Durup dururken 300 TL para verdim, teselli istiyorum.

Selam baylar bayanlar.
Bilgisayarıma format atmam gerekiyordu. İçinde hayvan gibi veri var. (Yaklaşık 700 GB)
Bunları bir şekilde başka bir ortama alıp öyle temiz bir format atmam lazımdı.
Arkadaşlardan taşınabilir HDD istedim, yok dolu, yok bana lazım cart, curt.

Bu sabah kafam bozuldu.
Kendime bir HDD alayım dedim. Gittim 300 papeli 2 TB WD Marka 2.5 inçlik taşınabilir HDD'ye verdim.

Neden 2 TB? Çünkü almışken azıcık büyük olsun istedim.
Zaten 1 alıyosun 800 küsür GB geliyor bunlar.

İyi yapmış mıyım lan? Beni teselli edin.
Hiç gereği yokken götüme 300 lira girmiş gibi hissediyorum.

çok iyi yaptın, hdd her zaman işe yarayacak ve olması gereken bişey. ileride "iyi ki almışım, iyi ki 2 tb almışım" diyeceksin.

  • brotha b  (09.12.14 14:12:13)
şu pc parçalarına vs niye bu kadar para veriyonuz olm ya?
bunun yerine çıkıp iki kıyafet neyin alsan üstüne başına daha iyi olurdu. bence tabii.

  • dove falconhand  (09.12.14 14:14:29 ~ 14:14:58)
bir insanın 700gb ne verisi olur diye düşünüyorum, düşünüyorum bulamıyorum. ben film filan indirince indirdiğimin 2 katı kadar upload yapıp siliyorum. çok aşırı beğendiğim filmler haricinde elimde tutmuyorum.

iyi yapmışsın moruk, bence 700gb verisi olan adamın elindeki veriler değerlidir. 300 lira sorun olmaz ona.
  • t joe  (09.12.14 14:17:58)
Iyi yapmışsın. Benim bir sürü var toplam 3-4 tb yapıyor, verdiğim paraya pişman değilim. Hep resim dolu.

  • Lim5  (09.12.14 14:19:34)
USB 3.0 ise değer bence. Tebrik ederim harika bir şey almışsınız shdkfhsj :)

  • aguilas negras  (09.12.14 14:30:51)
hacı gereksiz bence. ne yapıcan o kadar şeyi? elimde 128ssd ve 100gb dropbox var, fazlasıyla yetiyor.

çok materyalist olma her şey internette var zaten, git üsüne başına bir şey al, parfüm al ne bileyim.
  • VickVickyVale  (09.12.14 14:31:02)
tabi iyi yapmışsın. 700 gb veriyi nerde tutucan sığıntı gibi. allah kimseyi yersiz yurtsuz bırakmasın.

  • optum kib bye  (09.12.14 14:39:09)
Bende WD 2 TB 3.5 inç var. 214 liraya almıştım Hepsiburada'dan. 2.5 inçe göre normal bence.

  • asyamaris  (09.12.14 14:41:59)
kanka göte giren şemsiye açılmaz salla boşver
bi daha almadan önce bize sor :) en iyi biz biliriz,hdd'nin en iyisini de biz biliriz,çünkü biz iyi biliriz

  • high hopes of the sozluk  (09.12.14 14:42:22)
@@ çok materyalist olma her şey internette var zaten, git üsüne başına bir şey al, parfüm al ne bileyim.

ne bilesin gerçekten:)

cevap olarakta evet gereksiz bi harcama olmuş ama zamanla öğreniyo bunları işte insan. zengin olmak lazım bi anda öyle bi harcama yapmak için.
  • 05  (09.12.14 14:43:56)
işe yarar elbet dursun kenarda. ben de biraz önce millerim yanmasın diye 2tb 2.5" harddisk aldım shopandmiles'dan. evde 5tb harddisk neredeyse dolu durumda duruyor öyle.

  • argent dawn  (09.12.14 14:51:41 ~ 14:52:06)
Teselli istiyorsan pek içine sinmemiş demektir. Valla ben param olsa/olduğunda birkaç disk daha alıp önemli bulduğum şeyleri bir daha yedekleyeceğim. İki diskte olsun daha garanti olur diye :D

Şu an WD Mybook 2tb 3.5", WD Elements 1tb 2.5", Transcend 500gb 2.5", Maxtor 160gb 2.5" harici disklerim var. Bu harddisk olaylarını en başında takip ediyordum dikkat ettiysen, 160gb'lık almıştım zamanında peey ne günlere geldik. :D
  • rodriguez2  (09.12.14 15:04:57 ~ 15:06:40)
2 sene once 250-300 tl arasi bi para verdim ben de. Hem de 1 tb. Hem de ne icin biliyo musun? 700 film 40'a yakin dizi icin. Simdi diyorum bi insan niye arsiv yapar? Beni kim teselli etsin aq.

  • lionel andres  (09.12.14 15:22:05)
Zamaninda o paraya anca 320 gb aliniyordu off superdi her sey sigiyordu icine. Bence cok iyi yapmissin agzimin suyu akti ben de almak istiyorum cunku.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (09.12.14 15:24:20)
gayet iyi yapmışsın.
yalnız gitar amfisi gibi güçlü mınatıslardan hoparlörlerden uzakta koru derim :)

acronis true image la da bi yedeğini al pc nin..
  • joe dalton  (09.12.14 15:27:11)
bu devirde harddisk mi alınır la.

  • kahve kokusu  (09.12.14 15:53:45)
gereksiz hareketler bunlar, dropbox alıp içine atardım ben olsam, (gerçi ben direk s3 kullanıyorum)

  • selam  (09.12.14 16:05:01)