Thy Kayıp Bagaj Sorunu

Cumartesi gecesi bir çekim için Kıbrıs'a gittik, pazar günü çekim yapıp dün akşam da İstanbul'a dönüş yapacaktık.
Kıbrıs'a indiğimizde Tripod'u bagaj bölümünde bulamadık. Kayıp bagaj bölümüne gidip durumu anlattım İstanbul'dan hiç gelmemiş olabileceğini söylediler. Neyse kayıp raporu tutuk vesaire. Çekimlerde haliyle tripodla çekmemiz gereken planları çekemedik ve epey mağdur olduk. Dönüşte Atatürk Havaalanındaki kayıp eşyalar bölümünde de bulamadık. Bize araştırıp bilgi verileceğini söylediler. Ben de mağduriyetimizden ve o ekipmanın yokluğunda ileride yaşayacağımız problemlerden bahsettim. Bir mail adresi verdiler ve o adresten tazminat talebinde bulunacağımızı söylediler. Bugün bilgisini aldık, bagajımız bulunmuş, adrese gönderilecekmiş.

Ben şimdi tazminat talebinde bulunmak istiyorum.
Onların yaptığı hata yüzünden senede yalnızca 1 kere düzenlenen çok önemli bir organizasyonun çekimleri az kalsın mahvolacaktı ki bizi mahvolmasa bile epey zorladı. Firmayla ilişkimizi zedeledi.

bat@thy.com diye bir mail adresi verdiler. Şimdi benim ne tür bir yazı ve ya dilekçe yazmam gerekiyor? Talebimiz ne zaman sonuçlanır?

mağduriyetinizi açık bir şekilde mümkünse kanıtlarıyla birlikte ulaştırmanız gereklidir diye düşünüyorum.

ilgili ekipmanın eksikliğinden dolayı çekimlerimizi 1 gün geç bitirdik, bu otel masrafımız (faturası, bunlar gıda harcamalarımız vs)
veya çekimler o ekipmansız gerçekleşmeyeceğinden yeni bir tripod aldık, bu faturası. ödemesini yapın tripod sizin olsun gibisinde.

eğer sadece zor durumda kaldık ilgili şirkete karşı değer kaybettik vs derseniz özür dileriz derler sanırım.

veya ilgili şirketten ekipmansız çekim yapıldığına dair bir tutanak rapor vs de işe yarayabilir.
  • emfuzi  (01.12.14 13:41:29)
@emfuzi Elimizde o türden bir fatura yok. O ekipmanı kiralamayı denedik ama gece geç saatte otele vardığımızdan ve çekimler de sabah çok erken başladığından, kiralayacak bir şirket bulamadık.
Sadece elimizde Thy yüzünden mahvolmuş bir çekim günü var. Bunun karşılığında para vermezler mi?

  • mountaincat  (01.12.14 13:52:15)
ben olsam vermezdim. ama thy'nin müşteri memnuniyeti anlaşıyı ne kadar hassas yaklaşıyor daha önce tecrübe etmedim.

ortada maddi herhangi bir maduriyetiniz de yok anladığım kadarıyla. firmaya karşı prestij vs açısından maddi bir zarar ileri sürmelisiniz. örneğin firmayla bu yıl 3 çekimimiz daha vardı, buyrun ek'teki dosyada bu çekimlerin firma tarafından iptal edildiği bilgisi var. vs şeklinde.

Benim tavsiyem ilgili mail adresine talebinizi iletirken mutlaka sosyal medya'dan da iletin. özellikle twitter'da takipçi sayısı yüksek bir yakınız varsa rica edin. daha çok ses getirsin. mağduriyetiniz karşılanana kadar da bu yaklaşımı sürdüreceğinizi vs söyleyin.
  • emfuzi  (01.12.14 14:00:46)
Bi ozurden baska bisey alabileceginizi sanmiyorum

  • mahnita  (01.12.14 14:28:37)
öncelikle havacılıkta istenmese de oluyor böyle şeyler bunu kabullenin. sizi bağlamaz elbette ama thy avrupa'da en az bagaj kaybeden havayollarından, önemli rakiplerinden misli ile az kaybediyor. açık ve düzgün bir dille mağduriyetinizi ve tazminat talebinizi bildirin. thy kötü bir şirket değil ve elini taşın altına mutlaka sokacaktır.

  • desdinova  (01.12.14 14:48:57 ~ 14:49:35)
@desdinova Thy'ye bir düşmanlığım yok zaten parayı verdikten sonra başımızın tacıdır. Messi'ye Kobe Bryant'a milyonlarca dolar para dökerken bize de 3 5 kuruş atsın nolcak sanki.

  • mountaincat  (01.12.14 16:22:16)