Agustosta hangi ulkeye gidilir?

Girdigim bir degisim sinavindan iyi bir sonuc aldim agustos ayinda 1 ayligina hastane staji yapicam bir ulkede ancak hangi ulke guzeldir hangisini tercih etmeliyim cok bir fikrim yok. Yardimci olsa gezen bilen sozluk yazarlari cok sevinirim. Secenekler
Finlandiya
Isvec
Almanya
Avusturya
Cek cumhuriyeti
Ispanya
Fransa
Hollanda
Danimarka

çok farklı bir yerden giricem olaya ama
fransada ve çek'te dil sorunu yaşayabilirsiniz, kısmen avusturyada da (ingilizce konuşacağınızı düşünerek şey ediyorum, pek konuşmuyorlar çünkü)
Ağustosta İsveçe gittim gayet güzeldi, gündüzleri baya uzundu ve hava da iyiydi- ben ne fazla sıcağı ne fazla soğuğu seviyorum :) başka zamanlarda pek gidilmeyeceğini düşünerek kuzey ülkerinden herhangi birini seçerdim ben olsaydım.
  • niye ama  (14.12.14 23:32:07)
Bence guzel bir yere degindiniz staj yapacagim icin ingilizce konusulan bir yer olmasi da onemli elbette. Tesekkur ederim cevap icin :)

  • ismoreto  (14.12.14 23:33:46)
ben hollanda'yı seçerdim :)

  • sayns  (14.12.14 23:44:05)
Hollanda. Ingilizce bilen orani da epey yuksek. Gunler uzun, iyi vakit gecirirsin. Ayrica rahat ulke.
Yukaridakilerden Finlandiya, Isvec, Danimarka haric hepsine gittim. Hollanda bence.

  • delifaruk  (14.12.14 23:50:17)
danimarka'ya olan özel ilgimi elersem isveç'e giderdim.

  • hayley williams ile evlenecek genc  (14.12.14 23:56:15)
hollanda

  • tirt star  (14.12.14 23:57:01)
Hollanda için kitapçıkta AB pasaportu taşıması zorunludur yazıyor. (?)

  • Lim5  (14.12.14 23:58:14)
gözünü seveyim almanyaya gelme.

danimarka.
  • KidLazer  (15.12.14 00:24:09)
bende ispanya diyim de kafalar karissin.

ciddili cevap: ispanya
  • hain kostokk  (15.12.14 00:31:15)
Su durumda almanya, cek ve fransa'yi eliyorum gelen cevaplara bakarak. Fransa'yi dil bilmeden 1 ay gecirmek cok sorun olur diye dusunup eliyorum. Elde kalanlar:
Isvec
Danimarka
Ispanya
Hollanda
Finlandiya
  • ismoreto  (15.12.14 00:34:00)
bu soru bi süpermarkete girip hangi mal güzeldir hangisinden alayım diye sormaya benziyor. şehir seçenekleri filan da yok.
bence ne istediğinizi iyice düşünmeniz gerekiyor her şeyden önce.

ben olsam, "almanya-isveç-danimarka-finlandiya-hollanda-diğerleri" şeklinde bi sıralamayla giderdim.

almanya, isveç, danimarka, finlandiya, hollanda diye saydırdım ama; özellikle "nordic" denen ülkelerin kültürleri çok farklı biz ortadoğu insanları için. almanya biraz daha aşina olduğumuz "avrupa" tanımına yakın olduğu ve ingilizce bilme oranı yaygın olduğu için ilk sıraya yazdım.

dil sorunu ispanyolca bilmiyorsanız ispanya için de geçerli. bilmiyorlar ingilizce.

hayat standartlarının dışarıdan mükemmel göründüğü zengin ve güzel nordic ülkelerinde sizin de oranın yerlisi gibi bi hayatınız olacak diye bir kaide yok. ırkçılık da gayet var bu güzel ülkelerde, bakmayın almanyanın adı çıkmış. ve aşırı pahalı. en basitinden türkiyede 15 liraya yediğiniz ortalama bi yemeğin muadilini 35 liradan aşağı yiyemiyorsunuz. bakkaldan aldığınız bi küçük şişe su 5 liradan fazla olabiliyor.
isveç, danimarka, finlandiya için konuştum. hollanda için de geçerlidir büyük ihtimalle bunlar, hollanda'da uzun süre kalmış birileri daha iyi bilebilir. yazsın öğrenelim.
kötülemek için yazmadım bunları, insanlar oturdukları yerden duyduklarıyla yetiniyorlar ve bu ülkelerin sadece iyi ünleri konuşuluyor.

çek cumhuriyeti, avusturya hakkında bi bilgim yok çünkü hiç bir zaman ilgim olmadı. şu liste içindeki en son tercihlerim olurlardı.

ispanya bu listedeki en çok aşina olduğum ve en çok üzerine konuşma hakkı bulduğum ülke, yepyeni ve diğerlerine nazaran çok da yabancılık çekmeyeceğiniz bir kültür olabilir. rahatına düşkünlük ve eğlenmeyi bilmek ispanyol insanının genlerine işlemiş. genel olarak güvenli. on kişiden yedisi ingilizce bilmiyor. özellikle yeni bir kültür tanımaya aç iseniz tercih edilebilir. pek pahalı sayılmaz.

almanya dünyanın en güzel ve en gelişmiş ülkelerinden biri. dünya alman'ın taşağını yesin geyiği boşuna dönmüyor. iki tane dünya savaşından mağlup çıkıp dünyanın en gelişmiş sanayi ve ekonomilerinden birine sahip olmuş bir ülkeyi bence gidip görüp biraz anlamaya çalışmak lazım. berlin dünyanın en çılgın şehridir bu arada. genel olarak nordic ülkeleri gibi pahalı değil, nüfusun çoğu ingilizce biliyor. akılcı olmayı kültür edinmiş gibiler kendilerine.

arz ederim.
  • take me rufee2  (15.12.14 02:07:42)
@take me rufee2 dediginiz gibi marketten elma armut almak gibi sordum ama ben de boyle yapicam tercih cunku sehir seceneklerimiz kazanilan ulke belli olunca ogreniliyor. Yani kör tercih yapiyorum diyebilirim. Avrupa konusunda da bilgi sahibi olmadigim icin gidenlerin fikrini almam en dogrusu olur diye dusundum.
Cok tesekkur ederim boyle kapsamli ve net bir cevap verdiginiz icin.

  • ismoreto  (15.12.14 07:49:49)