iş fikirleri

şuan çalıştığım şirket kapanıyor. ihbar süresi içerisindeyiz. bundan sonrası için bi plan yapmam gerekiyor.
11 dersim olduğu ve bunun 2 haftada 11 defa izin almak anlamına geldiği için yeni iş aramaya girişmedim bile. 2. dönem de durum aynı olacak çünkü. babamın evinden ayrılmıştım 4 ay önce (git:www.eksiduyuru.com) kendi yaşamımı idame ettirmem gerekiyor özetle.

kafamdaki iş fikirleri;
1-özel ders vermek -ingilizce,italyanca-
2-oyun ablalığı yapmak
3-aliexpressten bir şeyler getirip satmak şunun gibi şeyler www.aliexpress.com

bana ayda 500-600 civarı kazandıracak bir şey olsa yeterli. ilk 2 şık için düzgün insan bulmak zor. daha önce yaptım bir süre. e-ticaret için fb ve instagram yardımıyla kitleye ulaşmayı düşündüm. tabii bunlar sadece sabah 5te uyanıp ne yapıcam şimdi ben sorusuna kendimce cevap olan şeylerdi.

farklı açılardan bakıyoruz ve bu yüzden görüşleriniz benim için önemli. riskler, olabilecekler, unutmamam gerekenler neler?

ps:birikimim var.

kafandaki iş fikirleri sana her ay "kesin" para kazandıracak gibi görünmüyor. o nedenle decathlon'da ya da herhangi bir mağazada part-time çalışabilirsin.

  • teknikekip  (02.12.14 09:46:40)
mağazalarla daha önce görüşmüştüm, 2. üniversitemde olduğum ve iyi bir cv'm olduğu için bu işte fazla duramazsın, fazlasın şeklinde dönüşler alıyorum.

  • exist is pretty  (02.12.14 09:52:38)
animatörlük
palyaçoluk

  • jimjim  (02.12.14 10:09:50)
özel derslere yoğunlaş en kebap iş o. üni. de aranın iyi olduğu hocalarına falan durumu anlat bi iş çıkabilir. yapan arkadaşım vardı ondan biliyorum. bir de internet üzerinden yapabileceğin bir iş var ise ona yönel. sürekli bir gelir olarak kenarda durur.

  • seyduna6687  (02.12.14 10:35:28)
Özel dersten düzenli gelir sağlayan çok. Hatta bayağı iyi paralar kazanabilirsin.

  • arnold schwarzeneger  (02.12.14 10:37:56)
iki üniversitede ne okudun, okuyorsun? onunla ilgili bi iş olabilir mi diye...

alıp satma işlerine hiç bulaşma. bu sefer elindeki birikimden olursun.
  • merhum  (02.12.14 11:59:57)
dış ticaret mezunuyum. iktisat okuyorum. daha önce bileklik yapıp alsancakta kıbrıs şehitlerinde sattım 3-4 ay içinde 12 bin tl karla çıktım o işten. yabancı olduğum bi mevzu değil yani ticaret ama e-ticaret daha farklı malum.

  • exist is pretty  (02.12.14 12:02:53)
4 ayda 12 bin lira kazanabileceğin bir iş yapmışken bize sorman garip geldi. bence buna devam et sana yardımcı olabilecegim büyük ihtimal bilmedigin iki web sitesi söyleyecegim. ikisinde de satış yapabilirsin ve hand made işler için çok uygun hatta özellikle yapılmış siteler. (bkz: tictail.com) (bkz: etsy.com) incele bunları yardımı olacaktır.

  • the coolest dude  (02.12.14 13:11:31)