TOEFL hakkında yardım

Merhaba,

19-20 Aralık tarihlerinden birinde TOEFL sıavına girmeyi düşünüyorum. İngilizcem neredeyse bir native speaker düzeyinde fakat bu tarz bir sınava en son 6 sene kadar önce girdim ve TOEFL'a yönelik herhangi bir hazırlık yapmadım şu ana kadar. Oldukça yüksek almam gerekiyor başvuracağım iş sebebiyle. Ne tarzda hazırlık yapmam gerekir, yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.
Bir de İstanbul Lisan Merkezi Bakırköy, Beşiktaş, Ticaret Üniversitesi ve Oxford House College girebileceğim sınav merkezleri. Buralarda daha önce sınava girenler de deneyimlerini paylaşmak isteyenler olursa da çok iyi olur.
Teşekkürler.

ben istanbul lisan merkezi'nin kadikoy subesinde girmistim, oldukca iyiydi. diger subeleri de iyi olsa gerek.

youtube'a notefull yazinca top sakalli biri cikiyor, soru tiplerini filan gosteriyor, mesela listeninge hep ayni tiplerde soru cikiyor, speaking desen o da oyle. ornek sorular filan da var, onlara bakarak halledersin. ornek toefl writinglerine de bak derim, kelime limiti de var cunku, fayda saglar ornekler sana. reading icin de taktikler var, yine youtube'da filan bulabilirsin bunlari.

bol sans!
  • fakyoras  (01.12.14 20:54:10)
Daha önce IBT ile hiç alakanız olmamış ise olabildiğince çabuk bir süre içinde sınava aşina olmanızı ve sınav ile alakalı pratik yapmanızı öneririm. aşağıdaki kitapları da bir şekilde edinebilirseniz, işinize oldukça yarayacaktır.

The Official Guide to the iBT: Bu kitabı sınavın da yapımcısı olan ETS hazırlıyor. Haliyle formata en yakın ve içerik ile en yakın alakaya sahip kitap budur.

The Official TOEFL iBT Tests collection: Yine ETS tarafından hazırlanan ve geçmiş yıllarda uygulanan 5 adet iBT sınavını içeren bir test kitabı.

Kaplan TOEFL iBT Premier: Bu da sınava hakim olmak için gayet uygun bir kitaptır. ETS'nin hazırladığı kitapla kıyasladığınızda çok daha detaylıdır. İçinde 4 tane de practice test var.

Speaking ve Writing için en kestirme yol olan notefull.com adresini öneririm. Onlar için de kitaplar mevcut ancak belirlediğiniz hazırlık süresi içinde tüm bunlara bakmak neredeyse imkansız.
  • azdan cok anarsik  (02.12.14 09:49:10)