laptop şarj soketi tamiri ne kadar tutar?

tam arıza nedir bilmiyorum, şu laptop hastaneleri gibi şeylerden birine götürüp sorucam ama konudan pek anlamıyorum, anlamadığım da bana bakınca anlaşılıyor, dolayısıyla çok fazla kazıklanmak istemiyorum.

asus'umun şarj aletinin girdiği sokette bir sorunlar var. çok uğraşmam gerekiyor şarj olması için artık kırık mıdır temassızlık mı var neyse işte. diyelim ki açıp soketi değiştirmeleri falan gerekecek, ne aralıkta bir fiyat kabul edilebilir olmalı?

Benim Acer dizüstünün defalarca bozuldu o bahsettiğin yeri. İlkinde servis yaptı, diğerinde epeyce bir para aldılar diye hatırlıyorum. 200 civarı bir şeydi.

  • i was made for you  (11.11.14 15:44:19)
120'ye yaptırmıştım kadıköy'de 4 yıl evvel. şu bilgisayar tamircilerinin bulunduğu yer, neydi orası rıhtım'a yakın, orada.

  • mermize  (11.11.14 15:46:27)
www.ebay.com

aynısı bende oldu (asus) sorun linkini gönderdiğim kartta şarj aletini taktığın pinin kartla birleştiği yerde zamanla eriyor temazsızlık yapıyor, tabi laptop modeline göre kart değişir örnek olsun deyu gönderdim, ebayden 15 dolara almıştım, garantisi yok ve elin yatkınsa kendin değiştir zor bir şey değil
  • mirty  (11.11.14 15:54:58)
elim yatkın değil maalesef. herhalde sadece soketi değil kartı değiştirmek istersem 200'den çok daha yüksek miktarlar işin içine girecek?

  • piper  (11.11.14 16:00:13)
kartın fiyatı öyle bişeydi zaten, sök tak bi parça ekstra birşey yapmana gerek yok yani saatçi tornavidası yeterli. servis fiyatlarını bilmiyorum ama %95 sorun bu

  • mirty  (11.11.14 16:06:28)
abi olay zaten laptop'u söküp takmak... 50 tane vida var, yapılırken başında durdum aletin.

kessen açıp kapayamam anasını satayım. ha ama adamlar biraz fazla para alıyor, orası gerçek.
  • mermize  (11.11.14 16:12:03)
parçanın tam adı nedir?

  • piper  (11.11.14 16:12:37)
ya belki parçayı değiştirebilirim ama laptopu açıp kapayamam ben de. zaten sırf onun için bile para alıyorlar. ama belki parçayı öğrenirsem bi şekil birilerine yaptırabilirim. tabii sorun oysa : /

  • piper  (11.11.14 16:13:46)
eve gidince bakıp yazıcam tam koduyla

  • mirty  (11.11.14 16:14:17)
Cevap değil ama yazmadan edemem.

Açmaktan korkmayın abiler. Youtube'da detaylı anlatım vardır zaten. Model yazıp aratsanız onunla eş zamanlı ilerlersiniz. Deneyin. Korktuğunuz yerde kapatırsınız.

Sadece video izleyerek iki alakasız bilgisayarın ekranlarını değiştirmiştim. Tamirciler de sizin bilgisayarlardan öğreniyor bunu. :)
  • nickini vermek istemeyen uye  (11.11.14 16:32:52)
www.amazon.com

^^ tam olarak buydu benim getirttiğim parça

alttaki linkte tane tane anlatmış adam ama sorumluluk kabul etmem :)
www.insidemylaptop.com
  • mirty  (11.11.14 18:46:56)
hangi şehir?

  • jaaaccckkk  (12.11.14 09:01:46)
laptopu açtım, benim laptopta böyle bi parça yok, anakarta bağlı şarj şeysi ve anladığım kadarıyla anakartla birleştiği yerden çatlamış. tamir edilebilir mi diye sorucam şimdi bi götürüp ama zor gibi.

istanbul.
  • piper  (12.11.14 15:00:39)