bir soru

metro beklerken bir kadın kısa kollu bir tişört giymiş. ben de kadının giydiği tişörtü görünce, şaşırdım. daha sonra kadın dolaştı dolaştı geldi yanıma oturdu. hazır oturmuşken o da yalnız ben de yalnızım, sorayım bakalım üşümüyor mu dedim.

-hamfendi, üşümüyor musunuz böyle kısa kollu tişörtle çıkmışsınız bu havada.
+ "snn be slk" bakışı. ve yooo diye cevaplayıp kestirip attı.
-hayret kadınlar aslında erkeklerden daha fazla üşürler ama siz maşallah tarzan gibi geziyorsunuz.
+"yılışık herif" bakışıyla "hırkam yanımda merak etmeyin, tarzan gibi falan dolaşmıyorum" dedi ve kalktı gitti.

şimdi yukarıdaki diyalogda, acayip bir yaklaşım var mıdır? yani o kadın olmasa, orada başka bir erkekte olsa yine aynı şeyleri söylerdim. kadın olduğu için ona ilgi göstereyim diyerek yaklaşmadım. ama sanki ona sulanıyormuşum gibi bir havaya girdi.

soruyorum, sevgili kadınlar derdiniz ney lan?

şimdi bu duyurunun altına kadını destekleyen medhiyeler düzeceksiniz, onun haklı olduğunu bana kabul ettirmeye çalışacaksınız ama yok. bu kadın hayatımda gördüğüm ender mallardan biriydi.

kadın erkek olması önemli değil, gereksiz bir diyalog olmuş.

  • Sarix  (25.10.14 17:06:50)
@sarix bana gerekli bir diyalog örneği söyler misin? insan konuşmalarının %99u gereksiz. senin yazdığın şu cevap bile gereksiz. hatta benim sorduğum soru dahi gereksiz. senin baktığın açıdan bakacak olursak.

  • coripack1  (25.10.14 17:09:35)
Otobuste yolculuk nereye yavruuum diyen teyze o an ne kadar sempatikse o kadar sempatik bir sey yapmisin.
Bu tip seyler icten dusunulur "usumuyo mu lan mu, ici mi yaniyo nedir" seklinde ve 3sn icinde unutulur.

  • cecilia  (25.10.14 17:11:15)
snn be slk

  • sheridans  (25.10.14 17:12:40)
ben de konuşmayı gereksiz buldum. nasıl bir cevap bekliyordunuz ki?

  • prodeq  (25.10.14 17:16:09)
Abi gerçekten sanane? Senin niyetin ne kadar iyi olursa olsun iyi bi muhabbet konusu değil. Kimbilir ne insanlar ne konular açıyor ki böyle tepki veriyorlar.

  • ufukcel  (25.10.14 17:17:20)
sana ne kardeş derdim ben.

  • rock n roll  (25.10.14 17:18:08)
1. üşümüyor olabilir, ben de yaz kış kısa kollu tshirt giyerim, aralık ocak gibi ince kazak giyersem de kollarını sıvarım. tanımadığım biri bu konu üzerinden muhabbet açsa hayır üşümüyorum der kestirir atarım. nasıl bir cevap bekliyorsunuz? normal bir cevap vermiş.
2. tanımadığınız birine tarzan gibi geziyorsunuz denmez.
3. ikinizin de yalnız olması ne alaka?
  • Lim5  (25.10.14 17:25:11)
Burada kimsenin kadını savunmasına gerek yok, gerçekten sana ne yani. Ah bir de neden gönül işleri? Gönül işi olmadığını sen söylemişsin sonuçta. Kendinle çelişme.

  • devilred  (25.10.14 17:26:15)
işte bu yüzden hepiniz türkiyede yaşamalısınız amk.

  • coripack1  (25.10.14 17:30:10)
Muhtemel cevaplarim,
+ yok usumuyorum (gulumse)
+ tarzan gibi mi ahahah (sasiririm, tarzan gibi demeniz komik gelir)
  • LXXVII  (25.10.14 17:36:45)
Ya seni tanimam etmem de az bile demis. Sana ne kadinin tshirtunden. Havaya falan girmemiz uyuz olmus.
Bana biri bunu soylese direkt size ne ki derim. Iyi bile davranmis.
Usumuyon mu ne? Koca insan istese onlemini alir heralde.
  • ay nov kung fu  (25.10.14 17:41:09)
belki o an evden öyle çıkmak zorunda kaldı belki giyecek başka bir şeyi yanında yok ne bileyim canı sıkkın vs 3 dk önce ne yaşadığını bilemezsin ki. tam yeri tam zamanı değilmiş sadece.

  • exist is pretty  (25.10.14 17:46:32)
karşımda bir erkek oturuyor olsaydı muhtemelen;

-yok birader ne üşümesi biz yiğidin harman olduğu yerde yetiştik anadın mı. diye karşılık verirdi..

bir de kadına bak amk..

onu yatağa atmaya çalıştığımı ve bunun için çabaladığımı sanıyor.. herşeyi 15grlık et parçasından ibaret sanıyor. kolundaki kılları görseniz mideniz bulanır.. hala karıya asılmaya çalıştığımı iddaa edenler var. hee aslanım versin diye konuşmaya çalıştım. hatta taktiğim bu metroda üşüyen kadınları yatağa atmak.vermedi çok moralim bozuldu geldim buraya ağlıyorum.
  • coripack1  (25.10.14 17:53:23)
Ya arkadaşım, belli ki anlamıyorsun, hala daha gelmiş kadının kolundaki kılın iğrençliğinden dem vuruyorsun. Senin davranışının "densiz"ce olma ihtimali niye yok senin gözünde? Gayet de densizce kelam etmişsin, hala daha "yok kendisini skeceğimi düşündü bıkbıkbık".

  • devilred  (25.10.14 18:03:25)
metrodaki salak içinizden biri mi lan? şüphelenmeye başladım :)

@devilred tıynetimde kibarlık yok kardeşim. densizim. kimse bana ne söylemem gerektiğini öğretemez. istediğimi söylerim. "densizce konuşamazsınız" diyerek konuyu kapatabilirdi.
  • coripack1  (25.10.14 18:15:47)
arkadasim yanlis anlama seni yataga atmak icin soylemiyorum ama medeniyet acisindan tarzan gibi davranmissin.

  • f_d  (25.10.14 18:36:37 ~ 18:36:51)
"densizce konuşamazsınız" diyerek konuyu kapatmaktan çok da farklı bir şey yapmamış zaten. Ama tam olarak öyle yapsa olayı büyütmüş olacaktı.

Metrodaki herhangi birine "bu pantolonla bu gömlek hiç uyuşmamış, niye böyle köylü gibi çıktınız" demek gibi bir şey olmuş. Erkek olsa ve aynı tepkiyi verse de haklı olurdu, ki kadınlara bu şekilde asılmaya çalışan bisürü erkek oluyor her gün. Sen asılmasan da kendini bu şekilde hemen savunmaya alması hiç de yanlış değil.
  • long live rock n roll  (25.10.14 19:24:16 ~ 19:28:00)
sormak maksadınız 2 satır geyik yapmak iken sorgulayıcı bir tarzla konuşmuşsunuz. karşınızdakini biraz daha hoş tutarak sorulabilir bu "tarzan gibi" nedir allahasen. ama kibar soruya "yooooo" cevabıyla da kız varoşluğunu belli etmiş o ayrı.

  • pofudukayi  (25.10.14 19:31:26 ~ 19:33:56)
üşürüm üşümem sanane hakkaten ?

belki kadının başına bir şey geldi, belki kadın hırkasını sokaktaki birisine verdi sanane hakkaten??

yılışıksın kadın haklı.

yılışık demek taczi etmek anlamında değil, gereksiz diyaloga girmen demek.
  • neferkitty  (25.10.14 20:56:33)
gelen bu kadar cevaba rağmen, yapmış olduğunun doğruluğunu savunacak kadar özgüvene sahip olman takdire şayan. halen kendinde hata görmeyip konuyu "türk milleti her şeye layık aq" sığlığında bağlamış olman da gerçekten niteliğin hakkında bize çok şey söylüyor. Kadına "karı" diye hitap etmeni saymıyorum bile. Özgüvenindeki bir başka şaşırtıcı nokta da "tecavüz ettiklerini görsem yardım etmem" bakışın. Kadın da çok muhtaçtı gerçekten sana. Hatta bütün dünya muhtaç sana; bir süpermen, bir gazmansın mübarek.

  • gochebe  (25.10.14 21:55:32)
bir hatun olarak kadin kezbanmis diyorum. ne bu benimle her konusan bana yavsiyor tripleri aklim almiyor.

ben olsam gayet gulumseyerek bir iki cevap verir muhabbet ederdim. muhabbeti uzatsan kestirip atardim tabi ki ama yani su yaptiginda garip bir sey yok. hatta tarzan gibi demene baya gulerdim buyuk ihtimalle.

sokakta gorudugumuz insani bir arkadasimiz bize tanistirsa gayet sevimli davranacakken neden normal bir muhabbete bu kadar tepki gosteriyor insanlar anlamiyorum. hepimiz ayni ortamda yasiyoruz sonucta.

edit: ayni sey avrupa'da gerceklesse hic garipsenmezdi emin ol. bunun suclusu turk kadinlaridir demiyorum, buyuk ihtimalle suc daha cok hanzo turk erkelerinde fakat yine de kadinlar zararsiz muhabbetlere boyle davranmak zorunda degiller. sonucta kalabalik metroda seninle iki laf etti diye tutup tecavuz edecek degilsin.

yine de yukarida ekledigin "tecavuz edilirken gorsem yanindan gecip giderim"cevabi hos degil.
  • gerard  (25.10.14 22:28:10 ~ 22:31:26)
yardım etmemem lazım. nihayetinde oradan da bir "beni becermek istedi" muhabbeti türetebilir mu muhteşem canlı.

halbuki ne var ya. yaşadığımız memlekette insanlar tanımadıkları kişileri feysbuktan ekliyor. hatta arkadaşlık sitelerinden buldukları ne olduğu belli olmayan daha önce hiç görmedikleri insanlarla birlikte oluyor. taksim/beyoğlu tayfası da aynı şekilde tek gecelik ilişkilerden geçilmiyor. bir tarafta bunlar yaşanırken, bir tarafta farklı bir çağ yaşanması oldukça düşündürücü.
  • coripack1  (25.10.14 22:44:48)
anlattıklarından kadına yavşadığın sonucu da çıkmıyor, kadının durumu ona yavşamışsın gibi algıladığı sonucu da çıkmıyor.

senin yerinde olsam böyle sorular sormazdım, kadının yerinde olsam da böyle sorulara cevap vermezdim. güler geçerdim.

bu arada soruna cevap vereyim: metro durakları fazlasıyla sıcak ve havasız oluyor. normalde kat kat giyinen biriyim ama metroyu beklerken ben de tişört kalıncaya kadar soyunuyorum bazen. dışarıda öyle "tarzan gibi" dolaşmıyordur yani.

ilave: sonraki yazdıklarında kullandığın ifadeler, olayı algılayış biçimin, kendini savunma biçimin çok itici doğrusu.
  • m e l t e m  (25.10.14 22:51:07 ~ 23:17:03)
bir kadın da o kadına aynı şekilde yaklaşsa aynı cevabı belki de daha tersini alabilirdi.
gereksiz olmuş +1
ben olsam "sizi ilgilendirmiyor" derdim. cinsiyetten bağımsız.

metro için gerekli diyalog örneği sormuşsunuz:
"xe gitmek için burada mı ineceğim"
"mendiliniz var mı"
gibi gibi...
  • icemint  (25.10.14 22:52:14)
bursa'da metro banliyö treni gibi olduğu için metroyu açık havada bekliyorduk :))

  • coripack1  (25.10.14 22:55:30)
"kolundaki kılları görseniz mideniz bulanır.. hala karıya asılmaya çalıştığımı iddaa edenler var." "tecavüz etseler yürüyüp giderim" "amcıkağız"

ne kadar iğrenç bir canlısınız siz. insan demek zor geldi gerçekten. iğrençsiniz. konuşma biçiminiz ve yazdıklarınız midemi bulandırdı.
  • iste o kavunici balik  (25.10.14 22:58:19)
1-orada hayvan gibi neyin nereye gittiğini gösteren tabela var. git ona bak. yoksa akıllı telefonunu kullan. gereksiz.
2-kimse sizin için mendil taşımak zorunda değil. metro girişinde market var inip oradan alabilirsin. gereksiz.

  • coripack1  (25.10.14 22:59:28)
saçmalamışsın açıkçası. o kadar merak ettiysen de böyle sorulmaz bu soru sorgular gibi. hadi ilk soruyu sordun, "maşallah tarzan gibi geziyosunuz" ne? bildiğin patavatsızsın. şöyle acayip acayip işler yapıp kadınlara kezban yaftası yapıştırmayın lütfen. herkesin ağzına sakız oldu kezban da kezban. kadının biri yanına oturup sana "normalde erkekler böyle şeyler giymez, maşallah siz sindirella gibisiniz" dese gülüp çok neşeli tepki mi verecektin?

kusura bakma kardeş ben kadın olsam, bana böyle bir şey deseler kafayı gömerim direkt. kötü niyetle söylememiş olabilirsin ama diyaloğun gelişimi ve tavrın o kadar garip ki, kadın doğal olarak yavşadığını ya da direkt arıza olduğunu düşünebilir, hakkıdır.
  • pescador  (25.10.14 23:02:55)
son olarak;

1-işte arabasız insan kalitesizliği diyorum. arabam varken böyle tipler hiç denk gelmiyordu. arabayı sattık, halkın içine karıştık. allah bilir otobüslerin durumu nasıldır.
2-şurada bile kadını haklı buldunuz ya, helal olsun. bi tanesi "belki biraz önce bişey yaşadı" yazmış. belki biraz sonra ölücez lan dümbük. kadına tecevüz etmeye kalkmadık merakk etme. şahsen liseli bir insan olsam ve karşı cins konusunda tecrübesiz olsam özgüvenimi yaralardı bu davranış. ama kimse erkek açısından bakmamış olaya. herkes "sikmek istedin o da vermedi" olayı gibi düşünmüş. aklınızı sikeyim.
3-birisi iğrendiğini belirtmiş. şahsımdan ve yazdıklarımdan iğrenmiş. bana bunları yazdıran şahış adına özür dilerim.
4-belkide annemin arkadaşı, belkide ablamın/abimin/kardeşimin arkadaşı. yarın bir gün karşıma çıkarsa ağzına sıçıcam buradan kendisine iletmenizi rica ederim.
  • coripack1  (25.10.14 23:21:47)
"işte arabasız insan kalitesizliği diyorum."
ne alaka? kadınla konuşmaya sen başlamışsın.

"halkın içine karıştık" nedir bir de ya? sen halktan biri değil misin, bu assolist havası ne? :)

ayrıca kendi otomobili olanlar da toplu taşıma kullanıyor. mesela benim audi a3 otomobilim var, ama otobüse de metroya da metrobüse de biniyorum trafik ve park sorunu yüzünden. kimseye de senin gibi yukardan bakmıyorum.
  • m e l t e m  (25.10.14 23:38:11)
sen arabandan sakın inme aynen arabanla devam et, insanlık ve toplum namına daha çok faydalı olursun.

  • neferkitty  (25.10.14 23:39:35)
:D ahahahahahaha
gece gece güldüm.
1- neden tarzan dedin lan kadına :D o kısım eleştirel olmuş. gereksiz.
2- halkın arasına karışmana bir daha güldüm. aahahaha tabi lan arabasız insan kalitesi var bir de.
  • saksı  (26.10.14 00:48:02)
Welcome to "Turk kadini" :) "Tarzan gibi" olmamis ama..
Bi de "snn be slk" bakisindan sonra devam etmen sacma olmus ki cok kotu devam etmissin. Ve samimim soyluyorum, kadinin yerinde olsaydim dangalak oldugunu dusunurdum. Oyle olmayabilirisin ama dusunurdum. Luzumsuz bir muhabbet cunku.
Birden halkin arasina karisinca olur oyle, duzeltirsin zamanla...
  • delifaruk  (26.10.14 01:20:33 ~ 02:10:48)
tatlım sen evden freelance çalış ve sakın toplum içine çıkma. öptm.

  • soybean  (26.10.14 08:38:20)
böyle bir diyaloğu yaşadığına emin misin?

  • gokhan atestepe  (26.10.14 11:30:07)
Kadınlar erkeklerden daha fazla üşümezler, genel bir yanılgı bu. Kadınların vücudundaki doğal yağ tabakası erkeklerin vücudundakinden daha kalındır.

  • i was made for you  (26.10.14 11:49:30)
sana ne amına koyım üşüyüp üşümediğinden. seni ilgilendirmez. madem bir bok yiyip sordun, kadın "yooo" diye kestirip attığında susacaktın. "hayret kadınlar erkeklerden" vs vs konuşmaya devam etmeyecektin.

  • sen git ben geliyorum  (26.10.14 19:56:45)
Biri bana böyle sorsa, "Güldü, verecek" diye düşünmem ya da benimle yatmak istediğini düşünmem. Tam tersi aklıma gelen şey, neden kapanmadığım için beni kınadığı olur. "Herhalde, kadınların t-shirt ile gezmesini sevmiyor" derim. Çünkü ülkecek öyle garip zamanlardan geçiyoruz.

Tanımadığınız insana "Tarzan gibisiniz" demeniz de kaba olmuş oldukça.

Sonuçta bazı insanlar üşümüyor, ben genelde onların erkek versiyonunu görüyorum. Onları gördükçe bana bir üşüme geliyor ama bir şekilde üşümüyorlar. Nedenini onlar da bilmiyordur. Bu "Neden ısınmıyorsun" gibi bir soru.
  • aychovsky  (26.10.14 20:03:12)
hala anlatamadım bazı insanlara derdimi.. tamam küfür yok.

bismillah..

arkadaşlar kadının üşüyüp üşümediği umurumda değil. olayı analiz etmeye çalışanlar film şeridi gibi 24 kareye bölerek irdeleyenler var. derdimi anlamamışsınız.

derdim şu: söylediğim sözler yapım gereği kaba veya bilimsel olarak tartışılabilir şeyler. eyvallah. mesele kadının bana karşı davranışı. bir insan sokakta sizi durdursa ve sıcak havada kabanla nasıl geziyorsunuz diye sorsa. arkasından eskimo gibisiniz maşallah diyerek latife yapsa. insan olarak, acaba çok mu kalın giyindim? dersiniz. herife/karıya bak bana asıldı mı dersiniz? ne dersiniz? aklınıza ilk gelen şey benimle sevişmek istiyor mudur?
  • coripack1  (26.10.14 21:16:47)
coripack1 kendini o kadar haklı ve üstün görüyorsun ki ne söylesek hareketinin yanlış olduğuna ikna olmayacaksın. Ne istiyorsun bizden kardeş?
Üşümüyor musun? demek senin haddine değil. Bu sıcakta neden kaban giydin? demek de senin haddine değil. Normal bir soru sormuş olsaydın da kız terslemiş olsaydı haklısın derdim. Ama sorduğun soru rahatsız edici olduğu için kızın terslemesini direkt kezbanlık katsayısına bağlayamazsın. N'olur anla artık.

  • ay nov kung fu  (26.10.14 21:19:06)
kadının aklından geçeni okuduğundan nasıl bu kadar eminsin? kaldı ki espri yaptığını kendince iddia ediyorsun, çok büyük ihtimalle espri yapar gibi bir tavrın yoktu bile o cümleleri söylerken.

kadın yanından kalkıp gittiyse "densiz bu" dediği için gitmiştir, çok da iyi etmiştir.

o değil de neden her kadının "kesin beni skecek" tavrıyla yaklaştığını düşünüyorsun sana? bu yazdıklarından bu anlamı çıkardım ben net olarak. herkes aynı tepkiyi veriyorsa nasıl baktığına, nasıl konuştuğuna, kısacası duruşuna ve tavrına dikkat etmen gereklidir. rahatsız ediyorsun demek ki insanları.
  • devilred  (26.10.14 21:22:50)
aslında şurada verilen cevaplara bakınca ülkemizin avrupa ile arasındaki farkları görebiliyorum rahatça.

coripack1'e verilen cevaplarda %90 oranında şu mantık var:

"üşürüm üşümem sanane."

işte bu güzel mantık doğudaki iletişimi gösteriyor. bu mantıkla hareket ettiğinizde iyi günler demenize de "ister iyi gün geçiririm ister kötü gün. sanane?" cevabını almanız normalleşiyor.

sorunun derininde insanların özgürlüklerinin kısıtlanması riskinin olup olmaması yatıyor. adam üşümüyor musunuz diye sorduğunda tabiki "üşüyorsundur sen. böyle giyinme" demek istemiyor. ama nedense insanlar sanki adamın böyle bir şey söyleme riski varmış gibi tepki veriyor. özgürlüğünü kaybetme korkusu içinde çünkü. oysa medeni toplumlarda böyle bir korku olmadığından insanlarla rahatça iletişim kurulabiliyor. ama tarzan gibi kısmı olmamış. annelerin çocuklarına söylediği alçaltıcı bir ifade olduğundan ben olsam o noktada keserdim muhabbeti.

özetle bu topraklardan ve insanından iğreniyorum efendim :)
  • twelfth  (27.10.14 08:07:40)
bu adam "tarzan gibisin" demeseydi o kız o tepkiyi vermeyecekti. (bkz: cıvık bacım afedersin)

avrupa özentileri de siktirsin gitsin bi zahmet, orda ayılıklarınıza şamarı yiyince akıllanırsınız. öpt bye.
  • emirkulu  (27.10.14 08:18:40)
@twelfth mechul muhayyilcilik oynamak icin yanlis olayi secmissin. Argumanin kendi icinde celisiyor. Hangi ozgur ve "medeni"toplumda biri digerinin ne giydigine boylesi yorum yapar?
Dar dimaglarla cok buyuk cikarimlar yapmaktan vazgecelim rica edecegim.
Sanki adam gidip merhaba nasilsiniz? Demis gibi bir de alip oryantalist zemine oturttunuz.
Adam ukala ukala soru sormus karsiligini da almis. Kimse malliginin altini doldurmak zorunda degil.
  • ay nov kung fu  (27.10.14 08:41:08)
@ay nov kung fu mechul muhayyil ne alaka? bir yazar sanıyorum. o da benim gibi bir bakış açısına sahip ise sevindim. yalnız değilmişim.

Argümanım kendi içinde çelişmiyor. Medeni toplumlar özgürlüğü içselleştirdiklerinden bu gibi durumların özgürlüklerini kısıtlama amacı taşıması riskinin çok çok düşük olduğunu bildiklerinden fikrini söyleme konusunda çekinmeyen insanlardan korkmuyorlar. özgür oldukları için fikirlerini kendilerine saklamaları gerekmez yani. :)

Olayın tılsımlı noktası şu: sana arkadaşının böyle üşümüyor musun diye sorduğu durumda vereceğin cevap ile tanımadığın birinin sorduğu durumda vereceğin cevap arasında böyle önemsiz bir konuda bu kadar büyük bir fark var ise, sen sorunun sahibinden, onun "yabancılığından" korkuyorsun demektir. ne hadle bana karışıyorsun diye çıkışmanın nedeni budur. medeni değilsindir. o noktada ayaküstü bir açıklama ya da sohbete giremiyorsundur vs.

Ha bir de dar dimağ nereden çıktı? tarafsız birine nikleri söylemeden okut bakalım buraları, kimmiş dar dimağ ile çıkarım yapan sana versin cevabını. en sonda çıkacağıma eminim :)

Yaptığım oryantalizm değil, bariz şovenizm ve biraz da ırkçılık. oryantalizm çok hafif kalır yaptığımda. onu da düzeltmiş olayım. :)

Biraz avrupada bulunmanı tavsiye ederim eğer hiç gitmediysen.
  • twelfth  (27.10.14 10:36:31 ~ 10:45:47)
@twelfth oy oy ou tanimadan etmeden evropa tavsiyeleri. Tamam o zaman ben bir evropa goreyim de oyle geleyim.
Twelfthcim bu tepkinin "ozgurlukleri kisitlanir kaygisiyla" verildigini sanmana sebep olan birikiminden opuyorum seni.

  • ay nov kung fu  (27.10.14 10:46:50)
@ay nov kung fu oy oy oy. Her yerimden öp beni. Canımsın.

  • twelfth  (27.10.14 10:57:13)
@twelfth ne demek istediğimi gayet iyi anlamış. objektif bakabilmiş olaya. sanane lan atkafası diyerek konuyu anladığını iddaa edenler var. yok abicim anlamamışsınız.

üşümesinden banane yanmasından banane.. basurundan banane karaciğer kanserinden banane.. ölse banane yaşasa banane.. meraklıyım, etrafımdaki insanlarla ilgilenmeyi seviyorum. belki o kadınla tekrar görüşücez, yine aynı terslikte cevap vermeyeceğinden eminim. çünkü benim zararsız bir insan olduğumu anladı.(bir kerede anlamamış da olabilir:)) fakat etrafımdaki insanlara ilk defa merhaba dediğimde acayip tepkiler alıyorum. özellikle kadınlar bu konuda pek dertli. akıllarına ilk gelen şey "benden bir çıkarı var", "bana yaklaşıyo kesin bişey almak istiyor", "beni yatağa atmak istiyor" tarzında düşünceler. bunun sizin kibarlığınızla, efendiliğinizle de bir alakası yok. ve anladım ki bu bir önyargı. yanında erkek olmadan sokakta gezmekten rahatsız olan kızlar hala varmış.

aynı şey erkeklerde de var. garip ama gerçek. adamın işi yoksa veya bittiyse size selam bile vermiyor. aynı apartmanda yaşayıp birbirini tanımayan komşular gibi bir şey bu.

ve rakifiller bir röportajında şöyle der;

"türk insanının, köylerini bırakıp şehirlere göç etmesinden sonraki değişimlerindeki hızı tahmin bile etmemiştik.."

ben coripack1 olarak mutlu mesut bir 29 ekim diliyorum.
  • coripack1  (27.10.14 18:58:26)
Tam muhtar olacak adamsın. Her boka tık tık.

  • emirkulu  (27.10.14 20:11:03)
Metroya binmeyi "halka karışmak" olarak gören adam neler diyor. aşsdkaşlskdşasdk Adamın niyetini anlamadan sırf muhalefet olsun diye birilerine destek olursanız böyle olur işte.

  • ay nov kung fu  (27.10.14 20:21:51)
biraz cana yakın, gülümser bir şekilde yaklaşsaydınız tanışmış olurdunuz. üşümüyor musunuz diye direkt girmek yerine havalarda çok soğudu diye girip siz üşümüyorsunuz heralde diyip öyle diyaloğu açabilirdin panpacım. hele tarzan demen kadını kaçırmış malesef ama fikrini söylemeni takdir ettim.

  • aat bh  (28.10.14 20:14:04)