duvarları ne renge boyayayım?

merhaba duyurunun vahe kılıçarslanları,
salonum aynen şuradakine benziyor:
stowed.files.wordpress.com

tek farkı parkelerimin çok açık renk olması.
buradaki gibi ikea'dan billy beyaz kitaplık, koyu kızıl kahve koltuk ve aynı ikea kilim var. beyaz perdeler var ek olarak. camlar geniş bol ışık alıyor. salon geniş değil kutu gibi.

duvarları beyaz düşünüyordum, bu eleman da beyaz yapmış. ama çok sıkıcı değil mi? başka bir renk olur mu bu tarz bir eşya kombinasyonuna?

gri/mor/leylak karışımı gibi bir renk var, hiç yardımcı olmadığımın farkındayım ama, camın olduğu duvarı o renge boyayıp diğerlerini beyaz bırakabilirsiniz belki.

  • sopiro  (24.09.14 14:08:35)
Koyu renkten kaçınmazsan, acı yeşil gibi bir renk çok güzel olur. Ama küçük odayı daha da küçük gösterebilir.

  • buff  (24.09.14 14:11:44)
@sopiro
camın olduğu duvarda sadece 2 tane sütun var, camların altında da radyatör. camlar oldukça geniş boyanacak pek alan yok.
bahsettiğiniz şu mauve denen renk mi acaba?
ja-kids.eshop.t-online.de
  • lily briscoe  (24.09.14 14:12:41 ~ 14:13:44)
çok fazla renk var. ben olsam beyaz boyardım aynı burası gibi. beyazı sıkıcı bulmuyorum ben ya, hiç beyaz ev yok ki. illa yok kum beji, yok şampanya sarısı, yok işte arkadaş alınmasın da leylak gri bilmemne karışımı antin kuntin renklere boyuyolar odaları. en güzel verimi, ışığı beyazdan alırsın aslında ama hastane gibi olur diye düşünüyor insanlar oysa alakası yok. içerdeki eşyalarla belli zaten oranın hastane olmadığı, aha şekil bir a :)

mimarım bu arada, ama dış mimar hehe. ama biz de renk dersi alıyoz proje yapıyoz yani.
  • shiranai  (24.09.14 14:14:16 ~ 14:15:04)
@buff
güzel bir öneri ama eski evimde de bir duvarı koyu yeşile boyamıştım, onu tekrar etmek istemiyorum :)

  • lily briscoe  (24.09.14 14:14:29)
marshall "ıslak kum" ya da "kum beji".. illa farklı olacağım diye kasmanın bir manası yok. renklerde klişe diye birşey olmaz.. mekana ve zevkine ne yakışıyorsa o doğru olandır.

  • danny keane  (24.09.14 14:15:10 ~ 14:16:49)
Yerler de açık renkse uçuk bir lila olabilir.

şöyle ya da bunun biraz daha az koyusu: 2.bp.blogspot.com

TEKRAR EDIT:

Şu örneklerdeki gibi

1) housetohome.media.ipcdigital.co.uk

2) housetohome.media.ipcdigital.co.uk

3) www.goodhousekeeping.com
  • pandispanya  (24.09.14 14:15:41 ~ 14:18:45)
@pandispanya
en çok 2. linki beğendim hem renk hem dekor olarak ama lila biraz acayip kaçmaz mı kahve koltuk ve koyu kırmızılı kilimle? bilemedim pek. @shiranai'in dediği gibi çok renk var zaten, fazla olur gibi geldi

  • lily briscoe  (24.09.14 14:21:24)
pandispanyanın verdiği örneklerde fazla renk yok. sen de o kilimi değil düz bir halıyı kullanacaksın bak bu renklere ancak diğer türlü mantıklı değil. benje.

  • shiranai  (24.09.14 14:21:46)
3.bp.blogspot.com
Şurdaki 21 S 3 ya da 32 S 53 nasıl? ya da 26 S 1'in biraz daha açığı?
Gerçi yeşil hiç istemiyorsan bunlar da olmaz.
  • buff  (24.09.14 14:22:52)
@buff
21 S 3 kum beji denen renk di mi?
benim gözüm bi de 15 S 3'e takıldı. onun açığı fena olmaz sanki.
önceki evde 30 S'nin daha canlı bir tonu vardı o yüzden yeşili eliyorum.
çok sağol
  • lily briscoe  (24.09.14 14:28:17 ~ 14:28:45)
@lily o dediğin bana biraz fazla kahverengi geldi. Pek hoşlanmadım.
Yeşile alternatif olarak hardal benzeri renklere de bakabilirsin. Ordaki 4 S 2'nin biraz açığı gibi.

  • buff  (24.09.14 14:32:34)
evet, hatta onun biraz daha koyusu diyordum ben.

  • sopiro  (24.09.14 20:42:42)