iphone 5s ikinci el telefon ne kadara alınır?

yakınımın telefonu alacağım, piyasası ne kadarsa o fiyattan konuşalım dedik ama internette çok farklı fiyatlar dolaşıyor. ne kadara alınır ki bu?

16 gb, beyaz.

garantili, tr cihazıysa 1200 verilebilir temiz cihaza. sahibinden.com'daki emsal cihazların en ucuz fiyatlısını dikkate alın. emsal derken garantisi vs her şeyiyle emsal. en ucuzunu dikkate almanızın sebebi de piyasanın o olmasıdır. herkes ilan verebilir sonuçta ama satılmayanlar değil, ilk satılacaklar piyasayı belirler. hisse senetlerini de en son satılan senet belirler. o mantık. vitrindeki ürünlere çok takılmayın.

  • prodeq  (29.12.14 23:05:14)
@prodeq, tr cihazı değil, amerikadan getirtmişti o da, 1500 tl civarı bir şey ödemişti sıfırına. 2. el olunca sadece 300 tl mi düşüyor?

  • superapple  (29.12.14 23:09:12)
onun ne ödediği değil, bulunduğu ülkenin piyasası önemli :).

kayıt masrafı zaten 120TL civarı. onu da eklemek lazım pek tabi sıfır maliyetini de hesaplarken. ben tr garantili cihaz için o fiyatı söylemiştim. benzerlerine sahibinden.com'dan bakmak lazım.

ama dediğim gibi ona maliyeti sizle ilgili bir konu değil. piyasa neyse odur.
  • prodeq  (29.12.14 23:14:15)
@prodeq, haklısınız tabii piyasası önemli ama burdan alınmadı, garantisi yok, o şekilde getirtsem sıfırı 1500-1600 demek istemiştim (ki bundan da emin değilim, o zaman öyleydi, şimdi kurdan ve burdaki vergiden dolayı daha fazlaya geliyor olabilir) :) sahibinden.com'dan çok anlayamadım, neredeyse 500 tl fark ediyor fiyat aralığı:/

  • superapple  (29.12.14 23:20:22)
Ben 1600 e gordum media markt'ta. 1100 lira ideal bence.

  • okanbenbirseybuldum  (29.12.14 23:20:54)
@karakteristik, eğer satan kişi yakınım olmasa ve ben 5s almaya karar versem 1000 tl'ye bulabilir miyim temiz cihaz? öyleyse ısrar ederim :) yoksa etmem gerçek değerine yakın bir fiyat olsun istiyoruz:)

  • superapple  (29.12.14 23:32:52)
teşekkürler cevaplarınız için:)

  • superapple  (29.12.14 23:41:10)
1050'de anlaşın. 1100'e tr garantisi az kalsa da bulunabilen temiz cihaz var sonuçta.

  • amarikanya fitbolcusu  (30.12.14 00:16:47)
1100 iyi fiyat. Al gitsin.

  • halitkin  (30.12.14 02:06:49)