the wire - devam edeyim mi?

zamanında sevdiğim dizileri anlattım size, the wire izle dediniz. baktım başlığına, gerçekten de benim için efsane olabilecek bir dizi gibi geldi, adeta onu tarif etmişim size.

şimdi ilk sezon 8. bölümdeyim. sanki 8 bölüm değil de tek bölüm izledim. her bölüm diğerinin aynısı sanki. yeni bölüm izliyorum öncekinin aynısı çıkıyor. beklentim yüksek olduğu için mi sevemedim ki? merak da etmiyorum sonraki bölümü. ben ki uzun, ağır ilerleyen, karanlık, gerçekçi, karaktere yoğunlaşan dizilere bayılırdım. bu olmadı. sabret seveceksin mi dersiniz 8 bölümde sevmediysen sana göre değil bırak mı dersiniz? sopranos ve sfu listemde birincilik için yarışıyor, fargo, true detective bir solukta izledim, bunu nasıl sevmem? sabırlıyımdır, sopranos gibi olcaksa 2 sezon bile böyle gitse sabrederim.

the wire çok ağır ilerlediğinden başlarda sıkılabilirsin. biraz daha zaman tanı. karakterlere ısındıkça daha da izlenesi bi hal alır. 2. sezon zaten efsane.

  • spirit crusher  (05.12.14 21:54:01)
the wire efsanedir, normalde herhangi bir diziyi 8 bölüm izleyip çok beğenmeyen birine 'olmuyorsa bırak' derdim ama wire için; biraz daha şans verilebilir.

  • asisamus  (05.12.14 22:21:59)
bence devam et, gittikçe çekiyor içine. yalnız son sezonun bir bölümünde öyle bir kafam attı ki 2 bölüm kala bıraktım diziyi.

  • sckxyss  (05.12.14 22:24:55)
devam et. ben de 6 ya kadar sevmedim ama ondan sonra cok sevdim.

  • charlotte blanc  (05.12.14 22:29:09)
yazındaki dizilerin biri hariç hepsini izledim ve bahsettiğin kriterlerden gerçekçilik the wire'da hepsinin üstünde. dizi suçu anlattığı için sfu gibi bir karakter yoğunlaşması beklememelisin diziden. ağır ilerleme ve karanlık tarafı çok değil evet ama bir şekilde kendini izlettirmişti bana.

  • gadasiz  (05.12.14 22:34:14)
Ilk sezon biraz yavastir ama ikinciye basladiktan sonra bitmesine uzuleceksin.

Jenerik muzigi bile guzeldi valla ozledim.
  • vendorth  (05.12.14 22:47:52)
way down in the hoooole

  • liriamer  (05.12.14 23:10:40)
rire öyle hafifi can sıkarak başlıyor. başta "izlemesem mi?" vs derken sonra bakıyorsun bir şeyler olmuş, hastası olmuşsun. aynen devam

  • rygard  (05.12.14 23:36:32)