Kobane'ye destek meselesi

bu kürtler tezkereye hayır demiyorlar mıydı? bdp hayır demedi mi?

tsk oraya gitmesin diyorlarsa kim gitsin istiyorlar?

sadece silah mı gönderelim? nasıl destek olalım istiyorlar?

bunca sokağa çıkan insan Türkiye ne yapsın istiyor?

gündemi takip edemedim bu ara cahilliğime verin.

şimdi tam linki bulamadım ama haberde şöyle bir şey geçiyordu. murat karayalçın tarafının -hdg mi ne boksa- kobaneye yardım göndermesi anca türkiye üzerinden mümkünmüş. türkiye üzerinden bir geçiş koridoru talep ediyorlar. sanırım mevzu bu.

  • konskenkova  (08.10.14 01:47:05)
İstekler bunlar. Hiç de öyle imkansız şeyler değiller. Faşistlerin anlayamadığı, korktuğu nedir bilmiyorum. Belli bir zeka seviyesinin altında olmak gerek herhalde bundan korkmak için.

twitter.com

Işid'e silah verme.
Kobané'yi savunmak için yardım göndermemize engel olma, insani yardım için koridor aç.
Bölgede halihazırda var olan siyasi düzeni tanı.
  • Thunder God  (08.10.14 01:51:33 ~ 01:52:27)
  • megafon  (08.10.14 01:56:22)
dedem, "bi kürt'ü alıp cennetin en köşesine de koysan, memnun olmayacak." derdi.

not: yedi sülale siirtliyiz.
  • take me rufee2  (08.10.14 01:59:20)
Işid'e silah verme olayını hala bir komplo teorisi olarak görüyorum.

Silah kaçakçılığına göz yum talebi de güzelmiş.

Siyasi olarak tanınma Işid karşısında nasıl bir avantaj sağlayacak anlamış değilim.
  • yule  (08.10.14 02:05:37)
itin eline silah versen ilk babasını vurur.

  • yorumlu yorum  (08.10.14 02:27:58)