home theatre ses sistemi...

tavsiye edilebilecek, kullanılıp da memnun olunan, kaliteli, uygun fiyatlı ses sistemi önerileriniz var mı? ayrıca bu ses sistemi olayı olmazsa olmaz mıdır? yani iyi ki almışım dedirtir mi?
bi de lg lcd tv kullanıyorum, -film formatlarını destekleyen, usb girişine hard disk takılarak film izlenebilen modeli-. bu tv de 1080p filmi herhangi başka bir ekipmana gerek duymadan(sadece hard diski bağlayarak) performans alabilirim di mi?

samsung 5+1 var. oldukça güzel bir sistem. film izlemeyi fln da seviyorsan kesinlikle aldığına değer. hatta daha ekonomik hale getirmek için de, samsung mağazalarından (garantili olmak şartıyla) ufak tefek çiziği ulan ürünleri sorabilirsin. bizimkinin yanında çok küçük bi çizik olmasına rağmen, oldukça uygun bi fiyata -garanti belgesiyle birlikte- almıştık.

  • leans  (26.07.09 14:55:22)
kesinlikle logitech z5500

tvnin özelliklerini bilmiyorum ama eğer sayısal ses çıkışı veriyorsa performans verir.
  • hayo  (26.07.09 15:55:47)
TV tek basina 1080p filmleri oynatamaz.Harddiski görmesi de garanti degildir. Belli boyut sinirlari oluyor kimisinin, büyük boyutlu (300-500gb)harddiskleri desteklemeyebiliyor. Bir de dosya sisteminde killik yapabilir. illa ki fat32 olacak diyebilir.
Ben WD TV aldim. kücücük bir sey iki tane usb girisi var. NTFS dosya formatini, 1tb harddiskleri falan destekliyor. MKV oynatiyor (1080p filmler %90 mkv dir), altyazi boyutu vs ayarlanabiliyor. Hdmi dan tv ye baglandiginda 1080p görüntü alinabiliyor (720p veya 1080i degil). Gayet de hizli. Ben cok memnunum.

Ses konusuna gelince, bana da burda logitech z5500 önerdiler hep ama benim isteklerimi karsilamadi. hdmi girisi yok, uzaktan kumandasi yok. sanirim optik girisi de yok. Sony nin 200€ luk bir 5.1 ses sistemini aldim cok memnunum, tam istedigim gibi. Eger lcd tv de 1080p film izleyecekseniz ses sistemi olmali muhakkak.
  • neronas  (26.07.09 18:54:17)
butceniz ne kadar bilemiyorum ancak ses sistemi olarak sony ht-ddwg800 iyidir.

www.pixmania.ie
  • fdegir  (26.07.09 23:28:52)