sevgiliniz hakk.

Merhaba,

Sevgilinizin giydiği ceket çirkin mi çirkin diyelim..

1-Onu uyarır mısınız? Yoksa yakışmış aşkım mı dersiniz?

2-Böyle bir şeyi niçin belirtme gereği duyuyorsunuz. Duyarsız kalmıyorsunuz?

3-Söyledikten sonra değişmesini ister misiniz?

Teşekkürler..

edit:

4-söylediğiniz sözlerden dolayı kırılıp/sinirlenip ceketi camdan fırlatmasına ne demeli?

ben söylerim neden söylemeyeyim ki

  • kucukarabalikk  (23.11.14 21:54:51)
tabiki uyarırım, sevgilim mk.
Neden duyarsız kalıyım. kırmızı pavyon ceketi ile dolaşsın amk ortada o zaman. ibrahim erkal gibi saçını yatırsın :(

tabiki isterim.

Ama böle kıldan tüyden her boka karışmam gerçekten çirkin olanlara karışırım. mesela conversi kadınlara yakıştırmam ama gidip convers giyiyo die karışmam. düğüne nişana 360 istanbulda akşam yemeğine konvers giyerse karışırım gibi gibi. yani major olacak hatası. göze batacak.
  • camfrog sonmez  (23.11.14 21:55:12)
"Bilmediği" için genel bir zevksizlik durumu varsa ve değişime açıksa, yönlendiririm; hediyeler alırım.

Tarzı oysa ve o şekilde mutluysa, çuval giyse bile karışmam.
  • pandispanya  (23.11.14 21:56:51)
Durumu hayal bile edemedim, uzak geldi. Zevkler farklıymış demek ki. "Söylerdim" desem, dumura uğrayıp söylemeyebilirdim. "Söylemezdim" desem, bir noktada illa ki söylerdim. Rezil olmaktan değil ama bizde bir şeylerin uyuşmadığını bilsin diye söylerdim. Değişmesini beklemezdim. Zaten uç bir durum değilse, ben de fark etmem.

Edit: 4. Nasıl giyindiği o kadar umurumda değil ama işte bu ayrılık sebebi. Herhangi bir şeyi kırıcı söylememek için kasarım zaten. Bir şeye sinirlenip böyle uç tepkiler veriyorsa da o ilişkiden ümidimi anında keserim.
  • aychovsky  (23.11.14 21:59:33 ~ 22:19:15)
yanında rahatsız olacağım ceketi giyecek kızdan soğurum. sonradan bi hata yaptıysa da dalge geçerim bir daha giymez

  • bluebey  (23.11.14 22:02:19 ~ 22:02:39)
@bluebey

+1 tecrübe konuşuyor :))
  • coripack1  (23.11.14 22:03:53)
söylerim öyle bir şey yaparsa da ayrılırm

  • shotgunwoman  (23.11.14 22:07:59)
aranızda hiç sallamam diyen yok amk... şu devirde ve şu ortamda liberaller yokmuş gibi yaşamanın anlamı nedir?

  • coripack1  (23.11.14 22:12:31)
kafayı yiyecen demiştim coripack.

gönül sevdikten sonra her şey yakışır. sevgilinin giydiği ceket çirkin olmaz.
  • seksen9  (23.11.14 22:12:41 ~ 22:13:05)
tabii ki uyarırım ama söylemek var, söylemek var.
"bu renk seni pek açmıyor/kalıbı üstüne tam oturmamış/ başka ceketini giysen daha uyumlu olur canım" vs demek lazım tatlı tatlı.

nasıl söylenmiş ki ceketi camdan atacak kadar? :)
ya da olayın öncesi vardır, aynı kişi tarafından sürekli giyimi eleştiriliyorsa oeh yeter artık demiş olabilir.

herkesin giyim konusunda uzman olmasını bekleyemeyiz zaten, alışverişe beraber çıkılır, yakışacağı düşünülen birkaç kıyafet hediye alınır vs, bişekilde ayarlanır no problem ;)
  • lambada  (23.11.14 22:13:40)
1- öncelikle sevgili denilen şahıs çuval giyse yakışır, bu konuda tarafsız davranamıyorum. ama onu iş yerinde küçük düşürecek bir şeyse elbette uyarırım, kendi zevkim için değil onun intibası için.

2- insanlar ''hiç yakışmamış'' derse mutsuz olmasını istemem.

3- değişmesin , kendi nasıl istiyorsa, neyin içinde kendini iyi hissediyorsa öyle giyinsin.

4- (bkz: benim kocam yapmaz ekolü) :D
  • neferkitty  (23.11.14 22:14:18)
1- Uyarmam da, "yakışmış aşkım" diye yalan da söylemem. Fikrimi sorarsa beğenmediğimi söylerim.

2- Tarzımız ilk intibayı oluşturan önemli bir ifade biçimidir. Nasıl ki sevgilim (benim durumumda nişanlım) kendini cümleleriyle ifade ederken çirkin kelimeler kullanmasından rahatsız olacaksam, kendini giysileriyle ifade ederken de çirkin parçalar kullanmasından rahatsız olurum.

3- İstemem. Değişmesini istemediğim, olduğu gibi sevdiğim için onunla beraberim.

4- Komik bence. Hoşuma gitti. Böyle zararsız agresiflikleri seviyorum. Camdan atmak süpermiş. İçten bir insan olmalı. Tahmin: Aslan, yay veya koç burcu olabilir.
  • m e l t e m  (23.11.14 22:15:42)
@nefeerkitty

bence sevgilinin annesi babası olmuşsun :)
  • coripack1  (23.11.14 22:22:32)
ablacim nasil uyardin adami? ulan turk kizi naptin be yigidom? kim bilir nasil ifade ettin ona ceketinin yakismadigini? neyse hic olmazsa guzel bi ceket al da en azindan samimi oldugunu gorsun.

  • the feel good  (23.11.14 22:23:23)
sevgilim iğrenç bir saat almıştı. 1-2 gün dalga geçtim. o inat etti "ben çok sevdim" diye. sonra çevreden gelen baskıya dayanamayıp çıkardı. çıkarmasa da sorun değildi. çıkartmasını asla söylemem. ama dalgamı da geçerim. böyle şeyleri ciddiye almak çok saçma. tarzdır bu, istediğini giyer.

  • p girl  (25.11.14 14:52:19)
sevgilimin bi kazağı vardı tarz olarak hiç sevmediğim bi şekilde. kışlıkları yerleştirirken gördüm ıyy cidden giyiyo musun bunu falan dedim. aradan zaman geçti ev taşıdık vs. o kazağını alıp yazlıkların içine koymuş. ben bunu görünce oturup ağladım nası her dediğimi dikkate alıyor diye mutluluktan. sonra hava çok soğudu giymesi gerekti, benim de gözüme batmadı açıkçası.

sanırım bu biraz dediğini yaptırabilme/dikkate alınma olayı. görüşlerinizi önemsemeyen insanlarla olmayın zaten ama adamın/kadının tarzı o ise değişmek istemez pek tabii. o durumda da benim tarzım bu der geçer.
  • exist is pretty  (25.11.14 15:05:44)
Ben eşimle ilk tanıştığım zamanlar, Deniz Gezmiş parkası, Sümerbank otobüs şoförü paltosu tarzı şeyler giyiyordu. Ben bu tarzı gayet de yakıştırıyordum kendisine. Uzun boy,fit vücıt, geniş omuzlar ne giyse yakışırdı öhhhm :)

Bir kız arkadaşım sevgilimin giyim tarzıyla hafiften dalga geçer gibi olmuştu hatta da benden ayarı yemişti.

Valla ben o adamı olduğu gibi sevip aşık oldum, evlendim. Tarzını filan değiştirmeye çalışmadım.

Ama seni çok rahatsız ediyorsa, uygun bir dille söyleyebilirdin. Şöyle giysen daha çok yakışır vb. diyerek.

Ama sonuçta bir kumaş parçası için bu kardar gerilmeye gerek yok. ben mi yanlış düşünüyorum?
  • old possum  (25.11.14 15:10:41 ~ 15:12:07)