Nereden iş arayacağız?

İnternetteki iş arama sitelerine, sektörle ilgili duyuruların/ilanların olduğu sitelere bakıyorum, online ya da telefondan başvuruyorum. Gerekirse cv'mi mail atıyorum falan da. Bi laf var "oturduğun yerden iş arıyorsun" falan diye sinirimi bozan.

Ne yapayım? Kurum kurum iş yeri iş yeri ne haltsa dolaşıp "pardon iş arıyorum adam lazım mı?" diye mi sorayım?

var mı öyle soran? yoksa oturduğun yerden mi aranıyor bu iş?

onu diyenlr bi baltaya sap olamayanlar. eger onlarin calistigi gibi dandik yerlerde calisacaksan sen de mobilyaci, kaportaci hedeci hodocunun kapisini calacaksin. ama kurumsal yerse internetten.

  • mayeskuel  (09.09.14 01:03:21)
yani dolaşma işi en fazla arkadaşlarla dolaşıp kanka bana da iş baksana şuraya beni tavsiye etsene, şurda boş pozisyon varsa haber versene gibi olur herhalde. yani ciddi bi şeyler arıyosanız. ciddi derken mesela turizm acentasına girip sorulabilir muhtemelen de digiturke girip sormak tuhaf kaçabilir o manada

  • i ve been mistreated  (09.09.14 01:07:36)
linkedin, kariyer.net falan. ilgili sektörde çalışan tanıdık varsa onlara da cv yollanır. ama kapısına gidip de iş aramak çoğu kurumsal yerde garip olur. zaten muhatap bulamazsınız.

  • merena  (09.09.14 01:08:05)
internetten bir yere kadar. linkedin kısmen işe yarıyor, ama asıl kaynak networkünüzde gizli.

  • klassno  (09.09.14 01:39:53)
oturduğun yerden iş arama devri geçti hakikaten
ama öyle kurum kurum, dükkan dükkan gezmeyede gerek yok.
arkadaşlarına/tanıdıklarına haber vereceksin onlar çalıştığı yerlerde veya tanıdıkları vasıtasıyla sana iş bulacaklar.
  • etna  (09.09.14 08:37:31)
adecco'nun varsa şehrindeki ofisini ara ve ziyaret et. hazırladığın cv'yi götür. yardım iste...

  • cliquot  (09.09.14 08:55:30)
eğer arada tanıdık yoksa elbette internetten arayacaksın. maksimum insan kaynakları firmalarını bulup onlara elden teslim edebilirsin cvni. ama ona da gerek yok maille göndermek de aynı şey. (son işimi kariyer.netten buldum.)

  • freya  (09.09.14 11:17:17)
oturduğun yerden iş aranıyor.
direk cv yollamanı sağlayan siteler var. onu da kullanan çok site var, direk şirket ik cılarına mail atıyor.

  • joe dalton  (09.09.14 11:35:29)