yeni başlayanlar için motosiklet

supersport motor istiyorum ama tecrübem sıfır yeni başlayacağım. sıfır honda cbr alacaktım ama düşürüp grenajı kırmam çok olası. ikinci el bir mondial drift 125le başlayıp sonra sıfır honda cbr ile devam etsem nasıl olur? yada yok aga düşmezsin diyip sıfır cıbırı çek mi dersiniz?

1 - eğitim almadan asla binme
2- mondial 125 lik alıp iyice piştikten sonra (yaklaşık 10bin km kullandıktan sonra)
3- yine 125 ,150 ya da 250 cc lik bir motor al.
4- ilk motorunda mutlaka koruma demiri olsun. hatta ikincide de olsun.
  • safepassage  (27.10.14 22:35:59)
ikinci el bi japon çek. yada apache falan da olabilir.

  • mattiadestro  (27.10.14 22:36:25)
@safepassage gerekli önlemleri alacağım tabi koruma vs. cahilliğin alemi yok. zaten koruma demiri olayından supersport alamıyorum.
ikinci üçüncü hatta yüzüncü motorumu bile 250ccden yukarı almayacağım kendimi öldürmek istemiyorum :)
10bin km fazla değil mi yahu ssye geçmek için?
  • enter saltman benim  (27.10.14 22:41:41)
asla gaza gelme, kendini tutmayı öğren.
motosiklet kullanırken olayın %70 i doğru yere bakmakta bu dediğimi araştırıp öğrenmelisin
eğitim tabi ki
  • mirty  (27.10.14 22:44:50)
hacmi büyütmedigin sürece ss olmuş scooter olmuş "risk" açısından çok fark etmez (tipi ss diye daha hızlı gitmez. motor hacmi ve hp lazım). oturuş stili ve yoruculugu değişir sadece. istiyorsan direkt 125 cc ss ile de başlayabilirsin ama ilk 6 ayda 1-2 kez devirecegin garanti oldugu icin masrafı az modeli secmen yararina olur.

  • 507  (27.10.14 22:48:20 ~ 22:50:18)
supersportlarda da koruma demiri takılabiliyor, amatör de durmuyor orijinal taktırırsan. benimki xj6 race blu, o modelde bile var yani.

10bin çok ama olsun, 9bininci km'de bile öğreneceğin çok önemli bir ders çıkabilir karşına. Sonra keşke demek yerine ufak makineyle öğrenmek daha mantıklı. Yolun açık olsun ;)
  • safepassage  (29.10.14 00:42:11)