Isi Birakmakla Ilgili

1.Isi birakmaya karar verdiginizde "1 seneyi tamamlayayim da oyle is ararim." mi diyorsunuz, orada calisma periyodunuza bakmadan canininza tak ettiginde mi?

2.Cok yogun calismak isi birakmak icin yeterli bir sebep mi?

3.Isi birakmaya karar verdiniz ve baska firmalarla gorusuyorsunuz, "cok yogun oldugu icin ayrilmak istiyorum." demek prenseslik mi?

4.Son isinizi biraktiginizda bardagi tasiran olay neydi?

2- çok yıpratıyor, sosyal hayat bırakmıyorsa, işkolik bir manyak olmanı sağlıyorsa geçerli bir nedendir tabii.

3- işveren olsam ve karşımdaki aday bana bunu dese birçok artı yönünü kaybederdi gözümde. özel sektör işvereniyim ve çok yoğun olmasını bahane eden biri var karşımda :/

4- iş tanımım iyi yapılmamıştı. görevim dışındaki birçok şeye ben koşturuyordum. başlarım böyle işe dedim. nasıl demişsem artık sektörü bile değiştirdim.
  • ufukcel  (21.10.14 23:40:14)
1. İşin beni ne ölçüde bıktırdığına göre bu durum değişir. Ama son işimden izin hakkım olmasına rağmen izin bile kullanmadan hemen istifa ettim ve inanılmaz rahatladım. Hiç pişman değilim, insan böyle bir durumda inanılmaz rahatlıyor tavsiye ederim :)

2. Bir yerden sonra kendine ve sağlığına zarar vermeye başladıysa evet fazlaca yeterli bir sebep.

3. Bunu söylemek bazı firmalar için burun kıvrılası bir neden olabilir, bunu biraz değiştirerek "sağlığım kötüleşmeye başladığı için işten ayrıldım" gibi bir neden öne sürebilirsin.

4. Bardağı taşıran son olay iş programıyla oyuncakla oynar gibi bir şeylerin sürekli değiştirilmesiydi. Üstelik çalışanın fikrini bile almadan. Artık kendimi enayi gibi hissetmeye başlayınca çıkıp ben istifa ediyorum diyerek ayrıldım.
  • razvan rat  (21.10.14 23:42:41 ~ 23:44:03)
1- önce bi sabır evresi oluyor sonra kendine koyduğun limite gelmeden çıkıyorsun çünkü o bardak taşıyor

2-düzene sokamıyorsan tabii ki yeterli bi sebep

3-işin psikolojik yükü ağır diyebilirsin ya da şahsi çıkarlarıma uygun değildi dersin önceki işi kötülemek daima kötü intiba bırakır

4-patronumun gece 3te arayıp intihar edeceğini söylemesi
  • exist is pretty  (21.10.14 23:45:06)
1- ben 1 senenin dolmasını bekledim ama 2,5 sene sonra işi bıraktım bir takım nedenlerden dolayı.
2- hem sağlığını etkiliyorsa hem de stres yapıyorsan tabii ki yeterli.
3- "çalışma ortamını ve şartlarını beğenmedim" desen daha profesyonelce olur.
4- iş yerinde yöneticim tarafından yaşadığım mobbing olayı ve bunu üst mercilere iletmeme rağmen gerekli aksiyonun alınmamasıydı.
  • elektr10  (21.10.14 23:48:51)
1. sadece 1 kere işten ayrıldım. o da işl işimdi ve 5 sene çalıştıktan sonra oldu. ama ayrılmamı gerektiren bir durum varsa beklemem. dayanabilecek durumda olsam ayrılmam zaten.

2. ben yoğun çalışıyor olmaktan memnunum. bu nedenle bana göre işe bşlama sebebi :)

3. biri bana 'çok çalışıyordum işi bıraktım' dese gülerim valla :/ nasıl bir çokluk bu mesela? ya da hangi sektör? bunlar da önemli tabi ama prenseslik gibi biraz.

4. siyasi nedenlerle istifa ettim. yönetim değişti ve benim yeni yönetimle çalışma imkanım hiç yoktu. çok frklı amaçlara hizmet ediyorduk.
  • sheridans  (21.10.14 23:50:35)
Bence tek kural var, yeni iş bulmadan bırakmamak.

  • naapsam  (21.10.14 23:52:05)
1- 10 aydır orada çalışıyorsam 12 ay dolsun diye beklerim. 8 aydır çalışıyorsam beklemeyebilirim. duruma baglı.

2- Baştan şartların iyileştirilmesini talep etmek daha mantıklı.

3- Madem çok yoğundu şartlarınızın iyileştirilmesini niye istemediniz. istediyseniz müdürünüze ne dediniz diyebilirler.

4- Maaşın bir süre yatmaması.
  • fallthepieces  (22.10.14 00:00:22)
1. İşi bırakmamda en önemli etken öncelikle tavırlar olur. Eğer it yerine koyuluyorsam zaten bunu sezdiğim an çıkarım.

2. Değil. Eğer ki verdiğin emeğin karşılığını alabiliyorsan çalışırsın. Yok çok yoğun çalışıp verdiğin emeğin karşılığını alamıyorsan (ki türkiyede özel sektörlerin %99'unda durum böyle) çıkarsın.

3. Prenseslik. Kimse önceki işini 'ay çok yoruluyordum o yüzden çıktım' diyen birini işe almaz. Alırsa da acil elemana ihtiyacı vardır, köprüyü geçene kadar ayıya dayı deme politakası uygulamaktadır.

4. Birinci maddede bahsettiğim tavırlardı. İlk zamanlar her şey iyi güzelken, gittikçe tavırlar değişmeye ve yetkilerimin elimden alınması konuşulmaya başlandı. Bunun sebebi de başımızdaki yöneticinin kendi etrafındaki kişileri o konuma getirmek istemesiydi.
  • korsan dilenci  (22.10.14 00:00:40)