her gün subway'den yesem ölür müyüm?

Öhöm efenim önümüzdeki bir hafta boyunca günde 2 öğün subway'den yersem başıma bir iş gelir mi?

Planım 30luk alıp 15i öğlen, diğer 15i de akşam yemek ama bi de size sorayım dedim.

Alternatif olarak önerebileceğiniz bir şey var mı?
Ama 15 lirayı geçmemeli

şimdiden teşekkür ederim

öğrenci nasıl beslenir? şimdiden ananemi özledim :'(

Ölmezsin de bi daha subway yiyemezsin. ki subway'e bayılan bir adamım.

akşam yemeği için makarna-tavuk, çorba, salata, menemen/omlet gibi alternatiflerin var hazırlaması çok çok kolay olan.

öğlen için de esnaf lokantası vardır illa çevrende. orada taş çatlasın 10 liraya 2-3 çeşit yemek yersin ev yemeği.

her gün subway olmaz.
  • reavelyn  (14.09.14 11:41:37)
aylık 500 liraya esnaf lokantasında yi hacim.

  • illegalstar  (14.09.14 11:44:30)
kendin pişir yemeklerini. müsait bir zamanda pazara gidip en uygun fiyata sebzeni meyveni al. televizyonun karşısına otur, patlıcanlarını kes hafif kızart soğuyunca poşete koy buzluğa at. yiyeceğin zaman soğan, kıyma, salça sosu yap koy tencereye 15 dk sonra hazır. hatta soğanı da önceden kesip buzluğa koyabilirsin. kuru fasulye, nohut haşla koy buzluğa. domates, biber kes yağda kavur buzluğa koy, yumurta kırar yersin. bizim evde böyle sıkıntı olmuyor.

  • rock n roll  (14.09.14 11:52:06)
Öğrenci adamsan yemek yapmayı öğreneceksin öncelikle. Öyle imam bayıldı falan yap demiyorum da en azından aç kalmamaya alışacaksın. Her öğrenci ilk kez yalnız kalmanın verdiği gazla "dışardan yeriz ne olacak yeeaa" diye düşünür ama bir kaç aya kalmaz o dışardaki yemeklerden kusacak duruma gelirsin. En basit makarna ve çeşitli sos yapma olaylarıyla başlayacaksın, kahvaltı için yumurta ve domates gibi temel besin maddeleriyle değişik şeyler üretmeye çalış, zamanla elin alışır.

  • osurdum  (14.09.14 11:55:41)
ogrenci gunde 15 liraya beslenmez bence. tavuk doner oneriyorum. ehe

  • bohr atom modeli  (14.09.14 11:55:47)
ogrenci subway den beslenmez haci, cok pahali.

basit ve ucuz yemekleri yapmayi ogren cok kolay; makarna, omlet, menemen, pilav, kavurma, tavuk sote vb.
  • babamasoliimbananickaldirsin  (14.09.14 11:56:05)
ölmezsin de neden hep aynı şeyi yiyesin? ocakta veya fırında yemek yapamıyorsun diyelim, döner ekmek ye, çiğ köfte ye, lahamcun ye, malzeme al kendin sandviç yap. çok ihtimal var yani. insanı bayar aynı şeyi yemek. bunları 1 hafta için söylüyorum. daha uzunsa süre ille de öğrenmen lazım basit yemekleri.

  • sckxyss  (14.09.14 12:01:19)
dolma içi tarifi: soğanları minik minik kes, dereotu, maydonoz kıy, kıymanı koy, pirinç ya da bulgur koy ayarlarsın ölçünü, biber, tuz, biraz sıvıyağ, çok az salça, sarımsak. karıştır bunları koy poşete at buzluğa. dolmabiberlerin sapını, çekirdeğini çıkar. biberlerin yarısına kadar doldur, salçalı su yap, yine biberlerin yarısına kadar koy, biberlerin tepesine kadar çıkmayacak su. sık sık kontrol et. sarımsaklı yoğurt üstüne. bunları yaparsın bence.
edit: patlıcan dondurucuya konmazmış

  • rock n roll  (14.09.14 12:08:52 ~ 16:37:10)
teşekkürler, ben bi markete gideyim öyle ise

  • en lüzumlusundan feyizli bir abiniz  (14.09.14 18:16:21)