10 senelik iliskiyi bitirmek

hayatlarimiz farkli yonlere gidiyor, beklentilerimiz degismis geynjligimize kiyasla. zaten hafiften de uzak mesafe iliskisi gibi. ailevi baskilar derken, ortam boka sardi.

daha da bok olmadan; batarken gunes ardindan tepelerin, veda vakti geldi teletabilerin.

10 senelik ilişki zart diye bitirilmez

  • rock n roll  (24.11.14 11:45:51)
merak ediyorum, 10 sene sonra kardeşin gibi hissediyor musun? çekim devam ediyor mu yani?

benim en çok korktuğum şeylerin başında.
  • [silinmiş]  (24.11.14 11:52:12)
@douchebag samimiyet artiyor, ama annen baban kardesinle yasadigin samimiyete hic bir zaman ulasmiyor tabi.

ama kardes gibiden kastin nedir tam olarak?
  • yirtik foto  (24.11.14 11:54:46)
dokuz yıllık ilişkiyi bitirdim, üstelik nişanlıyken. ucunda ölüm yok. 30 senelik evlilikten sonra ayrılmış çift tanıyorum.

hayat devam ediyor. takılma bu kadar, zaten 10 yılın geçmiş. gönül ister ki olsundu. ama olmuyorsa da, e yani...
  • mermize  (24.11.14 11:58:13)
cinsellik sıfıra yakına inmiş olabilir. birlikte yaşadığın birisi haline gelmiş olabilirsin onca seneden sonra.

  • [silinmiş]  (24.11.14 11:58:36)
@mermize ayni durumdayiz sanirsam :/

  • yirtik foto  (24.11.14 12:05:30)
@douchebag eger olayi cinsellige indirgiceksek, cekim devam ediyor.

  • yirtik foto  (24.11.14 12:06:39)
cinsellik devam ediyordu, o konuda haklısın. ama o kadar fazla anlaşmazlık, o kadar fazla kavga oluyordu ki, cinselliği düşünmüyordun bile. o denli.

en kötüsü de kavga olacağını bile bile ya da olduğunu gördüğün halde normale döndüremiyorsun. ki o zaman anlıyor insan: 'ben bununla mı bir ömür geçireceğim?' bu soruyu sormak lazım. yanıta göre de bir pozisyon almalı insan. çok kahrımı çekmişti, keza ben öyle; allah razı olsun bu konu için. ama onunla evlenmediğim her dakika için şükrediyorum.
  • mermize  (24.11.14 12:10:46)
@mermize tabiyatim sebebiyle kavga edemiyorum :)
normale donemeyecek durumlar var gibi. takim ruhunu kaybetmeye basladik. iliskinin gelecegi konusunda hem fikir degiliz. (hatta bi kac gun oncesine kadar epey out-of-phase oldugumuzu farkettim.) acikcasi bu sorunlar son uc senedir vardi ama iste insan egolarindan ve onceliklerinden vazgecemiyor, gormek istemiyor vs.

herhalde onemli olan gunahiyla sevabiyla kabullenmek.
  • yirtik foto  (24.11.14 12:26:42)
iyi düşün ben geçen sene eylülde 5 senelik ilişkimi bitirmiştim, bugün yıldönümü bide halen özlüyorum :/

  • mirty  (24.11.14 12:34:59)
mirty'ye katılmıyorum. 8 seneyi yaz başı bitirdim, severek de ayrılmıştık gibi oldu. Hayatımda verdiğim en anlamlı kararmış. Hayat güzelmiş ve devam ediyormuş.

  • aychovsky  (24.11.14 12:37:09)
böyle rahat konuştuğuna göre kadınsındır. fıtratının gereğini yap. ayrıl. hayatlarınız başka yöne gidiyor derken de muhtemelen toplum basamaklarında geri kaldı çocuk. durduğun kabahat. zaten günün birinde ayrılacaksın. pat diye ayrılmadan, detaylı konuşarak ayrıl. çocuktan da rica et unutalım zamanla bla bla... bi de mümkünse 1 sene içinde evlenme. o çok koyuyor.

  • camfrog sonmez  (24.11.14 13:07:15)
@camfrog erkekim.

  • yirtik foto  (24.11.14 13:14:33)
sorunlarin cozulmeyecek gibiyse bitir. bunun degerlendirmesini sen yapacaksin. simdi bitmezse 5 sene 10 sene sonra yine biter. o zaman 10 senelik degil 20 senelik iliskiyi nasil bitirecegim diye dusunur, her seyi iskalarsin.

iki sene once 7 yillik iliskimi bitirdim, hayatimda verdigim en iyi karardi. @aychovsky'nin dedigi gibi hayat devam ediyor.
  • aleksey fyodorovich karamazov  (24.11.14 14:06:02)
yaşlar kaç?

kız evlenmek istiyor sen istemiyorsun, kız da ''evlilik için vakit geçiyor'' diye mi ayrıldı?
  • neferkitty  (24.11.14 19:18:14)
@neferkitty 30/30

aynen oyle, gerci bende niyetsizlik yok. ama karsi taraf cok niyetli.
durumumuz yoktu kardes evlenemedik.
  • yirtik foto  (24.11.14 23:46:30 ~ 23:47:55)