bu adam ne zaman ölecek ya?

sb

hangi adam?
şu ölsün/gebersin/sürünsün kafasındakiler var oldukça, o daha çok yaşar emin olun
mağduruz biz...mağduruz..!

birde soruyu soran arkadaş madem adam diye hitap etmişsin, neden adını da söylemiyorsun? açık açık sor işte utanma
  • Thunderbirds  (06.12.14 14:59:29 ~ 15:15:56)
ölmesin hesap versin isterim ben. ancak iktidarı kaybettiklerinde kaçmak için zaman bulurlar.

  • andy kaufman  (06.12.14 14:59:58)
hesap vermeden ölmesin, kıyametini dünyada görsün isterim.

  • orta sahanın rakip yarı alana bakan dilimi  (06.12.14 15:01:04)
40 yıllık ateistim. geçen kendimi "ya rabbi sen beni neyle test ediyorsun" derken buldum.

neyse.. işin özü böyle şeyler düşünmeyi bırakmalı ve mümkün olduğunca çok para kazanmalıyız. kazanmalıyız ki bu işler bir şekilde bittiğinde önde bitirmiş olalım. ciddiyim.
  • kta  (06.12.14 15:04:04)
kaddafi'nin başına gelen de gelsin isterim. insanlık dışı mı evet? ama bunlar da katıksız adi.

  • andy kaufman  (06.12.14 15:05:52)
hesap vereceğini sanıyorsanız maalesef boşuna umut besliyorsunuz arkadaşlar :)

ölmesi önemli değil, eğitim şart "adı lazım değil" gider davutoğlu gelir o gider başkası gider vs.
  • mattiadestro  (06.12.14 15:07:00)
ölmeyip ele ayağa düşse keşke herkes birer tekme tokat atsa. öyle bir devrim olsa falan. öyle yani. ölüm böyle adamlar için kurtuluştur.

  • Tears of Devil  (06.12.14 15:09:22)
ben başka bir açıdan bakmak istiyorum. suçu onda değil insanlarda aramak lazım diye düşünüyorum. yoksa bu karakterde insan çok var ve içimizdeler. atıyorum ben de olsam o konumda bunları yapabilirim. ama suç beni oraya getirende. bana bunlar için izin verende.

  • secilmis uye  (06.12.14 15:12:01)
ölmesi çözüm değil.

"onu oraya getiren" in türkiye gibi bir ülkede* suçlanmasının kolaya kaçan bir bakış açısı olduğunu düşünüyorum.
*türkiye gibi bir ülkede yi açmak isterim: oy bilincine sahip olmasını beklediğimiz topluluğun ne kadarı bu bilince ulaşmasını sağlayacak birtakımşartlarına haiz??
bunların kaçının çocuğundan bir sonraki öğüne katkı sağlaması yerine sadece derslerine çalışması bekleniyor?? ne kadarı kuş kadar bir yevmiyeye bile muhtaç? şimdi burda biz de çok zorluk çektik ama bla bla diyenler olacaktır... anlatmak istediğim muhtaçlık ölçüsünü anlamadığını var sayarım.
diğer taraftan ama zengin kesimden de oy alıyor diyenler için; ülkemizde ne kadarımız kendi bireyselliğinin farkında???ne kadarımız sadece birey olduğumuz için saygıya değer olduğunu farkedip ailesinin yada bulunduğu sosyal çevrenin değerlerinden kendi aklına uymayanı reddederek o neder burada nasıl var olurum demeden yaşayabiliyor??? bu böyle olmadığı müddetçe tabiiki oylar sözde"hür irade"yle verilmeye devam edecek
son olarak diyelim ki oy bilincimizi oluşturacak şartlara ulaştık; bu şartların içeriği ne kadar dolu? ne kadar gerçekçi? ne kadar tarafsız(kemalizm dahil hiç bir ideolojiyi aşılamayacak boyutta)
yani ülkemizde birey kendi doğrularını ne ölçüde kendi kurabiliyor yoksa birer kültür robotu olarak mı yaşıyor?
o zaman bunun sorumlusu benim fikrimce direk olarak bilinçsiz olandan bilinç bekleyen hasbel kader bilinçlileşmiş güruhtur.çözüm harekettedir.çünkü biz istemesek de herşey akar yani bir döngü mevcut döngüye etki etmek isteyen durağan olursa nasıl etki etsin ona uyar ve günü geldiğinde ölür.
  • gis  (06.12.14 15:35:01 ~ 19:54:37)
Sonra niye oy alamıyoz bıkbık. İlk yorumu yapan arkadaş +6466

  • emirkulu2  (06.12.14 15:38:07)
Ben de hesap vermeden ölmesini istemem ama bir yandan da düşünmeden edemiyorum: bu halde bile yaptığı konuşmalara bak; elden ayaktan düşerse mağdur edebiyatının dibine vurur(lar)

  • sagittal  (06.12.14 15:51:12 ~ 15:51:34)
Kaddafi den beter olasıca.
Hayır ölmesin değil ölemesin sürünsün. Ne bileyim toprak bile kabul etmesin toprağa karışamasın. Ülkeden sürülsün.
Zirveden bi anda düşsün.
  • indescribable  (06.12.14 15:51:21)
bence birileri için keşke ölse denecekse, bunu hala destekleyen hastalıklı insanların ölmesi gerekir. Bu ölünce yerine aynı seviyesizlikte başka biri gelecek, bir çözüm olmayacak.

  • ontheroad  (06.12.14 16:04:11)
çok gülüyorum böyle şeyler okuyunca saolun valla. vadesi dolunca. bide tırsıklar açıkça da yazamıyorlar ajsçfdjsaf

  • bal dok yala  (06.12.14 16:07:37)
açıkca yazamamalarının sebebi tırsık olmaları değil ülkede düşünce beyanının özgür olmaması adamın da hukukun amına koyması canlarım

  • cingenepembesicakmak  (07.12.14 05:36:35 ~ 05:36:46)