sevgilinizin/ eşininizin

aynı evde yaşadığınız sevdiceğinizin -öğrenci evi tarzında olanları dışarıda tutuyorum özgürlüğün suyunu çıkarmayı sevmeleri açısından- gece arkadaşlarında ya da dışarıda kalmasına karşı tutumunuz nedir? ayda yılda bir olandan bahsetmiyorum. her hafta bir - 10 günde bir gibi. cinsiyet belirtirseniz çok sevinirim.

sevgilimle 3,5 yıl gibi beraber yaşadık 5 aydır da evliyiz.
ayda bir iki kere dışarıda kalırdı sevgiliyken, evlenince de yine öyle devam ediyor gibiydi.
şimdi biraz rahatsız ondan kalamıyor da, iyileşince yine ayda bir ya da iki ayda bir gibi kalsa sıkıntı olmaz.

kadınım.
ama tabii kaldığı yeri arkadaşlarını filan biliyorum.
  • kaputt  (30.12.14 10:25:17)
kızarım. ne olursa olsun gece evine dönmeli insan, sabaha kadar eğlensin ama sabah evine dönsün yani. İstisnalar olur elbette.

Not: Erkek.
  • koyundabeslenenyilan  (30.12.14 10:27:43)
haftada bir dışarıda kalınmaz.

  • cemiyetin unlu simasi  (30.12.14 10:30:32)
tabiki kalamaz. (kadın)

  • sta  (30.12.14 10:36:26)
4 yıldır evliyiz iş dışında eşim bir kere dışarıda kalmadı. hatta iş için bir geceden fazla kalacağı zamanlar beni de yanında götürdü :) ben de kalmam. kadınım.

  • yue  (30.12.14 10:45:57)
4 yıl beraber yaşadık 2 aydır evliyiz. çok özel durumlarda kalabilir ders çalışmak için iş şimdi iş için yada uzaktan bi arkadşı gelmiştir hep beraber toplanmışlardır vs. bu da yılda 2-3 kez olur. diğer türlü kızarım gerek yok dışarda kalmasına. altında başka şey ararım.
kadınım.

  • heee  (30.12.14 10:48:21)
Cidden çok ilginç kafalar ya.

Güven sağlandıysa elbette kalır, göbek bağımız bir mi kesildi? Tüm dünyasının merkezinde ben mi olmak zorundayım?
Kadın kişisiyim.
  • bi bipolarin guncesi  (30.12.14 10:49:22 ~ 10:50:11)
kalır. kalıyoruz. haftada bir olmasa da ayda bir iki kez. evinde kaldığı kişiyi tanıyorsan ve aranızda güven varsa sorun olmuyor. arada bir olduğunda iki tarafa da iyi geliyor hatta. yakın arkadaşla sabahlamak güzel bir histir, evlendin diye neden bu zevkten mahrum kalasın ki? amelesi misiniz ayrıca bunlar nasıl yorumlar ya of.

  • sir gawain  (30.12.14 10:57:43 ~ 11:01:05)
bi de kelepçeleyin kendinize de tam olsun :)

  • aeroflot  (30.12.14 10:57:43)
Evlilik sözlü, yazılı ve sözsüz -yazısız da olsa (zımnen mi diyor avukatlar) karşılıklı mutabakatın yapıldığı bir kurumdur. Bu dediğiniz sözsüz -yazısız kurallardan, dolayısıyla her evliliğin kendi dinamiğinde gelişen şeyler. İş haricinde biz birbirimizin farklı evlerde birbirimiz olamadan kalmasını istemeyiz. Bu konuyu hiç konuşmadık, ama bunun kural olduğundan adım gibi eminim. Kadınım.

  • SiyamkedisiZorro  (30.12.14 10:58:00)
Biraz içeriğe bağlı. Örneğin, bir arkadaşım RPG delisi, haftada bir masaüstü oyunlar için sabahlıyorlar ve adamın en büyük tutkusu bu. Ya da başka bir arkadaşım astronomi manyağı, iki haftada bir oraya buraya gözlemlemeye gidiyorlar, fotoğraflarına bakarken gözlerinde kocaman parıltı görünüyor astronomi tutkusunu belli eden. Böyle bir şeyse, hiç dert bile etmem. Adam tabii ki tutkusunu yaşayacak, ben onun hayatına engelleyeyim diye gelmedim ki. Böyle bir şey olsa her gün gitmesine bile bir şey düşünmem. Hatta her dönüşünde değişik bir şekille karşılaşırım.

Arada bir arkadaşlarla eğlenip stres atmada da sorun yok bence. Yapışık ikiz gibi gezmek zorunda değiliz. Çok bunaltıcı olur bu. Arada bir iki tarafın da kafa dinleyip birbirini özlemesi, ilişkinin nefes alması, insanların "Onunlayken mi daha mutluyum, onsuz mu" sorgulamasını yapması ve bunu düşündüğünde korkması iyidir, sağlıklıdır bence. Ama çok sıklaşırsa, evde hapismiş gibi volta atıp dışarıdan çok eğlenmiş dönerse veya kaputt'un dediği gibi kendi alışkanlığı değilse, yeni bir alışkanlıksa bunalıma girerim "Demek ki ilişkiyi tükettik veya benim yanımda artık eskisi kadar eğlenmiyor ki bu adam artık evde durmak istemiyor. Olmuşuz biz artık, hayır çıkmaz bu saatten sonra" diye. Kısa bir süre arpacı kumrusu gibi düşündükten sonra birtakım şeyleri tükettiğimize karar verirsem hiç soru-cevap, şüphe-doğrulama olayına girmeden bitiririm. Aynı şüphenin ilerleyen zamanlarda içimi kemirmesi ile uğraşamam, değeceğini düşünmem. Evliyken daha zor tabii böyle şeyler.
  • aychovsky  (30.12.14 10:58:42 ~ 11:07:59)
hepiniz kafayı yemişsiniz. eşinizin tapusunu mu aldınız arkdaşlar?
iki taraf da sorumluluğunu bildiği sürece olabilir bu tarz şeyler.

  • matematik koyu  (30.12.14 11:33:03)
sevdiğim kadın çalışıyor. ben de çalışıyorum. bizim için harcarım ben o zamanı. o da aynısını yapar.

29/e/undercity.
  • devorgilla the gunslinger  (30.12.14 11:42:35)
@take a minute, Seksist bir yaklaşım var demedim ki ben, yani erkek/kadın da kalma vb ayırmadım. Süre ise duruma göre değişir bu kısmı @aychovsky ilk paragrafında gayet güzel açıklamış zaten.

  • bi bipolarin guncesi  (30.12.14 11:52:04)
kelepçe de takarım tapusunu da alırım hapis hayatı da yaşatırım bana ne kalamaz aşlkjh

  • sta  (30.12.14 13:09:37)
Teklif dahi edilemez.

  • arnold schwarzeneger  (30.12.14 13:10:36)
vardı öyle clubber bi kız arkadaşım, kalırdı haftada bir bi arkadaşında falan bi süre sonra dokunmaya başladı epey, paranoyak oluyorsun bi de. e düşününce alkol de varsa işin içinde insanın aklı haliyle kalıyor. bu devirde herkes herkesi siker öyle bi şey var aklım kalıyordu hep. büyük ihtimal kız hiç bişey yaşamadı ama güven sorunu olmuştu bende dayanamayıp siktiri çekmiştim iyi ki de çekmişim. ben öyle bi adam değilim neden öyle biriyle sevgili olayım.

  • mhmtt  (30.12.14 13:15:26)
Arkadaşlarını yakından tanıyor ve görüşüyorsam kalabilir.
Misal farklı şehirlerden toplanmışlardır falan, kalsın, sorun değil.

Sık sık olmadığı sürece, bazenlerde normal.

(kadın/25)
  • teoridefeminist pratiktegeysa  (30.12.14 13:21:27)
karışmam, haberim olsun yeter. eski sevgilim mesela çok sık ilkokul arkadaşının evinde kalıyordu bunu hiç sorun etmemiştim, ilkokul arkadaşı kadındı.
cinsiyet:kadınım

  • harry powell  (30.12.14 14:00:38)
her hafta/on gunde bir bence de abarti. iliskide bir problem oldugunu dusunurum. daha dogrusu bir taraf her hafta baska bir yerde kalma istegi/ihtiyaci duyuyorsa, bence o cift ya birlikte yasamaya hazir degildir, ya da birlikte yasamak icin yeterince uyumlu degildir ama sonuc olarak dogru olmayan bir seyler vardir.

ayda bir olabilir, garipsemem. zaman zaman uzaklasmak isteyebilir insan, ben de isteyebilirim, gayet normal. tabi bahsettigim sey kiz kiza/erkek erkege toplasmak, oyun/film geceleri, yakin arkadaslarla yapilan organizasyonlar, sabahlamalar vs. gece icip icip elalemin evinde sizmak degil.

25/e
  • nxtrls  (30.12.14 14:20:51 ~ 14:21:07)
evliyim. hayır gidemez, ancak iştir, hastalıktır filan öyle bir sebep lazım ev harici dışarda kalması için. arkadaşlarıyla içmeye falan dahi gitse, saat kaç olursa olsun eve dönsün. o kafa, evdeki yastık haricinde bir yastığa konulmayacak özetle.

  • physcos physcos  (02.01.15 00:21:59)
gece gec saatte de olsa donsun evine, ne isi var disarlarda?

  • fraise  (02.01.15 00:25:57)