tavuk doldurmak

şimdi yalnızca rezistansları sayesinde ısı veren çift rezistansa sahip dandik bir mini fırınım var. tavuk doldurmaya niyet ettim ama kafam epey karışık. çünkü fırın hem küçük hem de rezistansların üzerinde levha vs olmadığı için kekleri bile hafif yakıyor. tam böreklik fırın kısaca. o yüzden direkt fırında pişirmeyi eliyorum.

1-tavuğu azıcık haşlayıp içine pilavı doldurup fırına atmak. - pişen tavuk toplanıyor ben onu nasıl dikicem de kapatıcam kıç tarafını?
2-tavuğu direkt fırına atıp allah ne verdiyse artık yanık şekilde sunmak
3-tavuğu haşlayıp, sonra fırına atıp en son poposuna pilavı tepip sunmak.

hangisi mantıklı? başka alternatifler var mıdır?

Tavuğu olduğu gibi pişirip pilavı en son doldurabilirsiniz. Dikme konusunda bildiğimiz iğne iplik ile yapılıyor, mekanlarda bile. i <3 tavuk.

  • mrvengeance  (25.11.14 11:57:10)
doldurun, dikin, sıkı dikin ama, haşlayın ve en son kızarması için fırına atın.

  • uykusunu yakalayan adam  (25.11.14 12:07:40)
fırın poşeti kullanın?

  • lily briscoe  (25.11.14 12:09:07)
Haşladıktan sonra dikerseniz etler dağılabilir. Önce haşlayacaksanız ve kısa süre kızarsın diye fırına atacaksanız çok dikmenize gerek yok, pilavı doldurduktan sonra bacakları iple biraz sıkın yeter. Zaten piştiği için küçüleceği kadar küçülmüş olur, daha da küçülüp pilavı dışarı atmaz.

  • whoosie  (25.11.14 12:10:35 ~ 12:16:56)
fırın poşedinde yanmaz mı ki?

  • exist is pretty  (25.11.14 12:19:14)
fırın poşedi de yanar öyle bir fırında. 3 nümero mantıklı, haşla, pilavı tık, bir 5 dk fırına at azıcık üstü kızarsın.

  • tiny penny  (25.11.14 12:30:51)
yanmaz aksine suyunu bırakıp haşlama gibi oluyor alt kısmı. sen haşlayıp doldurup poşetle fırına atarsan su salmaz kızarınca alırsın hemen 10 dakikada.

  • apartman teyze  (25.11.14 12:35:59)
www.ucvakte.com şöyle bir şey değil mi fırının? bundan küçüğü olmuyor zaten sanırım? ben de böyle fırında poşette tavuk yapıyorum yanmıyor. 200 dereceyi geçirme poşete delikler açarsan şişip tavanına değip erimez başka da sıkıntısı olmaz.

  • apartman teyze  (25.11.14 12:39:56)
sadece rezistanslarla ısınan bi fırın bu ve açıkta rezistanslar. fırının ışığı dahi yok öyle dandik ^_^ ama sevimli.

  • exist is pretty  (25.11.14 12:50:05)
yav benimki de öyle rezistansla hem ısınıp hem aydınlanan eski mi eski bi fırın. 180 derecede fırın poşedine bi şey olmuyor. ama iki üç açman gerekiyor. pişince üstü kızarsın diye poşeti sıyırıyoruz hatta:)

  • no avalon  (25.11.14 13:51:32)