan gereksiz yere. IFten gelen dinçliği alıp götürüyor yoğurt. bol bol dediniz diye belirteyim istedim.

cheat öğünlerin ya da günlerin olumlu olumsuz etkileri halen tartışılıyor, ancak sizin karbonhidrat bağımlılığını bir yenmeniz lazım öncelikle. bir de bünyenin IFe adapte olması, alışması, artık bunu normal düzeni bellemesi lazım. ben sizin yerinizde olsam 1-2 ay hiç pizza mizza karıştırmazdım. sadece kişisel bir görüştür bu kısmı. yoksa diyeti çok bozacağından değil. konuya daha hakim arkadaşlar da yazar birazdan zaten.

kolay gelsin!
  • iz  (02.01.15 07:53:32)