Polis öldürmenin cezası, yatarı?

Bir kavgada, bir adamı ve müdahale eden polisi öldüren insan kaç sene ceza yer, kaç sene yatar?

bunu söyleyebilmek bu kadar kolay olsaydı ne avukata, ne savcıya, ne hakime gerek olurdu. bunun kazası var, kasıtı var, nefsi müdafaası var, iyi hali var, sabıkası var, var oğlu var.

sığ kafamla ancak adamın g.tünden kan alırlar diyebilirim.
  • kibritsuyu  (28.12.14 23:14:15)
Ya zaten net bir rakam aramıyorum.

Olay şu: Adam, biriyle kavga ediyor. Kavga bayağı büyüyor, polis çağırıyolar falan. Adam silahı çıkarıyor kavga ettiği kişinin kafasına sıkıyor. Polis de adamı yakalamak için üzerine gidince ona da sıkıyor bi tane.
Aşağı yukarı kaç sene yer bu adam? Sonuçta Türk Ceza Kanunu diye bir şey var amk. Ortalama bir sayı söylemek bu kadar zor olmamalı.
  • mountaincat  (28.12.14 23:18:02)
arkadaşlar söylemiş ama madem illa bir rakam istiyorsunuz, öyleyse sizin istediğiniz türden yanıt vereyim:

bkz. tck 81. ve tck 82.

birincisi müebbet ikincisi ağırlaştırılmış müebbet. allah kurtarsın.
  • microfiction  (28.12.14 23:20:52 ~ 23:22:24)
Adam daha önce hiç suç işlememiş, tek karıştığı olay bu. Suç aleti tabanca, yaralama şekli de adamın kafasına tek kurşun, üzerine gelen polisi de göğsünden vurmuş.

  • mountaincat  (28.12.14 23:21:11 ~ 23:21:26)
Müebbet ağır oldu.. O zaman şöyle sorayım: Bize 1996 yılında hapse girip 2013 yılında hapisten çıkan bir karakter lazım. Toplam 17 sene yatarı olacak. Ceza sebebi cinayet olacak (Polis ve ya öldürdüğü kişi sayısı önemli değil). 1996 ve sonrasında tck'yı etkileyen faktörleri de göz önünde bulundurarak (Rahşan affı vs), bu adam çıkan kavgada kaç kişiyi öldürmeli/yaralamalı ki 17 sene yatsın?
Not: Olay siyasi olmamalı

  • mountaincat  (28.12.14 23:29:31)
benim bi arkadaş öldürdü ağırlaştırılmış müebbet yedi allahın salağı

  • Solem2  (28.12.14 23:52:43)
@grimer ne alakası var şimdi Allah aşkına ya?

@kuzey li hayır, bir karakter kurguluyoruz; onun için araştırma yapıyorum
  • mountaincat  (28.12.14 23:55:22)