Aşırı unutkanım ne yapabilirim

Aşırı derecede unutkanım. özellikle isimler aklımda kalmıyo. biriyle tokalaşıyorum elini sıkıp ismini öğreniyorum elimi çektiğimde isim uçup gidiyo sanki. onun dışında ufak şeyleri devamlı unutuyorum. gittikçe unutkanlık derecesi de artıyo gibi geliyo. ne yapabilirim ?

  • mrvengeance  (21.11.14 22:45:26)
b12 testi yaptırman lazım

  • all girls dream  (21.11.14 22:47:38)
o kadar net yani. nasıl yaptırıcam bu testi.

  • alaman cikolatasi  (21.11.14 22:53:56)
kan aldırcan özel hastanede baktır işte :) bendede var unutkanlık ya

  • GreyFever  (21.11.14 22:56:15)
Ceviz ye. :P Ayrıca tokalaştığın her insanın adını hatırlamak zorunda değilsin. Önemli biri olsa senin için istesende unutmazsın zaten.

  • nickimi yermisin  (21.11.14 22:57:11)
Aynı ben ha. ben sırf et yumurta tüketiyorum her gün, b12 vitamini akıyor paçalarımdan ama bende de var bu olaydan... Millete 2 ay boyunca sen diye hitap ediyorum ismini bilmediğimden. Gidip su dolduruyorum ilaç içeyim diye bakıyorum su bitmiş ilaç duruyor orada bi bilinç kaybı var. Fazla umursamaz olmaktan kaynaklanıyor diye düşünüyordum ben ama harbi sıkıntı ya. Acaba ben yiyorum da vücut mu tutmuyor b12leri?

  • benim adim kerim hepinizi severim  (21.11.14 22:57:18)
bol bol su iç. az su içen kişilerin normal su tüketenlere göre ortalama %20 beyni küçülür. b12 testi +1.

  • kabak cekirdegi  (21.11.14 22:58:54)
basit bir kan tahlili ile anlaşılır.

troid gibi bir rahatsızlığınız varsa o da b vitamini eksikliği yapıyor. takviye almalısınız. aklınızda bulunsun.
  • mea maxima culpa  (21.11.14 22:59:38)
@nickimi yermisin bazan gerekebiliyo. çalıştığım iş hasebiyle günlük insanlarla tanışıp gün boyu iletişim halinde olmam gerekebiliyo. "hoooop", "birader", "heyy" diye seslenmekten bıktım.

  • alaman cikolatasi  (21.11.14 23:01:19)
geceyarısı ile sabah saat 6 arasındaki zaman dilimini yatarak ve uyuyor olarak geçirmeniz gerekiyor.
ideali 23:00 - 07:00 veya 22:00 - 06:00.
bu uyku kaliteli olacak. oda iyi havalanmış olacak.
uyku apnesi varsa, beyniniz iyi oksijenlenemez. uyku apnesi olup olmadığı araştırılmalı.
septum deviasyonu, geniz eti gibi şeyler varsa, beyniniz iyi oksijenlenemez. bunlar da araştırılmalı.
kansızlığınız olup olmadığı da araştırılmalı.
ben tokalaşıp tanışıyoken, isimlerini bir daha sorup, yüksek sesle tekrarlıyorum. faydası oluyo.
  • compadrito  (21.11.14 23:12:33)