beni beğeneni ben beğenmem...

sahip olduğunuz bir şeyi yüceltmekte zorluk yaşıyor musunuz? misal bir kız var abi diye girilen ortamdaki o en zilli kızı tavladıktan sonra ulan ne pespayeymiş.. güzelliğinden başka ne özelliği var ki bunun diye kendinize sorduğunuz oluyor mu?

ben mesela vakko'nun param vadeli hesaptayken beğendiğim tişörtlerini vade dolduğunda beğenmiyorum. sevilmeye/tanışılmaya/görüşülmeye değer birisi sizi sevmediğinde yücelirken, sevip yanınıza geldiğinde tüm güzelliğini kaybediyor sanki..

yakında kafayı yiyip intihar edeceksin benden söylemesi.

  • seksen9  (18.11.14 17:26:21)
bence sen olayi cok yanlis anlamissin. ayrica bu zevk sahibi olmani da engellemis ve pespayelerle ilgilenir hale gelmissin.

  • bohr atom modeli  (18.11.14 17:31:51)
@sadakatsiz

kimseden saklamıyorum. kimseye yalan söylemiyorum. seveceksen böyle sev topluma mal olmuş bir kişiliğim var değiştiremem diyorum. anadolu kızlarının hayallerini süsleyen beyaz eşya koleksiyonum da yok. onların evlilik hayalleriyle dolup taşmış olması zerre umurumda değil. bu hayata bir kere geliyorum, kimsenin hayalleri için yaşayamam. kusura bakmayın.
  • coripack1  (18.11.14 18:01:19)
kadınları ayakkabı gibi gören de sendin değil mi? şimdi de tişört... çok doğru yoldasın, aynen böyle devam et. he bi de senin gibilere maymun iştahlı derler ama bana kalsa maymunlara hakaret bu.

  • devilred  (18.11.14 18:15:19)
tartışılan şeyin kişiliğim olması çok saçma yahu..

yahu sizene benim kim olduğum.. kadını ayakkabıya benzetmem sizi neden ilgilendiriyor. aynı şeyi erkek için de söyleyebilirim. cinsiyetçilik yapmıyorum. siz derdimi anlamaktan ziyade ayrıntılara takılıp kalıyorsunuz.. tanrım beni bir üst level'dan başlat. lütfen. şunların beyinciklerini değiştir. ne gerekiyorsa yapalım, lütfen.
  • coripack1  (18.11.14 18:28:57)
bunu yıllar önce farkettim. çok güzel bir kız var atıyorum. diyorum ki çok havalı, cool falan. kızla muhabbet ediyoruz, arkadaş oluyoruz. diyorum ki bir tırt değil bu ya. sonra muhabbeti kesiyorum falan. eğer soru buysa. tam olarak anlamadım herkes sövmüş. herneyse diyeceğim o ki havalı kızların(benim tanıdığım) çoğu boş oluyor. ergen gibi yani.

  • secilmis uye  (18.11.14 18:40:05 ~ 18:41:15)
tanrım, onu bir üst level'dan başlat, bi format at, bi tazelensin o beyin. haklı yani.

  • devilred  (18.11.14 18:42:20)
kendinle ilgili problemlerin var. çok açık bir biçimde söylüyorum. kendini değersiz gören birisi ulaştığı/sahip olduğu şeyi değersiz görmeye başlar.

  • sayns  (19.11.14 10:14:31)
Bence olay emek vermekle alakalı, misal birinden hoşlanıyorsun, çok da emek vermiyorsun, zira belli bir strateji, bir yöntem, aslında sana ait olmayan bir tavırla tavlıyorsun onu. Senin oluyor, ama çok kolay oluyor, uğraşmadan elde ettiğin o insandan soğuman da elde etmen kadar hızlı oluyor.

Artık günümüzde bir çok insan şu bakış açısına sahip, aman ne olacak sanki, dünyada bana uygun başka binlerce insan var, o olmazsa şu olur, şu olmazsa bu olur, hiç kendimi yormaya, üzmeye değmez diye düşünüyorlar. Emek vermeye değer bulmuyorlar kimseyi, hep alternatif var çünkü, sanki herkes fabrika çıkışlı, sanki herkese karşı aynı yoğunlukta şeyler hissedilebilirmiş gibi. Sen de bu bu fabrikasyon aşklardan yaşamaya programlanmışsın, herkes aynı senin için. Onun için yaşadıkların son derece normal.
  • elikası  (19.11.14 10:23:34)