Home Media Server

Herkese iyi yıllar.

Eve bi media server kurmak istiyorum.

1'i sadece usb portlu 2 printer, kablosuz özellikli samsung smart tv, laptop ve ipad/iphone'lar ve harici hard disk hep bu ağa üzerinden iletişim kursun.

laptop, ipad ve iphone'lardan çıktı alınabilsin.
laptop ve televizyon harici diske sök tak yapmadan kablosuz ağ üzerinden erişebilsin.

böyle airport extreme gibi bi cihaz tavsiyesi istiyorum. airport extreme samsung tv ile kablosuz ağ üzerinden iletişemiyor sanırım, öyle bir şeyler okudum.

bunun yanında harici disk'im yok henüz, şöyle 500gb civarı da bir harici disk tavsiyesi de olursa süper olur.

şimdiden teşekkürler.

ek not: evde superonline fiber modem var (huawei marka)

yazici: artik yeni yazicilarda nfc, eprint, airprint vs.. var. bunun icin ekstra bisey yapmana gerek yok.

iphone, ipad icin de home sharing acarsin. yada usb to lighting aparatlari var onu takip herhangi bi hdd i baglarsin.

tv icin de muhakkak wifi adaptoru vardir piyasada.
  • mayeskuel  (01.01.15 12:22:02)
yazıcılar yeni değil. nfc yok. eprint için ipad/iphoneda ekstra işlem yapmak gerekiyor, çok kullanışlı değil. airprint için de bilgisayarın açık durması lazım. (yazıcıların öyle bir özelliği yok)

kablosuz bir ağ kurmak istiyorum. usb to lighting işime yaramaz.

ayrıca televizyonun kablosuz özelliği var, hatta şu an ağa da bağlı.
  • f atih  (01.01.15 12:36:31 ~ 12:40:08)
Intel NUC bazlı cihazlara bak. İçine bir RAM ve HDD takıyorsun bildiğin bilgisayar oluyor.

  • roket adam  (01.01.15 13:45:43)
Raspberry pi ile raspbian da kurulabilir. Biraz uğraştirir ama her isini gorur.

  • bioss  (01.01.15 16:59:21)