taşınabilir harddisk

bunların güvenilir olanı yok mudur? duyuruda sürekli bozulan harddisklerle ilgili sorular var.ben 3,5" alıp yedekleme için kullanacağım.taşıma falanda yok sorun olur mu?bilgisayarın harddiskini 5 senedir kullanıyoruz sorun yok bunlar neden böyle?

Western Digital kullanan birini biliyorum defalarca düşmesine rağmen bir şey olmadı, bir başka tanıdığımının ext hdd'i sarsılmadan bozuldu. Marka çok önemli. Ama öylece yerinde durursa neden bozulsun ki?

  • ataturkiye  (29.07.09 18:47:01)
Güvenli bir şekilde kullanırsan neden sorun olsun ki ? Fazla kıpırdatma yerinden, işin bittiğinde sök. Sorun olmaz.

  • xyz  (29.07.09 18:48:54)
bilgisayarını koltuğunun altına alıp oraya buraya taşımadığından.

  • lhun  (29.07.09 18:53:35)
ben Western Digital Mybook kullaniyorum. Gayet memnunum, eger calisir durumdayken dusurmezsen bir sorun olmaz. tasirken fis ve kablo oldugu ve alet de buyuk oldugu icin bir poset gerekiyor, bana gore sorun degil, 3.5" istiyorsan sana gore de olmamali...

ayrica bir de bilgisayardan cikartacakken "donanimi guvenle kaldir" derseniz hic bir sey olmaz.
  • 1001gecemasallariyla1002gece  (29.07.09 18:55:13)
seagate .

  • bryan fury  (29.07.09 18:59:22)
western digital den sasma. digerlerine gore pahalidir ama aradaki o farkin bi sebebi var. 250gb lik wd var bende 4-5 kez 1 metreden falan dusurdum. bana misin demedi.kullanmadim ama seagate de fena degil diolar. bildigim birsey varsa o da maxtordan uzak dur.

  • crucio  (29.07.09 19:13:45)
düşürme işi biraz şansa bağlı sanırım, xs marka taşınabilir bir diskim var, en ucuz diye almıştım. düşürmeme rağmen hala çalışıyor.

  • marido  (29.07.09 19:28:43)
duyurudaki harddisk sorun ilanlarının %80'inde bir sorun olmuyor. bilgisayardan ya da işletim sisteminden kaynaklanan problemler olduğu çıkıyor sonradan.

  • blackdog  (29.07.09 19:42:32)
harddiski harddisk gibi kullanırsan hiçbişi olmaz.

tabiki markada önemli seagate yada wd kullandığını düşünüyoruz.
  • cnonefb  (29.07.09 19:49:42)
aman maxtor olmasında. seagate freeagent serisine güvenebilirsiniz. expansion alt seridir. maxtor da seagate'in dandik ürünlerinden ibarettir.

  • carnicero  (29.07.09 20:41:10)
paran boksa solid state disc(ssd) de alabilirsin. türkiye'de pek satılıyor mu bilmiyorum ama arayan bulur.

edit: onlarda sarsılma falan filan gibi durumlar yok. usb 2.0 kullananları çıkmış.
  • cro magnon  (29.07.09 21:04:37 ~ 21:05:51)